Інформацію про те, як варто чистити від накопиченої пилюки та бруду комп’ютери, люди зазвичай вишукують на різноманітних Інтернет-форумах. І нерідко там наштовхуються на поради екстремалів-користувачів.
Експерименти бувають різними. Наприклад, ви не пробували витягнути за допомогою нехитрих маніпуляцій клавіші з клавіатури та закинути їх шкарпетці у пральну машину? І не варто! Нехай краще про клавіатуру подбають у сервісному центрі, куди власне й радять звертатися знавці комп’ютерної техніки.
Звичайному користувачеві достатньо для зовнішнього очищення комп'ютера "озброїтися" вологими серветками, шматинками із мікрофіброю, щіточкою та спреєм для екрану. Такий "арсенал" дозволить як мінімум підтримувати монітор, клавіатуру, системний блок у чистоті. Адже пилюка, як наголошують фахівці, для електронної техніки - ворог №1.
- Монітор потребує ретельного догляду, адже від нього залежить ваш зір, - наголошує програміст Андрій Іванчук. – Але окрім пилу, який гарненько все встеляє, нерідко на моніторі вистачає й слідів від пальців. Навіть жирних.
Щоб протерти монітор, чоловік радить скористатися спеціальними вологими серветками. Їх продають у кожному спеціалізованому магазині. Натомість користуватися волокнистими ганчірками, а тим паче змочувати їх у спирті, фахівці категорично не радять. Адже на деяких моніторах є спеціальне покриття – анти відблиск. Його можна легко пошкодити.
- Протирати монітор варто через 15 хвилин після вимикання, - продовжує Андрій Іванчук. – І в жодному випадку не слід для цього використовувати мило, шампунь чи інші побутові засоби.
Не менше випробувань за час роботи з комп’ютером витримує клавіатура. Окрім пилу, між клавішами "компактно" осідають крихти, ворсинки та все те, що ви випадково розсипали поруч із робочим місцем.
- Зняти пил з-поміж клавіш можна за допомогою пензлика, - радять в одному зі спеціалізованих магазинів. - Налиплий бруд, жир варто стирати, застосовуючи спеціальні рідини для очищення клавіатур.
Для очищення клавіатури у магазинах пропонують придбати маленькі пилосмоки. Однак багато-хто вважає їх радше забавкою, аніж справді ефективним засобом. Такі пилосмоки купують переважно у подарунок.
До слова, звичайний побутовий пиловсмоктувач також може стати у нагоді під час очищення системного блоку.
- Усередині корпусу системного блоку і на поверхні внутрішніх компонентів накопичується чимало пилу, - каже системний адміністратор Юрій Карпук. – Це негативно позначається на техніці, може призвести до замикання мікросхем та інших негараздів.
Щоб очистити "системник" від пилу, треба просто зняти кришку та скористатися пилосмоком, не торкаючись проводів і плат. Натомість використовувати для очищення фен фахівці не радять. Ним ви пилюку ще більше заженете у щілини.
Засоби, яку "любить" комп’ютер
Набір для догляду: щіточка, мікрофібра, спрей.
Ціна - 19-200 грн і вище.
Вологі серветки.
Вартість залежить від кількості в упаковці та фірми-виробника. Ціна - 13-40 грн
Спрей, рідина для очищення екрана.
Ціна - 14-34 грн
Міні-пилосмок для догляду за клавіатурою
Ціна – від 100 грн
Світлана ГРИВАС,
0-96-709-74-60,
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер