По 30 тис. грн за супровід та консультації: коли на Тернопільщині запрацює обіцяний офіс ветеранів

По 30 тис. грн за супровід та консультації: коли на Тернопільщині запрацює обіцяний офіс ветеранів

На Тернопільщині відкриють ветеранський офіс, підрозділи яких працюватимуть у кожній громаді. Там допомагатимуть військовослужбовцям, ветеранам, а також їхнім родинам. Підрозділи працюватимуть у кожній громаді, до яких залучать сотні фахівців.

До кінця поточного року перший ветеранський офіс створять у Тернополі. Жителі інших населених пунктів тимчасово зможуть отримувати допомогу в режимі онлайн чи телефоном. 

Від довідки до відкриття бізнесу

Ветеранський офіс – місце для надання різнопланової допомоги афганців, ветеранів російсько-української та Другої світової воєн, АТО/ООС, військових з інвалідністю, учасників бойових дій, правоохоронців, рятувальників та їхніх родин. Під час звернення вони зможуть отримати юридичну, психологічну, інформаційну та супроводжуючу підтримку.

Тобто, починаючи від оформлення базових довідок до фахової консультації для відкриття власної справи. Про це журналістам «20 хвилин» розповів радник начальника Тернопільської ОВА з ветеранської політики Богдан Яциковський. 

Відео дня

– Як це працюватиме? Наприклад, учасник бойових дій хоче отримати знижку на комунальні послуги. Йому треба звернутися до консультанта в підрозділі за місцем проживання. Там він отримає перелік документів, які треба подати і зразок заяви. За потреби консультант допомагає написати заяву, просканувати документи та відправити у необхідний держорган. Аналогічний алгоритм для оформлення соціальних виплат. Тобто, наші фахівці будуть своєрідним зв’язком між ветеранами, їхніми родинами та установами, – каже пан Богдан. 

Фахівці ветеранського офісу комунікуватимуть з Пенсійним фондом України, Центром зайнятості, управліннями соціальної служби, медичними установами, відділами Державної реєстрації актів цивільного стану. 

Функціонуватимуть підрозділи офісу на базі держустанов, комунальних підприємств у кожній громаді Тернопільщини. Під час обрання локації важливою умовою є доступність (наявність пандусів – прим. авт.), зручне розташування та повноцінна робота навіть під час блекаутів. 

– Люди зможуть отримати консультації, обравши зручний для себе варіант: онлайн, телефоном чи наживо. Спочатку ми розглядали варіант створення одного обласного офісу для ветеранів та їхніх родин у Тернополі. А ось жителів інших громад хотіли консультувати онлайн. Проте зрозуміли, що не кожна людина може користуватися сучасними смартфонами та має бажання їхати до Тернополя для отримання консультації, юридичної чи психологічної допомоги. Тому вирішили змінити формат і створити невеликі підрозділи у кожній громаді, – наголошує Богдан Яциковський. 

Бази даних ветеранів немає 

Наразі невідомо, скільки саме ветеранів проживають на Тернопільщині, адже єдиної електронної чи паперової бази в області немає. Аби зібрати дані, фахівці вже надіслали запити у ТЦК та СП, Пенсійний фонд України Тернопільської області та інші держустанови. 

– Ми створимо єдину електронну базу ветеранів, до якої матиме доступ кожен наш фахівець. Це зручно і практично. Наші консультанти будуть зв’язуватися з ветеранами, військовими та їхніми родинами для уточнення всієї інформації. Тобто, у кожного буде своя віртуальна картка, де вказуватимуть персональні дані, про військову службу, отримані травми та інше. Також робитимуть копію документів, довідок, – каже пан Богдан. 

Ветерани можуть отримати робоче місце

У кожному підрозділі ветеранського офісу працюватимуть фахівці із супроводу (консультанти). Кількість залежить від проживаючих у населеному пункті ветеранів, військових та їхніх родин. Також в обласному офісі та підрозділах великих громад працюватимуть психологи, юристи. За попередніми підрахунками, через відкриття осередків для ветеранів на Тернопільщині збільшиться кількість робочих місць від 150 до понад 300. 

– Ми у пошуку психологів, юристів, керівника та фахівців із супроводу. Вимоги до кандидатів оприлюднимо трохи згодом. Одразу наголошую, що на співбесіду можуть також приходити ветерани та їхні родини. Що більше, вони для нас у пріоритеті, адже на власному досвіді пройшли ці моменти з оформленнями виплат тощо. Всі співробітники без виключення проходитимуть спеціальне навчання, – додає Богдан Яциковський. 

Скільки саме коштів треба на відкриття та повноцінне функціонування офісу для ветеранів — Богдан Яциковський не готовий відповісти, адже наразі лише розробляють програму, де прописують закупівлю необхідного обладнання, кількість працівників та інші витрати. Її мають затвердити та проголосувати на сесії Тернопільської обласної ради. 

– Держава зобов’язується виплачувати заробітну плату працівникам. Орієнтовна зарплата одного консультанта із супроводу ветерана – 30 000 гривень без нарахування надбавок та премій. Але залежатиме вона від кількості супроводжуючих ветеранів та якості виконання своїх обов’язків, – додає пан Богдан. – А ось питання щодо приміщення та оснащення всіх підрозділів обладнанням та меблями – відповідальність місцевих органів влади. Ми розуміємо, що не кожна громада має зайві кошти на це, тому розв'язуватимемо питання на обласному рівні. 

Окрім програми та збору даних про ветеранів, фахівці працюють над розробкою сайту, створенням спеціальних брошур. Має бути й гаряча лінія, зателефонувавши на яку люди зможуть отримати кваліфіковану консультацію з порадами та подальшим алгоритмом дій. 

Підрозділи ветеранського офісу у 55 громадах Тернопільщини мають запрацювати у 2025 році, коли область отримає основне фінансування від держави та проголосують за виділення коштів з обласного бюджету. 

Читайте також:

Історія військового хіміка з Тернополя, який заснував виробництво корисної їжі

Пільги на комунальні послуги для військових: куди звертатися та що пропонують

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Michael Tymchak
    Куй там ! До цього часу не було нічого подібного. Я з волонтерами пробував створити, так палки в колеса ставили...
  • Oleksandr Hasay
    Як завжди ці посади займуть люди далекі від військової тематики , що на сьогодні і є .
  • Олена Степанова
    Як вони його створять???? З яких коштів він буде фінансуватись? Програма закінчується в 2024. Нової ще навіть проекту нема. Управління не має інформації про фінансування. Я вже мовчу про сотні фахівців і 30 000.
    Олена Степанова reply Олена Степанова
    Larisa Tuchyna Нема. Ми про це говорили на форумі. В нас управління створили в серпні 24 а мали до здається 1 жовтня 2023 року.
    Larisa Tuchyna reply Олена Степанова
    Олена Степанова про цю байду мені ше кілька місяців тому писали, що в інших областях ставили Тернопіль в приклад... цікавились, чи дійсно таке в нас є))))
  • Тарас Карпенюк
    Ну ви ж якесь видання з претензією на журналістику. Ну вичитайте ту підводку, бо вже й за вас соромно. Редактора мобілізували?

keyboard_arrow_up