Партнер рубрики Події

Нехай риють десь, але не в нашому дворі. Мешканці Білогірської посварилися із забудовником

Нехай риють десь, але не в нашому дворі. Мешканці Білогірської посварилися із забудовником
 • У Тернополі чергове непорозуміння між мешканцями багатоповерхівки та забудовником. Кожен з них стоїть на своєму і переконують, що діють згідно чинного законодавства.  
 • Що стало причиною непорозуміння – на місці дізнавалися журналісти «20 хвилин».

Як розповідають мешканці багатоповерхівки на вулиці Білогірська, 26-а, між ними та представниками забудовника скандали точаться вже не один тиждень. Причина – кабель живлення, який підприємці хочуть прокласти через дитячий майданчик та двір, аби мати світло на новому об’єкті будівництва.

І якщо раніше все залишалося на рівні особистих розмов, то 12 вересня жителі вже викликали працівників поліції.

Пропонували 100 000

Зі слів виконуючого обов’язки голови ОСББ Анатолія Прохири, вперше представники забудовника звернулися до нього та членів правління у липні 2023 року. Тоді вони повідомили про можливе проведення монтажних робіт на прибудинковій території за адресою: вулиця Білогірська, 26-а і попросили поспілкуватися з людьми.

Відео дня

— Під час особистого звернення до мене, представники забудовника розповіли про планують провести кабель живлення через наш двір. Вони запропонували мені зібрати членів правління ОСББ та зустрітися на обговорення. Під час зустрічі нам наголосили, що цей кабель подаватиме електроенергію до ділянки, де планується нове будівництво. Його мають провести під землею, а для цього необхідно прибрати бруківку, розрити землю у дворі та на дитячому майданчику, — каже пан Прохира. — Їх умови: ми надаємо дозвіл на проведення робіт, а вони обіцяють компенсацію в розмірі 100 000 гривень. Я мав проінформувати всіх мешканців будинку та повідомити результат.

Інформацію про можливі монтажні роботи та компенсацію від забудовника Анатолій Прохира надіслав у Вайбер-чат з обговореннями. Після чого власники квартир ініціювали онлайн-голосування, аби визначити остаточну позицію будинку, розповідають вони журналістам «20 хвилин». 

—  Представники забудовника наголошували, розглядали три варіанти прокладання цього кабелю: попри колію, попри людські городи та через подвір’я нашої багатоповерхівки. Як нам пояснили, біля колії цього робити не можна, із власниками приватних будинків домовитися не вдалося, тому єдина надія на нас, — розповідає мешканець однієї із квартир Сергій. — Під час голосування у Вайбер-чаті 95% мешканців відмовилися надавати дозвіл. Вони сказали, що мають свої умови – 200 000 гривень компенсації та обов’язкове ознайомлення з проєктною документацією. Тобто, нас цікавить, скільки часу триватимуть будівельні роботи, яка глибина траншеї, чи після цього буде безпечно дітям гратися на майданчику. Також жителі попросили надати підписану документ, де забудовник обіцяє відновити бруківку у випадку просідання.

Анатолій Прохира запевняє, умови жителів багатоповерхівки передали представникам забудовника. Спочатку вони обіцяли подумати, а згодом відмовилися і наголосили, що мають всі відповідні документи на проведення робіт і без дозволу людей.

— Я не знаю, які в них документи, бо за весь час офіційних паперів мені ніхто не показував. Ми тільки чуємо, що є якісь дозволи, але чому ні під час зустрічі, ні онлайн нам їх не надали. Кілька днів тому до мене задзвонив представник якоїсь фірми і повідомив, що за дорученням забудовника буде виконувати будівельні роботи. Я попередив, що ми не надавали дозволів, на що почули: як знаєте, — каже пан Прохира.

Почали знімати бруківку

Зі слів мешканця багатоповерхівки Сергій, близько 10.30 12 вересня представники приватного підприємства розпочали проводити ремонтні роботи на території двору: спочатку зробили розмітку білою крейдою, а після – почали знімати шар бруківки.

— Чому вони не почали проводити роботи о 08.00 чи 09.00? Бо вони розраховували на те, що мешканці будинку роз’їдуться на роботу, їм звільнять територію для зняття бруківки і паралельно ніхто не буде скаржитися чи викликати поліцію. Проте сталося не так, як гадалося. Сусіди побачили, що у дворі вже знімають бруківку і повідомили про це у нашому Вайбер-чаті. Після чого на місце приїхав наш голова ОСББ та інші мешканці будинку. Ми просили не робити їх цього, а спочатку показати нам всі відповідні документи. Коли почули відмову, то довелося викликати працівників поліції, — розповідає пан Сергій.

Проте, що поліцію викликали вчасно і доречно, каже й інший житель квартири Олександр. Свою думку журналістам «20 хвилин» пояснює так.

— Мене обурює той факт, що не було загальних зборів з представниками забудовника. Вони зустрілися з частиною і попросили передати іншим. А де протокол? Зараз це виглядає так: ви нам відмовили, але ми зробимо по-своєму. І як бачимо, нікого не хвилює, що бруківка та майданчик – наше майно, — каже мешканець Олександр. – Нехай покажуть нам хоча б якісь офіційні документи. Ми ж не знаємо, на якій глибині на дитячому майданчику вони прокладатимуть той кабель. А як будуть проблеми, то потім знову рити? Ми також переймаємося за безпеку дітей, які там граються.

Під час перебування на прибудинковій території, журналісти «20 хвилин» помітили розмітку білою крейдою біля паркану, а також часткове зняття бруківки. Зауважимо, вона була цілою і складали її акуратно вздовж того ж паркану.

Ми маємо всі дозволи

Окрім місцевих, на прибудинковій території були чоловіки. Спочатку вони категорично відмовлялися представлятися журналістам «20 хвилин», а згодом назвалися приватними підприємцями.

Вже під час спілкування журналістам один з чоловіків назвався Сергієм Щеглецьким. Він наголошував, що власність мешканців закінчуються за дверима квартири, тож ніхто з підприємців не буде довго вмовляти і виконають відповідні роботи.

— Ми двічі зустрічалися з місцевими жителями і дійсно пропонували їм 100 000 гривень компенсації за дозвіл на проведення робіт. Ми надавали людям гарантійні зобов’язання, що ця бруківка не буде просідати. А якщо щось станеться, то ми будемо виправляти. Хоча він нам взагалі не потрібен, бо ми погодили проведення робіт з Тернопільобленерго, Тернопільським міським РЕМ та власником земельної ділянки – СБУ. Нам вистачить чотири дні, аби провести всі монтажні роботи. Та люди прийняли абсурдне рішення – не дати дозвіл на прокладання кабелю. Але електрична підстанція не їхня, як і земельна ділянка, — каже Сергій Щеглецький.

Зі слів пана Щеглецького, 12 вересня на прибудинкову територію він прибув після працівників поліції, надав їм всі свідчення, а також запевнив, що місцеві жителі перешкоджають підприємницькій діяльності.

Підстанція від якої хочуть прокласти електричних кабель

Також вдалося з’ясувати, що роботи з укладання та протягування електричного кабелю від трансформаторної підстанції до території нової забудови ймовірно має проводити приватний підприємець Петро Іванович Кричко. Саме так нам представився чоловік, натомість підтверджуючі документи показувати відмовився.

— Десь о 10.00 я приїхав на прибудинкову територію і почав роботи. Спочатку нікого не було, а потім вийшли мешканці квартир. Вони запитали, що я роблю і викликали поліцію. Але я не розумію їх дій, бо ми маємо всі відповідні документи на проведення робіт. Я особисто із забудовником звертався у всі служби. Тут недалеко і справді є інші електричні підстанції, але нам погодили протягнути кабель саме від КТП-40 А. Т-2. Інші електричні підстанції вже обслуговують кількість об’єктів відповідно до своїх потужностей, — розповів Петро Кричко.

Під час сварок у дворі пан Кричко та пан Щеглецький тримали при собі цілу теку документів для нового будівництва за адресою: вулиця Білогірська, 18. Деякі журналістам дозволили подивитися та навіть сфотографувати. Проте далеко не всі.

На копії кресленні щодо проведення монтажних робіт Сергій Щеглецький показав журналістам «20 хвилин» погоджувальні печатки від таких органів: Тернопільський міський РЕМ (08.06.2023), «Тернопільводоканал» (11.07.2023), «Тернопільміськгаз» (20.07.2023), а також від начальника управління Служби безпеки України в Тернопільській області Василя Дем’янчука. Документ надаємо нижче.

Додатково Сергій Щеглецький показали офіційне друковане погодження від начальника управління Служби безпеки України в Тернопільській області Василя Дем’янчука на проведення монтажних робіт. Документ надаємо нижче. 

Ще у 2019 році журналісти «20 хвилин» повідомляли, що земельна ділянка на Білогірській належить СБУ. Тобто вона у державній власності, бо в законі є чітка вимога — при наданні комунальної землі державній структурі і землю реєструють за державою. Площа земельної ділянки 26 соток, кадастровий номер 6110100000:12:018:0074.

Сергій Щеглецький запевнив, вони не отримали від поліції чіткої заборони на проведення монтажних робіт, тож попри бажання місцевих мешканців продовжать прокладати кабель.

— Ми маємо оновити трохи ту підстанцію, збільшити її потужність, щоб після протягування кабелю жителі багатоповерхівки на вулиці Білогірська, 26-а не залишалися без електроенергії. Цей кабель буде постійним, а не тимчасовим, бо в подальшому електроенергією будуть користуватися і жителі багатоповерхівки на вулиці Білогірська, 18. Ми гарантуємо своєчасну сплату за електроенергію. Ніхто не буде перекидати ці витрати на інших людей. Це ж логічно, і таких питань не повинно виникати, — додає він.

Хто такі Щеглецький та Кричко?

Нагадаємо, під час спілкування чоловіки представилися приватними підприємцями. І відмовилися відповідати на питання, які фірми вони представляють та який в них основний вид діяльності.

За даними порталу YouControl, пан Щеглецький – пов’язаний одразу з кількома місцевими компаніями. Зокрема, приватне підприємство «Допомога», ТОВ «ПРОФ-ТЕР БУД». Більше того, в ТОВ «ПРОФ-ТЕР БУД» він вказаний керівником з третього серпня 2015 року.

Журналісти були біля земельної ділянки за адресою: вулиця Білогірська, 18. На рекламних банерах вказали, що це буде ЖК на Білогірській, а забудовник – ТОВ «ПРОФ-ТЕР БУД».

Також на Тернопільщині, а саме в селищі міського типу Козова, зареєстрований ФОП Кричко Петро Іванович. Існує ФОП 5,8 років, а основним видом діяльності є електромонтажні роботи.

Даний приватний підприємець неодноразово ставав переможцем державних тендерів і здійснював електромонтажні роботи в Тернопільському лікувально-діагностичному центрі, Підволочиській державній нотаріальній конторі, НВК «Школа-ліцей №6 Назарія Яремчука», а також Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Чекаємо на відповіді 

У Нацполіції Тернопільської області підтвердили, що 12 вересня їхні працівники виїжджали на виклик за адресою: вулиця Білогірська, 26-а. Правоохоронці поспілкувалися з мешканцями будинку, а також представниками забудовника. Наразі триває перевірка документів. 

А ось, щоб дізнатися, чи дійсно керівництво УСБУ в Тернопільській області надавали дозвіл на проведення монтажних робіт та кому ж належить дана земельна ділянка – ми надіслали офіційний інформаційний запит. 

Крім того, з інформаційним запитом звернулися і до ВАТ «Тернопільобленерго». Журналісти поцікавилися, чи витримає підстанція подальше навантаження і чи треба проводити підсилюючі роботи.

Як тільки журналісти отримають відповіді на інформаційні запити — повідомимо про це на сайті. 

Далі буде. 

Читайте також:

Суд зняв арешт із земельної ділянки на вул. Шпитальній

Росте багатоповерхівка на «прокурорській» землі біля парку: ми дізналися деталі

Реконструкція «Дальнього пляжу» за понад 42 млн грн: які компанії фігурують та що будують

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
 • Nestor Kachanuk

  Що не новина про Тернопіль, як не хабарник, то якась забудова. Було колись місто, як місто, зелене- красиве-чудове. Гроші лисому уроду зовсім очі затуманили
 • Олег Фостяк

  Ця подія мала б зацікавити поліцію, а так як це уже не одна схема і СБУ, де замішаний п. Щеглецький, вул. Весела, вул. Шпитальна, 20, 22, 26 і тут схоже теж намагання нанести шкоду здоровлю та життю громадянам України (не потрібно й москальських обстрілів). До речі мешканців індивідуальних будинків, з котрими він не зміг домовитись за прокладанням кабелю обслуговує адвокат котрому Щеглецький програв усі суди через грубі порушення протипожежних норм по вул. Веселій.
 • Ігор Сачко

  Ми живемо в домі збудованим в 2013 році. У дворі вище  стоїть трансформатор. Звичайно мав бути Новий, але "порішали" і лім підключили до старого. Позаминулий рік на об'їзній в Петриках забамбурили АТБ. І його теж підключили, до старого "трансформатора". Ми легенько "бунтували", але голові осбб і мешканцям тоді було до дупи. Тепер вони вони пороз'їзджались, віддавши свої помешкання по космічним цінам переселенцям і ВПО, а в домі регулярненько пропадає світло і вибиває. Аварійка частий гість. А з періоду воєнних відключень настав "капєц"...і всім, як і було дд
 • Олег Фостяк

  Але, здається, тут шахрайство, бо на зйомці представленій проектантом та погодженій усіма службами, схоже, спеціально не вказано, або погано видно наявність дитячого майданчика з наміром підставити під загрозу життя його відвідувачів. Зрозуміло, що за наявності цього майданчика на зйомці  погоджень би не було.

keyboard_arrow_up