Разом з побратимами утримував наступ росіян поблизу Бахмута: історія кулеметника з Чортківщини

Олександру Гребелюку з Чортківщини 20 жовтня вручили відзнаку Чортківського міського голови «За честь і відвагу» за служіння народу України, вірність військовій присязі, особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальній цілісності України. Історію захисника зі своєї громади розповіли в Чортківській міській раді.
Олександр Гребелюк із села Біла до війни займався ремонтами, але вже 25 лютого 2022 року прибув до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, щоб вберегти державу від окупантів, розповіли в Чортківській міськраді.
Отримав відзнаку «За честь і відвагу»
Для Олександра, як і всієї України, війна розпочалась ще у 2014 році. Тоді чоловік зупиняв того ж ворога у Кримському, Авдіївці, Новодружківці у складі 24-ої окремої механізованої бригади. Сім років тому йому допомагала нести службу самохідна артилерійська установка 2С1 «Гвоздика».
Тепер же наш воїн – кулеметник 105-ої окремої бригади територіальної оборони. На початку липня 2022 року він разом із побратимами утримував наступ росіян у Роздолівці поблизу міста-фортеці Бахмут.
Вийшли з оточення
У вересні бригада першою пішла на штурм російських позицій у Спірному. Олександр разом із багатьма побратимами потрапили у оточення, виживали під постійними шквальними обстрілами окупантів. Зв’язку із Олександром не було протягом кількох днів, а до дружини навіть надходила інформація про його ймовірну загибель.
Машина медичної евакуації раз змогла прорватись до Спірного крізь щільний артилерійський обстріл, втім вивезли лише важких поранених. Олександру разом із ще дев’ятьма побратимами довелось виходити із селища самим… Усі повернулись.
Порівнюючи 2014 та 2022 роки, Олександр зізнається, що дуже важко було і тоді, і зараз. Тоді були великі проблеми зі спорядженням, доводилось частенько спати просто неба, що суттєво підірвало здоров’я. Чоловік каже, що зараз все ж важче через значну кількість важкого озброєння, авіацію тощо…
Влітку Олександр одружився вдруге, каже, що має уже трьох донечок. Якомога швидше сподівається дочекатись перемоги та нарешті повернутись додому. Втома дається взнаки, постійні проблеми зі здоров’ям нікуди не поділись, втім воїн розуміє, що хто, як не він?...
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» розповідали історію навідника Тернопільської артилерійської бригади на псевдо Яструб.
Читайте також:
Він міг би видобувати нафту, та тепер у «чорне золото» перетворює загарбників
Учора звільнився — сьогодні війна: після єдиної ночі вдома наздоганяв свою колону на таксі
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.