«Одна аптечка – одне врятоване життя»: у Тернополі провели благодійний захід

«Одна аптечка – одне врятоване життя»: у Тернополі провели благодійний захід
  • Розважайся, смакуй та допомагай ЗСУ – під таким гаслом на бульварі Данила Галицького провели благодійний захід «Промінчики добра».
  • Що пропонували тернополянам та на що збирали кошти – дізнавалися журналісти «20 хвилин».

Волонтери умовно розділили виділену зону на кілька частин. Біля першого намету пересічні люди мали змогу придбати смаколики, біля другого – прикраси, витвори мистецтва, а біля третього – долучитися до дитячих забавок.

— Ми підготували для дорослих та дітей насичений сценарій майже на весь день. Для тих, хто обожнює солодощі, мали десерти від кондитерів, домашні смаколики від господинь та напої. Малеча мала змогу долучитися до конкурсів, ігор, шоу, майстер-класів, аквагриму та плетіння. Майстрині поділилися з нами прикрасами, картинами, розмальованими тубусами, іграшками, —  розповіла волонтерка Ольга Тимошенко.

Відео дня

Цього разу Ольга Тимошенко об’єдналася з благодійним фондом «Штаб Перемога», який допомагає українським військовим з другого дня повномасштабного вторгнення. Зі слів волонтера Ярослава Савуляка, першочергово закривають потреби пов’язані з медициною.

— Понад два роки ми систематично передаємо на фронт турнікети, різні бинти, пов’язки, ліки. Ми охоплюємо майже всю лінію фронту, бо такі звичайні речі можуть врятувати життя нашим хлопцям та дівчатам. Нам допомагають місцеві жителі, іноземні благодійні організації та тернополяни, які довгий час проживають за кордоном. Наразі люди вже виснажені, але кількість запитів від військових не зменшується, тому знаходимо різні варіанти, аби долучити людей до добрих справ, — розповів Ярослав Савуляк.

Зібрані на заході кошти в 100% обсязі спрямують на комплектуючі для військових аптечок. Аби тернополянам було зрозуміліше, волонтери встановили демонстраційний стенд з медичними речами. Люди можуть на власні очі побачити та дізнатися, для чого саме воно знадобиться.

— Одна аптечка – одне врятоване життя. Ми комплектуємо індивідуальні аптечки бійця (IFAK – Individual First Aid Kit), яка є результатом військового досвіду передових країн. Складається вона з: турнікету, кровозупинного бандажа, термостатичного бинта, стерильних бинтів, марлевих серветок, еластичного бинта, оклюзійних пов’язок, декомпресійна голка, мазофаренгіальної труби та іншого. Вартість однієї такої аптечки – орієнтовно 5 000 гривень, — додав пан Ярослав.

Маємо знову об’єднатися

Попри спеку на вулиці, біля наметів з продукцією та майстер-класами утворився справжній аншлаг. Пенсіонери, молодь, діти – всі вони зібралися, аби долучитися до благодійного заходу та допомогти військовим.

Тернополянка Антоніна придбала пляцки, печиво та намисто. Журналістці «20 хвилин» розповіла, що йде до онуків, тож вирішила поєднати корисне з приємним.

— Намисто подарую онучці, а солодощі віддам онуку. Дітки будуть щасливі, бо обожнюю подарунки, сюрпризи, а волонтерам кожна копійчина на вагу золота, — каже пані Антоніна. — Я все одно мала купувати їм гостинці, а так гроші підуть на добру справу. Загалом витратила 500 гривень, але наразі то невеликі гроші.

Повз благодійного ярмарку не пройшла і тернополянка Тетяна. Жінка разом із сином вийшли на прогулянку, а коли хлопчик побачив солодощі, то вже не втримався.

— Хотів і кекси, і медові пряники, і шарлотку. Але ми зійшлися лише на прянику, бо ще сподобалася картина і хочу її придбати, — наголошує пані Тетяна. — Я вражена підготовкою, витримкою волонтерів. Вони неймовірні молодці, бо важко перебувати тут в спеку, коли навколо гудуть генератори. Але ми допомагаємо їм, купуючи товари. Дякуємо за все.

Читайте також:

«Ми стоятимемо, доки рідні не будуть вдома»: рідні полонених вийшли на акцію в Тернополі

«Молюсь, щоб у ТЦК не відмовили»: 56-річна тернополянка вирішила долучитися до ЗСУ

Медаль одразу спробував на смак: у Тернополі стартували перегони повзунців і малих велогонщиків

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Саша Поліщук
    В нас йдуть на 0 ніхто аптечки не перевіряють(чи вона є)ти йдеш і береш не знаєш що.

keyboard_arrow_up