ОВА Тернопільщини очолить колишній мер В’ячеслав Негода. Чим він запам’ятався тернополянам?

ОВА Тернопільщини очолить колишній мер В’ячеслав Негода. Чим він запам’ятався тернополянам?

Кабмін вже погодив його кандидатуру. Чи підтвердив «20 хвилин» В’ячеслав Негода призначення на посаду? І чим запам’ятався екс-мер тернополянам?

Кабінет Міністрів України на засіданні 16 серпня розглянув кандидатуру В’ячеслава Негоди на посаду голови Тернопільської обласної державної адміністрації, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

 

Чекають на Указ Президента

— Погоджено призначення Негоди В’ячеслава Андроновича головою Тернопільської обласної державної адміністрації, — написав Мельничук у телеграм-каналі.

Відео дня

«20 хвилин» зв’язались з В’ячеславом Негодою, аби підтвердити інформацію представника Кабміну. Проте у відповіді журналістки потенційний очільник області зазначив: «Питання не до мене. Точну відповідь може надати тільки Указ Президента».

Натомість на офіційному сайті Президента України розпорядження про призначення поки немає.

 

Чим запам’ятався екс-мер? 

Він керував Тернополем дві каденції поспіль і в час обрання мером був наймолодшим в Україні міським головою. В’ячеславу Негоді тоді було 33.

Пан Нагода посів мерське крісло у 1990 році, у період найглибшої економічної кризи. І найменше повноважень у міських голів було саме в той час. Хоча потрібно віддати йому належне — саме В’ячеслав Негода був ще тоді одним з адептів надавати місцевому самоврядуванню найширші повноваження та одним з ідейних натхненників. І засновників Асоціації міст України.

За його каденції у Тернополі зняли пам’ятник Леніну, чим добряче нашуміли на всю Україну. Це сталось 8 серпня 1990 року. Тернопіль був другим містом після Червонограда, де пам’ятник зняли першого серпня, хоча рішення було прийнято першим в Україні саме в Тернополі.Йому довелось працювати на зламі епох — різкому переході від правління «партії» до перетворення нашої держави у демократичну. Саме у цей час закривались заводи-гіганти, і тисячі людей опинились без роботи. Це у час, коли казна міста була порожньою, ходили купони-талони-мільйони, а ті, хто працював, часто отримували зарплату товаром, який виробляло підприємство.

— Йому довелось працювати, як на мене, у найважчі часи, — переконаний письменник і колишній депутат міськради Олександр Вільчинський. — Інфляція, тотальне безгрошів’я, купони-талони-мільйони… Грошова реформа у 1996 році. Криза була серйозна. Але саме за його каденції будували будинок для волейбольного клубу, корпус політеху. Не вистачало на зарплати вчителям, вони почали бунтувати. Вирішував, де брати гроші.

Коли переїжджав до Києва, опоненти довго шукали у нього мільйонні статки та маєтки. Так і не знайшли. 

Він першим почав сприяти громадським організаціям та відгукувався на їхні ініціативи. Хоча ресурсів було небагато. Окрім того, чимало ініціатив «гасились» представниками тодішнього депутатського корпусу, облради та ОДА. Зокрема, так і не дали тоді визначити межі міста, над чим він працював. Передача в комунальне майно міста приміщень, які мали б належати громаді – того ж Тернопільського замку.

Детальніше читайте: 

Мери Тернополя: чим запам’ятався перший – В’ячеслав Негода?

 

Біографічна довідка

Негода В’ячеслав Андронович, був міським головою Тернополя 1990–1998 рр.

Народився 25 травня 1957 р. с. Борщівка, Лановецького району Тернопільської області. Дві вищих освіти, спеціальність архітектура та правознавство.  

1980-1983 рр. – архітектор, інженер-конструктор інженерно-будівельного відділу Всесоюзного проектно-конструкторського інституту, м.Тернопіль.

1983-04.1990 рр. – начальник конструкторського бюро Виробничого об’єднання “Ватра”, м. Тернопіль.

04.1990-04.1998  рр.– Тернопільський міський голова, депутат Тернопільської облради, член облвиконкому.

1998-2002 рр. – перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України

2000-2006 рр. – голова секретаріату Спілки лідерів місцевих та регіональних влад України, керівник секретаріату Української асоціації місцевих та регіональних влад.

2006-2008 рр. – завідувач секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування

2008-2010 рр. – заступник Міністра Мінрегіонбуду.

04.2010-06.2010 – перебував у відставці заступника Міністра.

06.2010-01.2011 рр. – директор Департаменту регіональної політики та місцевого самоврядування Секретаріату Кабінету Міністрів України.

01.2011-03.2014 рр. – перший заступник директора Департаменту забезпечення взаємодії з Верховною Радою України та регіонами, завідуючий відділом експертизи і аналізу розвитку територій та виборчих прав Секретаріату Кабінету Міністрів України.

03.2014-10.2014 рр. – перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

10.2014-09.2015 рр. – заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – керівник апарату.

09.2015-09.2019  рр. – перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

09.2019 р. – по т/ч – заступник Міністра розвитку громад та територій України.

Заслужений архітектор України. Орден “За заслуги” ІІІ ступеня, Грамоти Президента України. Почесна грамота Кабінету Міністрів України, Почесна грамота Верховної Ради України, Почесна грамота Державної служби України, інші нагороди та відзнаки.

Відповідно до Розподілу обов’язків та повноважень Міністра між першим заступником Міністра, заступниками Міністра, заступником Міністра з питань європейської інтеграції, заступником Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, затвердженого наказом Мінрегіону від 14 серпня 2020 року № 185, відповідає за забезпечення формування та реалізацію державної політики у сферах: територіальної організації влади, адміністративно-територіального устрою, розвитку місцевого самоврядування.

 

Читайте також: 

Чи можливі дострокові вибори і чи загрожує Тернопільщині об’єднання із сусідами — В’ячеслав Негода

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (37)
  • Краснопера Ігор

    цікаво, що ті, хто коментує за його каденції ще до школи ходили, але про знають все про нього...  хто ж спонсор акції?
  • галина провозюк

    А в той час знищили все....
  • галина провозюк

    Як і всі мери- нічим добрим не аідзначився

    В той час як
  • Любомир Білинський

    Бачу в статті один позитив. Вся промисловість міста була знищена в ці роки. Тисячі людей були змушені залишати сім’ї і виїжджати за кордон. Зато свій у вишиванці.

keyboard_arrow_up