На Тернопільщині активізувались «працівники банку». Поліцейські вчаться ловити шахраїв

- Шахраї, що представлялись банківськими працівниками, ошукали жителів Тернопільщини майже на 100 тисяч гривень.
- Щоб ефективніше боротись з ними, поліцейські вчать фінансову грамоту.
Останнім часом до правоохоронців все частіше надходять заяви від тернополян та мешканців області стосовно списання коштів з їхніх карток. Такі афери повертають шахраї, які діють нібито від імені банківських працівників.
Про це розповідають в Головному управлінні Нацполіції Тернопільської області.
Одна з постраждалих – жителька Тернополя розповіла, що до неї зателефонував чоловік, який представився співробітником фінансової установи. Він переконав тернополянку у тому, що невідомі намагаються розрахуватися її банківською карткою, але гроші ще можна врятувати. Для цього необхідно всього лише уточнити персональні дані. Жінка без вагань все зробила, а коли помітила, що з рахунку зникли 74,5 тисяч гривень, зрозуміла – стала жертвою аферистів.
Аналогічна схема спрацювала ще у двох випадках, в результаті яких постраждали жителі Тернопільщини. Суми, на які вдалось збагатитись «банківським працівникам» склали 10 тисяч гривень і 22,5 тисяч гривень.
Відомості про злочини правоохоронці внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліцейські застерігають жителів краю:
«Запам’ятайте, що працівники фінансових установ ніколи, за жодних обставин не телефонуватимуть своїм клієнтам та не будуть дізнаватись особисту інформацію. Всі дані, якими ви володієте щодо вашого електронного гаманця, є конфіденційними».
Щоб ефективніше розслідувати злочини, пов’язані з фінансовими махінаціями, поліцейські Тернопільщини поглиблювали свої знання з цього питання.
Лектором для правоохоронців виступила заступниця директора Української міжбанківської асоціації платіжних систем ЄМА Олеся Данильченко. Вона зазначила, що банки напрацювали та мають великий досвід щодо того, як швидко розслідувати такі випадки, як дійти до фінальної точки, де зловмисники виводять кошти, отримані злочинним шляхом. Своїми знаннями працівники фінансових установ готові ділитись з поліцейськими.
Правоохоронці сподіваються, що здобуття нових знань допоможе їм ефективніше документувати такі злочини, призупиняти незаконні трансакції, притягувати винних до відповідальності та допомагати людям, які постраждали від інтернет-шахраїв.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» розповідали, як мешканець Кривого Рогу поповнював рахунок коштом тернополян. Також писали про псевдологістів, які перебуваючи за гратами, примудрились провернути аферу на 100 тисяч гривень.
Читайте також:
- Мешканець Кривого Рогу поповнював мобільний телефон коштом тернополян
- На Чортківщині логісти за ґратами примудрились провернути аферу на 100 тисяч гривень
- Тернополянин заплатив за фейкові талони на пальне
- Жителька Бережанщини заплатила понад 30 тисяч гривень за «доленосну зустріч»
- Тернополянин заплатив понад 3 тисячі доларів за неіснуюче авто
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.