У південно-східній частині парку є кілька одиниць військової техніки, танк Т-34-85, гармата і бронемашина. Це місце могло б стати окрасою парку, особливо для хлопчаків, яким подобається військова техніка.
Та це місце нині радше нагадує сміттєзвалище, а техніка – металобрухт. Дрібні деталі там зрізали, відірвали чи викрутили. На бронемашині вже росте мох, паливні баки танка знизу прогнили, а сміття і купа битого скла роблять місце небезпечним.
Облущена фарба на військовій техніці швидше нагадує про пережиток радянського минулого, ніж про воїнську славу.
До слова, у парку є ділянка з вуличними тренажерами та дитячий майданчик. Вони нові, ділянки біля них чисті.
"Алея Слави" також чиста, якщо не озиратися по боках, адже там купи гілля, старі стовпи освітлення та пам’ятники тернопільським воїнам у пташиному посліді.
І веде Алея до всім відомої «табуретки», монументу, що символізує салют, як пам’ять про велику перемогу в Другій Світовій.
Старий, вигорівший від сонця прапор України, старий постамент, який якщо і прибирають, то лиш на підступах, не піднімаючись сходами наверх. Там «вічний вогонь» вже давно не горить, «салют» весь у графіті, а мраморні плити нагадують хаотично розкидане доміно.
А додаткової атмосфери цьому місцю надають постійні воронячі крики, ніби з якогось фільму жахів.
Навіть бруківки тут не вистачило для пішохідних доріжок. Вона закінчується, а дорога продовжується. І якби не лавки та сміттєві баки, здалося б, що люди витоптали стежку самі.
Лавки також варті окремої згадки, адже на їх дерев’яній частині обдерта фарба. Подекуди не вистачає поручнів. А одна з них взагалі стоїть розтрощеною та понівеченою після того, як на неї впало дерево. І дерево це прибрали, а лавку залишили. Чому?
Речниця міськради Мар’яна Зварич повідомила, що "Старий парк" знаходиться на балансі КП «Об’єднання парків культури і відпочинку», а керівництво підприємства обіцяло виїхати на місце та перевірити його санітарний стан.
І ось керівник цього комунального підприємства Микола Лесів запевнив «20 хвилин», що почнуть прибирати.
– Я наголошую, що територія біля військової техніки не наша і виходить за межі парку. Це загальноміська земля. Та в якості винятку вже завтра, 30 березня, я направлю туди працівників, і вони все приберуть, – каже він.
На запитання, чому залишається неприбраним монумент з «вічним вогнем», пан Лесів відповів, що в парку вже другий рік проводять реконструкцію.
Дійсно, реконструкцію у "Старому парку" запланували ще з 2018 року. А роботи обіцяли розпочати наприкінці того ж року.
Парк планували розділити на три зони: пам’яті загиблих у Другій Світовій, звитязі українським героям та воїнам АТО і рекреаційну зону.
Обіцяли, але так нічого і не зробили!
Яким би ви хотіли бачити цей парк? Пишіть у коментарях.
Читайте також: На місце, де військова техніка у Старому парку, звозять будматеріали
Куди зникає військова техніка зі Старого парку
Реконструкція парку Слави: проект розробили, скільки потрібно коштів - невідомо
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер