Патріарх Філарет освятив у Тернополі новий храм

Патріарх Філарет освятив у Тернополі новий храм

Патріарх УПЦ КП Філарет вперше за чотири роки відвідав Тернопіль з архіпастирським візитом у неділю, 30 жовтня. Священнослужитель освятив новозбудований храм Свв. Кнн. Стратотерпців Бориса та Гліба на вул. Білогірській.

Востаннє Патріарх Філарет відвідував місто чотири роки тому – в червні 2012 року.
Цього разу патріарх освятив новозбудований храм св. муч. Бориса та Гліба на вул. Білогірській, що поблизу «старого» автовокзалу. Після освячення в співслужінні з єпископатом та духовенством з усієї України патріарх відправив у новоосвяченому храмі першу Божественну літургію.

Previous Next

Перший поверх церкви зробили з цегли і каменю, решта - дерев’яна. Храм разом із хрестом має висоту близько 27 метрів. Архітектором є тернополянка Мирослава Харченко.

- Спочатку в мене була задумка зробити церкву повністю дерев’яною, – зазначав настоятель цієї церкви о. Руслан Притула. - Але поїздили по інших областях, порадились і вирішили зробити один поверх з каменю, аби убезпечити її від пожежі. Це для безпеки, та і камінь є натуральним матеріалом, як і дерево, яке, до речі, привезли з Карпат.

 

Окрім цього,  Предстоятель Української православної церкви Київського Патріархату звершить закладення першого каменя під будівництво центрального храму Тернопільської єпархії - кафедрального собору свв. рівноап. Костянтина та Єлени, що на перехресті вул. Київської-Тарнавського о 13:00.
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Анонім
    Ще треба було і бар освятити той в якому попи відпочивали!!!
  • Андрей Киевский
    Жди беды - где не святит, чёр те чё происходит. А награды от него это как чёрная метка: вон разбилась активистка-медик, бойцы не всегда должны быть рады таким "наградам" от совкового "тов.Денисова"
  • David Starr
    Сука він, а не патріарх! Достатньо тільки подивитись на його машину
  • Антон Марчевський
    Востаннє Філарет був у Тернополі не у тільки червні 2012-го, а й 22 вересня того ж року. Якраз була нагода освятити нову тролейбусну лінію на "Алясці" і заодно новоприбулий із Чехії тролейбус-гармошку.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Жителю Тернопільщини загрожує 5 років в'язниці за поширення інтимних відео колишньої дружини 21:05 Жителька Тернопільщини втратила близько 135 тисяч гривень через шахраїв 20:49 Графік відключення світла в Тернополі та області: на 3 січня будуть обмеження для промисловості та бізнесу 20:00 Майже три мільйони передбачили на охорону адмінбудинку обласної ради Від читача 12:52 Програма "Власна справа": з 01 січня 2026 року збільшено розмір грантів 19:00 Водохреще 2026: де тернополяни зможуть пірнути в ополонку та яких правил варто дотримуватися 18:15 Затримання у центрі Чорткова: що відомо 18:07 Офіційний курс долара зріс на 12 копійок 17:30 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 17:00 «Зірка надії»: у Тернополі відбудеться благодійна коляда на підтримку військових 16:25 Кусані рани та алкогольне сп'яніння: у лікарню потрапила 16-річна дівчина після святкування Нового року 16:00 Переглянуть вирок ветерану, якому присудили позбавлення волі за побиття муніципального інспектора 15:30 Уряд затвердив порядок реалізації Програми медичних гарантій на 2026 рік 15:00 Резерв+ тимчасово не працюватиме: як уникнути проблем під час перевірки 14:13 Конфлікт у центрі Тернополя. Молодиків забирала поліція (оновлене) play_circle_filled 13:58 Буданова призначать керівником Офісу Президента України. Як вам таке рішення? (опитування) 13:15 Збитки майже на 4 мільйони: майстра лісу засуджено за підробку документів та незаконну вирубку дерев 12:41 Змінили розклад руху автобусних маршрутів №32 та №40 12:10 Водій під наркотиками вчинив аварію на Білогірській 12:00 У Тернополі відбулася урочиста академія до 117-ї річниці від дня народження Степана Бандери
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up