“Найголовнішого не побачити очима”. У Тернополі закуповуватимуть аудіокнижки для незрячих

“Найголовнішого не побачити очима”. У Тернополі закуповуватимуть аудіокнижки для незрячих
  • Гаражний книжковий розпродаж задля придбання аудіокнижок для незрячих людей “ПобачиТИ” відбудеться у Центрі науки Тернополя 18 листопада, від 12:30 до 18:00.
  • Організатори запрошують усіх книголюбів приєднуватись.

Ідея виникла не миттєво, а крок за кроком, розповідають організатори.    

- Спочатку я познайомилась з Юрою, він незрячий, - каже організатор Леся Чернець. - Це дуже особлива і духовно багата людина. Він багато чого приніс в моє життя та допоміг пройти один з найважчих періодів. Під час перших розмов з ним я ніби побувала у ролі своєї племінниці, якій зараз чотири роки, і це дуже цікавий період пізнання, багато запитань: чому? а як? а чого так? Так от, у мене теж було багато елементарних питань: а як ви користуєтесь телефоном? а як читаєте? а ви бачите сни? І в один момент я зловила себе на думці, що я така далека від життя людей, які зовсім поруч.

Дівчина почала спілкуватись з друзями та знайомими на цю тему. Ситуація була схожа. Їй захотілось це змінити: організувати подію, на якій можна було б поспілкуватись, провести час разом та зруйнувати бар’єри і стереотипи між нами.

- Ідея склалась у пазл, коли я дочитала художню книжку, яку придбала 3 дні до того, і зрозуміла, що в мене багато книг, до яких я вже не буду повертатись.Тобто вони просто лежать на полиці, - каже організатор. - Так виникла ідея з розпродажем книг з благодійною ціллю - на виручені кошти закупити аудіокниги для незрячих.

Організатор розповідає, що в загальному по області незрячих людей понад 2000 осіб, аудіокниги будуть закуповувати для спеціалізованої бібліотеки для незрячих.

- Коли ми почали шукати, куди можна закупити їх, то саме з цієї бібліотеки був такий запит, - кажуть організатори. - В понеділок ми маємо заплановану зустріч з бібліотекарем. Хочемо поїхати і зрозуміти, які книги уже є в книжковому фонді бібліотеки, а якими можемо його поновити.

Паралельно до книжкового розпродажу планується провести такі заходи, як: Історії успіху від незрячих людей, акустичний концерт, екскурсія Центром Науки для незрячих, соціальний експеримент “наосліп” та доповідь від представників громадської ініціативи URBAN.te: про простір, який має враховувати потреби різних людей.
- Ми запрошуємо усіх долучатись до події. Звісно, серед запрошених є і незрячі люди, з якими вдалось сконтактуватись, - каже Леся Чернець.

Довідка:

Ви маєте можливість долучитись до доброї справи в один із способів: принести книги для продажу, прийти і купити книги або ж поєднати обидва.

Попередній збір книг проходитиме в книгарні “Є”, на вулиці Валовій 5-9

А захід відбуватиметься у Центрі науки Тернополя на площі Героїв Євромайдану, 4.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:15 Тернопільські підприємці можуть отримати одноразову грошову допомогу на енергопідтримку: які умови 14:03 Графік відключення світла в Тернополі та області на 12 лютого (оновлюється) 13:30 «Штучні люди» та «Шлях до світанку»: тернополян запрошують на презентацію книги та кінопоказ 13:00 Помер знаний педагог з Тернопільщини Микола Тесля — засновник Більче-Золотецької мистецької школи Від читача 09:00 Енергодопомога для ФОП до 15000 гривень 12:10 У крадіжці з водоматів у Тернополі підозрюють 20-річного хлопця 11:31 Конфлікт у тернопільській маршрутці переріс у бійку — є постраждалі 11:10 У парку «Сопільче» видалять аварійні дерева 10:40 Олімпіада-2026: 12 лютого у командній естафеті українських санкарів виступатимуть троє атлетів з Тернопільщини 10:10 Вчителька 22-ї школи перемогла в обласному етапі конкурсу «Учитель року-2026» 09:37 Зеленський ввів у дію рішення РНБО про гарантії безпеки для України 08:55 Уряд запускає безвідсоткові позики для людей, які вимушено переїжджають через надзвичайні ситуації 08:50 На Протасевича через аварію утворився затор 08:00 У шахрайстві з працевлаштування в Євросоюзі викрили 21-річну жительку Кременецького району 22:00 Він і вона: сексуальний календар лютого 21:00 Пройшов пекло в Маріуполі, а нині вчиться знову жити й мріяти: морпіх Андрій Петрук повернувся з полону play_circle_filled 20:10 Резонанси, дисциплінарна скарга і майно: що відомо про нового прокурора Тернополя Віталія Горпинича 19:00 Як просувається реставрація монастиря біля Катедри: журналісти побували на об’єкті play_circle_filled 18:30 Водійку під наркотиками, позбавлену права керувати авто на 10 років, зупинили на вулиці Крушельницької 18:00 Серед тих, хто торік надавав неправдиві повідомлення про замінування на Тернопільщині, двоє місцевих — поліція
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up