Посилення мобілізації: Рада підтримала в першому читанні законопроєкт #10449

Посилення мобілізації: Рада підтримала в першому читанні законопроєкт #10449

Парламент підтримав в першому читанні урядовий законопроєкт  #10449 про посилення мобілізації  За проголосували 243 депутати. На думку нардепа Железняка, закон може вступити в дію у квітні.

Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт  #10449 про посилення мобілізації  

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк .

— Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроект  #10449 про посилення мобілізації. ЗА —  243 .(Я і більшість колег по фракції НЕ голосували), — йдеться у повідомленні.

Відео дня

Законопроєкт прийнято без пропозицій Комітету. Далі внесення правок 14 днів до 21 лютого і далі друге читання. Тобто найбільш ймовірно буде прийнято законопроєкт в цілому в останній тиждень лютого, підписаний на початку березня і вступить в силу через місяць, тобто у квітні.

Як голосували нардепи по фракціям: 
Слуга Народу — 178
Європейська Солідарність — 0
Батьківщина — 0
Платформа за життя та мир — 17
За майбутнє — 7
Голос — 3
Довіра — 18
Відновлення України — 12
Позафракційні — 8

Що передбачає законопроєкт

Документ передбачає зміну призовного віку громадян з 27 до 25 років, повідомляє Укрінформ.

Законопроєктом пропонується запровадити обов’язкову реєстрацію електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста. Електронний кабінет має бути створений на базі реєстру військовозобов'язаних «Оберіг».

Проєкт закону регламентує, що військовозобов’язані впродовж 60 днів з дати початку проведення мобілізації зобов’язані уточнити свої облікові дані через центр надання адміністративних послуг, в електронному кабінеті або в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання або перебування. Особа може переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК, проте після переїзду має стати на облік за новою адресою.

Пропонується встановити, що повістка про виклик до ТЦК та СП може надсилатись через електронний кабінет.

Днем її вручення вважатиметься день вручення повістки під розписку або день отримання ТЦК та СП повідомлення про доставлення повістки до електронного кабінету.

У разі, якщо громадянин добровільно впродовж 10 календарних днів з дня вручення вимоги не з’явився до відповідного ТЦК та СП (закордонної дипломатичної установи України, якщо громадянин перебуває за кордоном), то територіальний центр комплектування та соціальної підтримки звертатиметься до суду щодо запровадження низки тимчасових обмежень для такої особи, зокрема у праві виїзду за кордон, у праві керування транспортними засобами, а також щодо накладення арешту на кошти та інші цінності особи – на строк до виконання зобов’язань на вимогу ТЦК та СП.

Після мобілізації всі громадяни мають проходити обов'язкову військову підготовку 2-3 місяці. Особа не може бути відправлена відразу на фронт після мобілізації.

Документом також пропонується надати право засудженим особам, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, за бажанням бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації.

Водночас документом пропонується визначити чіткий термін служби на період воєнного стану. Зокрема, військовослужбовці зможуть звільнитися у зв’язку із закінченням строку служби (якщо не висловили бажання продовжувати військову службу) – у разі безперервної служби під час дії воєнного стану протягом 36 місяців. Добровольці по мобілізації матимуть відстрочку на 2 місяці для вирішення особистих питань і підготовки до мобілізації.

Передбачається, що на особливий період не підлягатимуть призову під час мобілізації здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами навчання і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий без урахування спеціальності (фаху), а також інтерни та докторанти, педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, наукові та науково-педагогічні співробітники, котрі працюють не менше ніж на 0,75% ставки.

Люди з інвалідністю всіх груп звільнені від військової служби. Не підлягатимуть призову жінки та чоловіки, на утриманні яких троє і більше дітей, а також ті, які мають дітей до 18 років, якщо другий з батьків помер, позбавлений батьківських прав або зник безвісти, опікуни дітей з різними розладами та хворобами, опікуни дітей з інвалідністю 1 та 2 групи, опікуни недієздатних осіб, члени сім'ї (не більше однієї особи) першого ступеня спорідненості особи з інвалідністю 1 та 2 групи.

Також не підлягатимуть мобілізації особи, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час воєнного стану і АТО.

Згідно з законопроєктом, військовослужбовцям під час дії воєнного стану передбачається щорічна основна 30-денна відпустка протягом календарного року. Вона може надаватися частинами, проте має становити не менше 15 календарних днів. Також надається відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше 10 календарних днів. Військовослужбовці, визволені з полону, отримуватимуть додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вирішили продовжити службу.

Водночас документом запропоновано скасувати строкову військову службу, замість якої передбачається запровадити базову військову підготовку. Особам віком 18-24 років буде запропоновано самостійно обрати, коли пройти військову підготовку. Вона займатиме максимум 5 місяців, при цьому за людиною буде зберігатися її робоче місце.

Бронюванню підлягатимуть держслужбовці категорії «А», а також 50% держслужбовців категорії «Б» та «В», особи, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Передбачається, що у період проведення мобілізації громадяни України віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або зняті з нього, зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК та СП, поліцейського, представника ДПСУ.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 30 січня схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію.

 

Читайте також: 

 Має бути відпочинок, нормальні виплати та підготовка: думки тернополян щодо мобілізації

Одразу на фронт не відправлятимуть? Кабмін оновив законопроєкт про мобілізацію

 «Вимагаємо термінів служби!», «Військові теж втомлюються»: у центр Тернополя вийшли мітингувальники

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (14)
 • Ян Балога

  Ну і хто тепер скаже « хто є хто» , бачили голосування по фракціях як вам 73% гарно правда
 • Nin Ja

  Правильніше називату ту шайку "Слуги урода"
 • Марія Калинчук

  Поліція давно уже на фронті,як що ви невкурсі шановні.Але чому 36 місЦів для демобілізації,2 рокі і нехай міняють.

  Марія Калинчук reply Марія Калинчук

  Oksana Kalynovych Ранених і хворих ,тримають навіщо .Здорових хватає нехай  міняють

  Oksana Kalynovych reply Марія Калинчук

  Марія Калинчук було б хоча ким полеглих замінити.

  Марія Калинчук reply Марія Калинчук

  Oksana Kalynovych А що мало ховається нехай тих беруть.і богачів теж.

  Oksana Kalynovych reply Марія Калинчук

  Марія Калинчук ким будуть міняти?
 • ми вже як якесь сомалі, а не Україна. Купа калік, звичайно якщо 36 місяців виживуть. І цікаво а Зе хуйла посадять за цим новим законом, як не як хриплий 4отири разовий ухилянт.

keyboard_arrow_up