На Тернопільщині з літаків розкидатимуть вакцину від сказу

На Тернопільщині з літаків розкидатимуть вакцину від сказу
  • Із 11 вересня на території Тернопільської області з літаків будуть розкидати приманки  для лисиць з вакциною від сказу.
  • Використовують невеличкі їстівні брикети-приманки з приємним запахом, а всередині – активна вакцина.
  • Дорослим треба попередити дітей, що їх не можна їсти, не можна брати в руки і переносити в інше місце.

Вакцінацію лисиць та інших м'ясоїдних проводять відповідно до розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України №70 від 28 серпня 2019 року «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2019 році» та розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора Тернопільської області №01.2/04 Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Подібний спосіб вакцинації безпечний і для людини і для навколишнього середовища. Спеціально вибраний такий варіант: використовуються невеличкі їстівні брикети-приманки з приємним запахом, а всередині – активна вакцина. Розкидатиметься вакцина над територією, де проживають дикі тварини, лише над лісами і полями, чітко визначатиметься смуга, за якою летітиме літак чи гелікоптер, із врахуванням напрямку вітру та епізоотичної ситуації, повідомляє головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

В Держпродспоживслужбі зазначили, що насамперед хочуть попередити мешканців Тернопільщини про проведення даної кампанії, щоб вони знали чого варто очікувати, не хвилювалися за своїх дітей чи за себе особисто, за домашніх тварин чи худобу.

Відео дня

- Звертаємося до мешканців Тернопільщини з проханням роз’яснити дітям, що вакцину не можна чіпати, якщо випадково знайдуть в лісі чи на околиці села, не варто переставляти в інше місце, розламувати, куштувати, - йдеться у повідомленні. -  Слід наголосити, що категорично заборонено будь-яке інше використання кинутих з літака приманок з вакциною, незважаючи на те, що вона є цілком безпечною.


 

Довідка:
Сказ є одним з найнебезпечніших захворювань, які відомі людству, оскільки несе загрозу життю всіх теплокровних тварин, а також людини. Епізоотична ситуація в Україні  щодо сказу упродовж  багатьох років залишається напруженою. Так, вже за І півріччя 2018 року в державі зареєстровано понад  600  випадків сказу, серед яких третина припадає на дику фауну.
Епізоотична ситуація в Тернопільській області  щодо сказу в останні роки також залишається складною. Пік сказу припадав на 2012-й рік, коли реєструвалось 122 випадки захворювання. Згодом спостерігався спад, проте рівень захворюваності залишався досить високим. Так у 2015 році було зареєстровано 56 випадків, у 2016 – 42 випадки, у 2017 – 41. Всі ці роки близько 50% захворілих тварин становили представники дикої фауни, в основному – червона лисиця. І вже протягом восьми місяців  2018 року в області зареєстровано 25 випадків сказу, з яких 11 (44 %) припадає на лисиць,

 

Лисиця є головним резервуаром збудника сказу і його поширювачем в природі. ЇЇ роль ускладнюється тривалістю інкубаційного періоду, який  у лисиць може тривати до 15 – ти місяців, а також тим, що популяція лисиць, зокрема на території Тернопільської області в рази перевищує максимально допустимі норми, а отримати належний результат у питанні боротьби зі сказом  методом відстрілу лисиць не завжди приносить належний результат.

Саме тому для вирішення проблеми в Україні розпочалась кампанія з тотальної імунізації лисиць методом перорального задавання приманок з вакциною проти сказу. Таким чином вирішили проблему сказу майже всі європейські країни, які упродовж кількох років також працювали над створенням імунної зони щодо сказу між країнами ЄС та Україною (Волинська, Львівська і Закарпатська області).

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:24 Не розрахувався — просто поїхав: тернополянина затримали за крадіжку мотоцикла 09:39 Через буревій затримуються міжнародні потяги та не працює пункт пропуску на кордоні 09:00 «На щиті» у село Язловець повернувся Герой Віктор Дрожак 08:30 Наслідки негоди на Тернопільщині: без світла залишаються 66 населених пунктів Від читача 17:55 Топ вакансій на екваторі року від служби зайнятості Тернопільщини 08:00 «Палата героїв» і реабілітація: як змінюється Кременецька лікарня, щоб надавати допомогу захисникам photo_camera 23:43 Зірвало дах і падають дерева: сильний вітер на Тернопільщині накоїв лиха 22:00 Загинув заради майбутнього: дружина захисника просить присвоїти звання Героя України Олегу Костюку 21:03 Як з'явилась дитяча залізниця у гідропарку: дивіться відео! play_circle_filled 20:00 Новий регіональний потяг з 11 липня курсуватиме через Тернопіль 19:30 Руслан Крутий став новим керівником Гусятинської поліції 19:00 Благоустрій майже на 400 мільйонів: на що передбачили кошти у Тернополі 18:10 У Дії з’явився розділ «Ветеран Pro» — цифрові послуги для військових і родин загиблих 17:20 Ветерани звинувачують секретаря міськради у вимаганні коштів, той заперечує 16:50 У центрі міста відремонтували тротуари: дивіться, який вигляд вони мають тепер! photo_camera 16:10 У Монастириськах прощаються з Героєм Анатолієм Синявою, якого майже рік вважали зниклим безвісти 15:43 За тисячі євро до Румунії або Молдови: на Тернопільщині викрили групу, яка переправляла чоловіків за кордон photo_camera 15:10 Штормове попередження на Тернопільщині: 7—8 липня грози, град та шквали 14:35 «Пакунок школяра»: батьки першокласників отримають 5 тисяч гривень на збори дитини в школу 14:00 На Тернопільщині під час ДТП перекинувся автомобіль — є постраждалий
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up