На нараді, що відбулася в управлінні ЖКГ Тернопільської міської ради, йшлося про те, що озеленення має бути пріоритетом у цьогорічному двомісячнику благоустрою.
За словами начальника управління Олега Соколовського, насадження у Тернополі вимагають заміни, адже вони були висаджені приблизно в один час, відтак і постаріли одночасно.
– Основним завданням на найближчий час є висаджування максимальної кількості насаджень (дерев та чагарників), а також відновлення газонів, - каже Олег Соколовський. - Але просимо зауважити, що потрібно висаджувати дерева паркоутворюючі, а не лісоутворюючі, адже у відповідності до «Концепції озеленення» у місті повинні рости дерева з стержневою системою, а не з мичкуватою або радіальною, яка знищуватиме все довкола.
Головний спеціаліст – ландшафтник відділу благоустрою та екології управління житлово- комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Світлана Молодецька порадила учасникам двомісячника шукати для висаджування низькорослі породи, і при цьому не забувати про дотримання ДБН – садити дерева можна не менше, ніж за 5 метрів від зовнішніх стін будівель і споруд, і не менше, ніж 2 метри до комунікацій.
Присутній під час наради ландшафтний архітектор Руслан Черній констатував, що жодне місто України не має комплексного підходу до озеленення, за кордоном – таких міст небагато. Відтак Тернопіль – єдине місто в Україні, яке має концепцію озеленення.
Фахівці надали присутнім рекомендації щодо вікових та габаритних вимог посадкового матеріалу, а також запропонували виділити ділянки, де можна здійснити висадження дерев, дотримавшись всіх вимог. Про це повідомляє Тернопіль житлово-комунальний
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер