Історії захисників з Тернопільщини, які після поранень пішли служити в поліцію

Ветерани війни долучаються до лав поліції в області. Вони обирають службу в тилу – там, де можуть використати свій досвід, підтримати громаду та продовжити захищати Україну в новій ролі. Які саме посади їм пропонують, скільки вже працевлаштували та з якими емоціями вони входять у нову команду – поділилися з нашими журналістами.
Загалом бажання працювати у поліції виявили 13 ветеранів війни. Частина з них уже приступила до служби, інші – ще проходять реабілітацію, оформлюють документи або перебувають за кордоном на лікуванні, але планують приєднатися після одужання. Про це повідомив начальник обласної поліції Сергій Зюбаненко.
Від фронту до служби в тилу
30 квітня 2025 року – перший робочий день у правоохоронній системі для тернополянина Михайла Діанова. У минулому він – морський піхотинець, який стояв на обороні Маріуполя, вижив під час бомбардування заводу «Азовсталь» і витримав російський полон. Захисник мав поранення, пройшов реабілітацію й нині вже адаптується на новому місці.
– Сьогодні, 30 квітня, я офіційно став частиною поліцейської команди. Поки військові захищають Україну, ми будемо працювати в тилу – захищати їхні сім’ї. Це дуже важливо. Я приймав присягу і давав клятву захищати український народ. Через отримані травми не можу повернутися до морської піхоти, тому буду працювати в поліції в області. Для мене це велика честь, — каже Михайло Діанов.
Історію захисника читайте тут: «20 хвилин» побували вдома у звільненого з полону Михайла Діанова. Ексклюзив про Захисника «Азовсталі»
А ось тернополянин Назар Вікторовський вже рік працює інспектором служби 102. Він пройшов складний шлях, але не зламався. З перших днів повномасштабного вторгнення став на захист України, воював на Донеччині, зокрема в Часовому Яру. Під час одного з обстрілів отримав травми, через які довелося ампутувати обидві нижні кінцівки. Після реабілітації, отримання «сталевих ніг» і адаптації до цивільного життя, повернувся до роботи.
– Пригадую перший місяць на службі – це було дійсно важко. Треба було зорієнтуватися, як відповідати на повідомлення, визначити їхню категорійність, відправити наряди. Я мав панічні атаки, хвилювання. Але колеги ставилися з розумінням, підказували, допомагали. Нині я повністю адаптувався, вправно виконую завдання. Радію, що рік тому погодився, – говорить Назар Вікторовський.
З березня 2025 року на посаді механіка працює ще один захисник – Андрій Мавдюк. Раніше він воював на Луганщині, де під час бойового завдання зазнав поранення. Нині працює, використовуючи лише праву руку, а бачить – лише правим оком. Та навіть це не стало на заваді його рішенню долучитися до поліції та робити Україну безпечнішою в тилу.
Які посади пропонують
Ветеранам війни пропонують різні технічні, адміністративні та соціально-гуманітарні посади. Щодо вимог – усе залежить від спеціалізації. Зазвичай потрібна вища освіта та базові навички. Проте, за словами Сергія Зюбаненка, у разі потреби ветеранів можуть навчити.
– Це переважно технічні посади: оператори, механіки, інженери, ІТ-фахівці. Також потрібні працівники у відділ превенції – для роботи з дітьми. Наші військові можуть стати прикладом для молодого покоління. За потреби ветерани можуть пройти додаткове навчання, – зазначив Зюбаненко.
Скільки саме ветеранів можуть прийняти – у Нацполіції не конкретизують. Кажуть лише, що двері відкриті, і за потреби можуть створити нові посади.
Читайте також:
«Я відчуваю, що не повернуся живим з війни»: 36-річний захисник Роман Стащук віддав життя за Україну
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Grigoriy SnitsarЦе змінить систему, чи система змінить їх?
-
Михайло ЗаверухаЦе як тепер їх відрізнити мусарів
-
Светлана СеменюкВам потрібно носити шефрони, якіб Вас відрізняли від бугаїв поліції
-
Antin JavirЦе добре, але на поліцейського потрібно вчитись. Для цього мають бути поліцейські академії.Antin Javir reply Antin JavirСвітлана Устимець Хочу сказати, що поліцейських потрібно відбирати і належно навчати. Інакше будем мати те, що маєм.Світлана Устимець reply Antin JavirAntin Javir хочете сказати що оце тих що що три роки війни понабирали...кінчали академію?