Приватна особа не повинна обмежувати вхід на Дальній пляж. Чому не реагує влада?

Приватна особа не повинна обмежувати вхід на Дальній пляж. Чому не реагує влада?
  • «Збудували за бюджетні кошти, а користуються обрані» – у коментарях до матеріалу «20 хвилин» тернополяни обурюються, що мультиспортивний майданчик та камери схову на Дальньому пляжі досі за замками. 
  • Відповідальний за територію підприємець не вважає це порушенням, а що кажуть у міськраді? 

Тему про закриті камери схову та мультиспортивний майданчик почали обговорювати після перевірки пляжів від журналістів «20 хвилин». Обурювалися тернополяни, які на момент перевірки відпочивали на Дальньому, критика була і в соціальних мережах під нашою публікацією. Люди не розуміють, чому майно перебуває за замками, чому немає жодної інформаційної таблички з роз’ясненням, де можна взяти ключ, щоб скористатися об’єктами.

Понад 27 млн грн лише за припляжну зону

За результатами торгів, облаштування-реконструкцію відпочинково-рекреаційної зони в районі «Дальнього» пляжу здійснював ТОВ «Країна Будсервіс». Підрядник мав навести лад на припляжній зоні площею 4600 м2 та пляжній – площею 10400 м2. Початкова вартість проєкту – 42 617 182 гривень, а реалізовували його на умовах співфінансування з державним бюджетом. 

— З початку повномасштабного вторгнення фахівці змінили проєктно-кошторисну документацію та договірну ціну з 42 617 182 до 27 733 119,45 гривні. Тобто, зменшили на понад 14 800 000 гривень. Під час розподілу витрат вирішили, що з місцевого бюджету виділять 15 462 837,45 гривні, а ось з державного — 12 270 282 гривень, – повідомив заступник міського голови Іван Хімейчук. 

Відео дня

Облаштування-реконструкцію відпочинково-рекреаційної зони в районі «Дальнього» пляжу провели протягом 2023 року. Там встановили майданчики, вбиральні, душові, облаштували паркування.

Детальніше про виконані роботи читайте тут:  Дальній пляж за мільйони гривень: що з'явилося нового та чим можна скористатися 

Станом на вересень 2024 року, проєкт з реконструкції Дальнього пляжу реалізували на 30%. Зокрема, облаштували та ввели в експлуатацію припляжну зону. За виконані роботи ТОВ «Країна Будсервіс» отримала 27 663 650,89 гривні. 

— Продовжити облаштування-реконструкцію пляжної зони площею 10400 м2 можливо за наявності коштів в місцевому бюджеті Тернопільської міської територіальної громади або за умови залучення коштів з інших джерел, — додав пан Хімейчук. 

Вільний доступ для всіх… 

У грудні 2023 року Тернопільська міська рада провела конкурс на визначення суб’єктів господарювання для утримання оновленої зони Дальнього пляжу. Єдиний учасник – ТОВ «Сфера спорту» на чолі з Віталієм Гоцалюком. 

Вже 12 січня 2024 року управлінням житлово-комунального господарства та екології уклало з ТОВ «Сфера спорту» договір про виконання робіт з утримання об'єкта благоустрою. Про це «20 хвилин» повідомив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Ігор Крисоватий.

Копію договору нашому медіа не надали, хоча у запиті просили про це двічі. А ось чи має право приватна особа обмежувати доступ до того чи іншого об’єкту на пляжі?

— Відповідно до пункту 3.4.3 договору, ТОВ «Сфера спорту» зобов’язана надавати вільний безоплатний доступ до об'єкта благоустрою всім охочим, –  додав журналістам «20 хвилин» Ігор Крисоватий.

Нехай грають у своєму дворі

Нагадаємо, журналісти «20 хвилин» спілкувалися з утримувачем об'єкта благоустрою Віталієм Гоцалюком. Чоловік неохоче відповідав на всі запитання. 

— Скільки можна телефонувати? Ви не знаєте, що там закрита територія? Коли люди приїжджають займатися, то попереджають, і тоді я відкриваю. Приїжджають по 10 людей, по дві футбольні команди. З понеділка все розписано. Наприклад, діти зі школи №3, 16 та 20 грають. Майданчик не буде постійно відкритим, — каже пан Віталій. — На пляж їдуть чого? Щоб загоряти і купатися, а майданчик – не атракціон вам. Я вже відкривав, а там на велосипедах катаються і чіпси їдять. Батьки нехай дивляться за своїми дітьми, хай вони у футбол грають у дворі, а не на пляжах, де люди загоряють і купаються.

Якщо утримувач настільки переймається, аби діти не зламали майно, чому ж дитячий майданчик завжди у вільному доступі для всіх?

— Був тендер, моя фірма його виграла. Територія не те щоб у приватній власності, але ми слідкуємо за порядком. Щоб не порвали, не зламали, не вкрали. Я за власні кошти обслуговую територію. Вам немає чим зайнятися? Немає про що писати? Чого ви туди лізете? Як люди побудували той дитячий майданчик, то так воно і є. Взагалі, на території встановили 16 камер відеоспостереження, — повідомив пан Віталій.

А ось на запитання про закриті камери схову підприємець знайшов інший аргумент – відсутність працівників.

— Йдете на роботу, я вам даю ключі і будете відкривати. Люди, які мали це робити, наразі воюють. Немає вже нікого. Питання закрите і більше до мене не дзвоніть, — завершив розмову директор ТОВ «Сфера спорту».

Також нагадаємо, що директор ТОВ «Сфера спорту» Віталій Гоцалюк – спортсмен, футболіст. Раніше він був головним тренером футбольного клубу «Креатор-Буд», президентом якого є тернопільський забудовник Ігор Гуда.

Отже, виходить, що підприємець Віталій Гоцалюк порушує правила договору? Та чи наважиться Тернопільська міська рада розірвати з ним співпрацю або ж проведе роз’яснювальну роботу? Ми неодноразово запитували про це речницю Мар’яну Зварич, але відповіді від неї так і не отримали. 

Читайте також:

Чому оновлений за бюджетні кошти Дальній пляж – за замками? Усім тут «заправляє» приватна особа

У Тернополі перевізників, водії яких беруть готівку за проїзд, позбавлять компенсації

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (18)
  • Andriy Skrup
    Дорогу та майданчик робили для Гуди, який там живе.
  • Андрій
    МРАЗОТИ
  • Andriy
    Народ, змиріться. І чемно пожинайте плоди свого третього голосування.
  • Микола
    Чого ви зраду розганяете - сказали що ніззя значить ніззя, закрили їбальники і донатимо!

keyboard_arrow_up