Понад 40 людей загинули у ДТП від початку року: патрульні б’ють на сполох. Чому статистика погана?

- Від січня по червень 2023 року на Тернопільщині трапились всього 1061 аварія на дорозі.
- Ця кількість зросла у порівнянні з минулим роком. У ДТП травмувались 72 дитини, одна дитина – загинула. А ще поліція фіксує все більше водіїв, що їздять за кермом напідпитку.
- Про детальну статистику ДТП в області, їх найчастіші причини, місця концентрації і що роблять патрульні, аби врегулювати проблемну ситуацію – читайте у нашому матеріалі.
У патрульній поліції області наголошують, що скільки б дій вони не робили задля профілактики запобігання аварій, та безпека на дорозі залежить від усіх учасників дорожнього руху. А як свідчить статистика за останні півроку, правила порушують і водії, і пішоходи. Про аварійність на дорогах Тернопільщини та заходи для її протидії патрульні розповіли на брифінгу 26 липня в ОВА.
Скільки ДТП трапилось і які причини
За шість місяців 2023 року у Тернопільській області сталось загалом 1061 дорожньо-транспортна пригода. Це на 5% більше порівняно з аналогічним періодом у минулому році. Із загальної кількості 236 аварій були з травмованими. Під час них загинула 41 людина. Минулоріч кількість смертей теж була такою, каже начальник управління патрульної поліції в Тернопільській області Богдан Шевчук.
Найчастіше ДТП стаються у понеділок, вівторок та п’ятницю (36% від загальної кількості). Аварії з постраждалими патрульні здебільшого реєструють у вівторок та п’ятницю. Пік ДТП припадає на 12:00 і 17:00, а тих, де травмуються люди, – на 9:00 та 17:00, коли всі поспішають на роботу чи в годину пік.
– Найчастішими причинами аварій є зіткнення автівок, проїзд водіями перехресть, пішохідних переходів а також маневрування і перевищення швидкості. А найбільше людей гине у дорожньо-транспортних пригодах через зіткнення автомобілів та наїзд на пішоходів, – додав Богдан Шевчук.
Назвав начальник патрульної поліції й автомобільні шляхи області, де найчастіше, згідно аналізу, трапляються аварії з травмованими. Це дороги міжнародного значення М 30 (Стрий - Ізварине) та М 19 (Доманове - Ковель - Чернівці), регіональна дорога Т-20-02 (Тернопіль - Скалат - Жванець).
За півроку – більше 27 тисяч адмінпротоколів
За шість місяців 2023 року на Тернопільщині зафіксували 77 аварій за участі водіїв, які перебували у стані алкогольного сп’яніння, розповідає Богдан Шевчук. А загалом поліцейські задокументували 405 водіїв, що їздили нетверезими. Всі адміністративні справи направили до суду для розгляду за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. До речі, минулого року в області виявили менше водіїв, що керували авто напідпитку – всього 339. Тобто, цьогоріч тенденція зросла.
– У цьому році погіршилась статистика й щодо аварій, у яких постраждали діти. Ми зареєстрували 63 ДТП за участі дітей. З них 59 дорожньо-транспортних пригод були з постраждалими, у яких одна дитина загинула та травмувались 72 дитини. Це болюча для нас тема. У порівнянні з минулим роком, кількість зросла. Батьки-водії, які порушують правила дорожнього руху, не усвідомлюють, що можуть травмувати не лише себе, але й пасажирів, у тому числі і дітей, – наголосив Богдан Шевчук.
Щодо пішоходів, кажуть патрульні, статистика теж не хороша. Варто пам’ятати, що вони є учасниками дорожнього руху і часто порушують правила. Зокрема, упродовж січня-червня на Тернопільщині зареєстрували 90 ДТП за участі пішоходів. 84 аварії – були з постраждалими, у них загинули 13 людей.
– Найчастіше ми фіксували наїзд на пішоходів поза пішохідними доріжками, або коли водії їм не надавали перевагу на переходах. Також буває таке, що пішоходи вибігають на проїжджу частину. Ще хочу додати, що за останній місяць у нас трапились кілька ДТП з травмованими через кермувальників електросамокатів. Вони не дотримувались швидкості і наїхали на пішоходів, – додає Богдан Шевчук.
За перше півріччя 2023 року патрульні поліцейські в Тернопільській області склали більше 27 тисяч адміністративних протоколів на водіїв. Серед них 13 тисяч – за порушення швидкісного режиму. Статистика, у порівнянні з минулими роками, зростає, наголошує начальник патрульної поліції.
Більшість місць концентрації ДТП – у Тернополі
На обліку патрульної поліції в Тернопільській області перебуває 22 місця концентрації дорожньо-транспортних пригод. З них шість ділянок знаходяться на балансі автомобільних доріг державного значення. Зокрема, дві ділянки є на трасі М 19 (біля повороту на Збараж і біля повороту на Байківці), дві – на М 30 (в районі аеропорту і біля Смиківців), по одній на об’їзній дорозі М 41 та на дорозі М 18.
– Натомість місць концентрації ДТП у місті Тернополі налічується всього 16. Більшість ділянок – це ті, де є пішохідні переходи. На кожну проблемну локацію ми регулярно виїжджаємо з органами місцевого самоврядування і надаємо пропозиції щодо покращення безпеки дорожнього руху, – каже старший інспектор з особливих доручень відділу безпеки дорожнього руху Віталій Тищук.
За словами пана Віталія, упродовж 2022-2023 років у Тернополі покращилась безпека дорожнього руху на вулиці Тарнавського, де на пішохідних переходах зробили «острівці безпеки»; на проспекті Злуки, де також з’явились «острівці безпеки»; на вулиці Бережанській у напрямку вулиці Тролейбусна – там виконали поточний ремонт проїзної частини, влаштували «острівець безпеки» та огородження, щоб не дозволити пішоходам вибігати на дорогу, нанесли розмітку і встановили дорожні знаки тощо.
– На автомобільних шляхах міста Тернополя наразі працює п’ять камер автоматичної відеофіксації. Ще три камери встановлені на автомобільних трасах у Смиківцях, Березовиці і на Кременеччині. Більше двох місяців вони працюють у тестовому режимі, але скоро почнуть діяти на повну, і порушникам надходитимуть «листи щастя», – додав начальник патрульної поліції Богдан Шевчук.
Він закликав громадян, що якщо у межах області, біля ваших населених пунктів є проблемні ділянки, де часто стаються ДТП, або ви маєте пропозиції щодо організації дорожнього руху – звертайтесь в Управління патрульної поліції чи на лінію «102». Там реагуватимуть і вживатимуть відповідні заходи.
Читайте також:
На Тернопільщині визначили найбільш аварійні години на дорогах
Смертельна ДТП в Озерній: місцеві перекривали трасу, а вирок проголосили аж через п’ять років?
Я не готова пробачити смерть єдиного сина – мама загиблого в ДТП студента Олега Рачука
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Lucia LudaБо їздять так ,як їм хочеться. І ніяких правил ніхто не дотримується.Володимир Козін reply Lucia LudaКожен вибирає сам шлях на цвинтар: одні їздять швидко, інші не дивляться на дорогу коли на неї виходять, причому другі там опиняться значно швидше перших.
-
Алла ШевченкоБо потрібно спиняти майорів які ганяють по трасі,а не гонитися за жигулями ,чи пенсіонерами на тракторах з надією миттєвої наживи. Пропонуючи зробити облаву у смт. Вишнівець у вечірній час і побачите,що відбувається на центральній трасі. У нас тут гонки бачте!!!!Іван Лівар reply Алла ШевченкоБо поліція замість профілактики робить статистику по протоколах ,а також заробляння бабла на водіях замість організації безпеки руху . Я не довіряю поліції яка перетворилась в злочинне угруповання .