Щоб заплатити за комунальні послуги – не обов’язково мати прописку у будинку та квартирі. Якщо ви орендуєте житло – платити за комуналку можна самому онлайн. Також можна платити замість ваших батьків чи бабусь з дідусями, які не вміють зробити це онлайн, а йдуть до банків чи на пошту. Тим паче, в період пандемії краще уникати будь-яких черг.
Ми зібрали інструкції по оплаті комунальних послуг різних банків.
Для того щоб перейти до оплати комунальних послуг – можна скористатися сервісом «Приват24». Зовсім не обов’язково реєструватись або бути користувачем банку. Спершу варто перейти за посиланням https://next.privat24.ua/payments/dashboard Після цього у полі «Компанія потрібно ввести «Комунальні платежі м.Тернопіль, Тернопільська обл. (ІРЦ)». Варто ввести пошукові реквізити. Найпростіше – ввести адресу будинку. Обираємо місто Тернопіль, вводимо назву вулиці, будинку та квартири. Якщо є – варто ввести корпус чи номер блоку будинку. Якщо ж немає – лишаємо поля порожніми. Тиснемо кнопку «Далі».
Після цього ми отримуємо інформацію про заборгованість. Можна побачити заборгованість за всі комунальні послуги – газ, опалення, вода, електроенергія, управління будинком, вивіз сміття, ліфт, домофон, тощо.
Можна заплатити лише за деякі послуги. Після цього вводимо реквізити картки. Не обов’язково має бути картка ПриватБанку. Далі просто виконуємо підтвердження операції.
Комісія – 1% від суми платежу, якщо робите це через сайт з картою банку. Якщо ж платіж проводите з карткою інших банків – комісія буде більша – 2,75%.
Якщо ви маєте карту MonoBank – можна заплатити за комунальні послуги через мобільний додаток.
Спершу потрібно авторизуватися в мобільному додатку ввівши свій пін-код. Обираємо «Інші платежі» та заходимо в розділ «Комуналка та інтернет». За замовчуванням там буде відображатися адреса прописки. Якщо, до прикладу, ви знімаєте квартиру, або хочете заплатити за комунальні послуги батькам – можна додати їх адресу. Для цього вводимо місто, вулицю, будинок та квартиру.
Далі обираємо компанії для оплати комуналки. Відображається «Єдина квитанція», де можна розррахуватися за всю комуналку. Також в цьому розділі можна заплатити за інтернет, телефон, телебачння чи інші додаткові послуги, яких немає у єдиній квитанції.
Натискаємо на «Комунальні платежі (м. Тернопіль) ІРЦ». Вводимо знову вашу адресу і бачимо інформацію про заборгованість. Можна обрати окремі послуги, за які ви хочете заплатити і натиснути «Далі». Після цього потрібно підтвердити платіж.
Комісії за оплату комуналки через Монобанк немає.
Цей спосіб оплати також підійде лише користувачам банку, оскільки потрібно буде зареєструватися та авторизуватися в «Ощад 24/7».
Для оплати послуг потрібно зайти та авторизуватись через мобільний додаток. Заходимо до розділу «Платежі» головного меню та переходим у розділ «Комінальні послуги». Знаходимо у списку постачальника комунальних послуг.
Далі виконуємо пошук за адресою чи по ідентифікатору. Після цього бачимо заборгованість, яку ми можемо сплатити. Підтверджуємо платіж і готово.
Можна зробити це й через сайт «Ощад 24/7». Процедура схожа. Переходимо по посиланню, здійснюємо авторизацію, обираємо постачальника комунальних послуг і робимо все відповідно інструкції.
Якщо ви платите за комуналку через «Ощад 24/7» з карткою іншого банку – доведеться сплатити комісію – 1,5%, мінімум 2 гривні.
Клієнти Райффайзен Банк Авалю також можуть зараєструватись в онлайн-банкінгу і сплачувати комунальні послуги. Для цього треба авторизуватися в системі та перейти у розділ «Платежі». Там за допомогою пошуку потрібно знаходити потрібні компанії. Можна перевірити показники лічильника, чи правильно вам нарахували заборгованість.
Можна створити шаблон для платежів, щоб щомісяця не шукати одні і ті ж компанії.
При переведенні коштів деяким компаніям-партнерам банку комісії немає. Для інших компаній комісія різна – 0,5-1,5% мінімум 3 грн.
А як ви платите за комуналку? Проголосуйте та пишіть у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер