Показали, хто охороняє наш сон: тернополяни можуть відвідати фотовиставку українських воєнкорів

- У креативному кластері «Na пошті» діє виставка світлин військових фотографів. Серед них – фотороботи Христини Луцик, військової кореспондентки, фотографині та волонтерки з Тернополя.
- На фото зображені різні грані фронтового життя.
- Що цікавого там можна побачити? Розповідаємо у матеріалі.
Фотовиставку під назвою «4 грані Донеччини. Війна на Сході в об’єктиві військових фотографів» відкрили у Тернополі 13 вересня. Проєкт у «Na пошті» організували за підтримки організації VATRA.
– Військові фотографи, які беруть участь у цій фотовиставці, за час своїх виїздів в «гарячі» точки фронту зібрали багато матеріалу, який ми хочемо представити суспільству. Їхні фотороботи розповідають про життя на війні та умови, в яких живуть наші бійці. Ми їх назвали гранями Донеччини. Кожен фотограф має свій власний стиль, робить акценти на різних об’єктах, але знаменником для їх світлин стала локація — Схід України, – розповіли в анонсі організатори.
У залі можна побачити роботи чотирьох військових фотографів – Віталія Носача, Анастасії Рокитної, Христини Луцик та Володимира Черняка. Інформація про них є біля світлин кожного.
Віталій Носач – це український фотограф, понад 10 років працює фотожурналістом. Чоловік співпрацює з такими новинними агентствами, як Reuters, AP, EPA та Associated. Він висвітлював Революцію Гідності у 2013-2014 роках, війну на Донбасі та повномасштабне вторгнення Росії в Україну від початку 2022 року. Наразі є співробітником інформаційного агентства РБК-Україна.
Анастасія Рокитна – військова кореспондентка та волонтерка. Працює у виданні РБК-Україна. Також є автором лондонського Інституту вивчення війни та миру. З початку повномасштабної війни жінка пише репортажі з місць бойових дій та окупованих територій. У цьому списку є такі міста, як Буча, Гостомель, Миколаїв, Бахмут, Сіверськ, Херсон, Мар’їнка, Авдіївка, Ізюм, Балаклія, Лиман.
Христина Луцик – військова кореспондентка, фотографиня і волонтерка з Тернополя. Вона готує репортажі з передової. За час повномасштабної війни висвітлювала події, які відбувалися у Бахмуті, Торецьку, Соледарі, Сіверську, Кураховому, Херсоні і ще десятках прифронтових сіл і міст.
Володимир Черняк є офіцером 25 бригади імені князя Аскольда Національної Гвардії України. Закінчив Острозьку академію, а після навчання в 2017 році його призвали на службу до Нацгвардії, де він підписав контракт. Двічі був у відрядженні в зоні бойових дій: у 2019-2020 роках воював на Світлодарській дузі, а у 2022-2023 роках – на Донеччині. Чоловік фотографує роботу військових.
Перед тим, як привезти виставку до Тернополя, фотографії показали в Дніпрі та Краматорську. На більшості світлин зображені українські захисники (їхні портрети – прим. авт.) під час виконання бойових завдань. На деяких фото – побутові умови, у яких живуть військовослужбовці, тварини, які допомагають бійцям, фронтові краєвиди, цивільні українці під час евакуації, або ж ті, які не виїхали із зони, де тривають бойові дії. Частина світлин – кольорові, але трапляються й чорно-білі.
– Ми хочемо показати вам мужність та хоробрість наших людей. Поділитися з вами моментами, котрі мають закарбуватися в пам’яті українців. Познайомити вас ближче з тими, хто охороняє наш сон. Розказати про фотографів, котрі попри всю небезпеку продовжують виконувати свою роботу. Будьте готові, що діапазон емоцій коливатиметься від суму й печалі до щастя, – йдеться в анонсі.
Тернополяни мають шанс переглянути світлини з фотовиставки «4 грані Донеччини» до 27 вересня. Вхід вільний. Креативний кластер «Na пошті» (Коперника, 4) працює з 16.00 до 22.00.
Читайте також:
У Тернополі відкрили виставку картин, які малювали поранені бійці
Спогади про літо і Тернопілля: на Театральному майдані відкрили унікальну дитячу фотовиставку
У Тернополі відкрилась фотовиставка військових злочинів з різницею у 80 років
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.