Від нестерпного смороду через фарбу, якою жек малює стіни в під’їзді, потерпають мешканці 11 під’їзду п’ятиповерхівки, що на вул. Лепкого, 14. Виявилось, що жек не має жодного документу, який підтвердив би якість фарб.
Люди вмлівають, у головах паморочиться та нудить. Сусіди шукають, куди податись на ночівлю. Адже перебувати у квартирах, навіть зі всіма відкритими вікнами, неможливо.
Ремонт у під’їзді розпочався на початку квітня з повідомлення на аркуші А-5, де йшлось, що мешканців просять прибрати свої речі з під’їзду. За день майстрині вже бовтали вапно під сходами першого поверху, а мешканці кинулись забирати вазони та заліплювати вхідні двері квартир плівкою. Зрештою, люди, які проживають у 10 квартирах невеличкого під’їзду, так і змогли з’ясувати, кому знадобився ремонт. Адже не так давно вони привели все до пуття за власний кошт.
Проте – ремонт так ремонт. За день-два верхня частина стін була побілена вапном. Далі все завмерло. 17 квітня зранку майстри почали малювати панелі. От тоді все й почалось. У квартирах нестерпно смерділо. Люди відчиняли вікна, незважаючи на зимноту, і намагались перетерпіти. До обіду сморід тільки посилювався. А самопочуття мешканців щораз погіршувалось.
В обід майстри щезли, залишивши за собою шлейф смороду та не дофарбовані панелі. Самопочуття мешканців погіршувалось. По обіді дихати вже було неможливо навіть з відчиненими вікнами.
Ініціативна група мешканців навідалась до жеку – ПП «Благоустрій». На місці був лише головний інженер. На прохання показати документи, він запевнив: все в порядку, все є. Однак, за півгодини і кілька дзвінків своїм працівникам він з’ясував: жодного сертифікату, який підтверджує дозвіл використання в житлових приміщеннях, у жеку немає. Як, зрештою, і інших, окрім накладної.
Коли збираються завершити ремонт, адже недомальованими залишилась більшість під’їзду, головний інженер сказати не зміг. На запрошення мешканців переночувати у їхніх квартирах, лише віджартовувався.
Врешті люди повідомили про інцидент депутата свого округу Любомира Балука та просили допомоги. Також дзвонили до санстанції і рятувальників. Ті порадили написати заяву на ім’я міського голови та викликати поліцію, аби зафіксувати сам факт. Що люди і зробили. Наразі чекають приїзду правоохоронців.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер