Реанімувати не вдалося. Командування прокоментувало смерть тернополянина на 8 день мобілізації

Реанімувати не вдалося. Командування прокоментувало смерть тернополянина на 8 день мобілізації
  • Микола Ірзайкін помер через вісім днів після мобілізації в одному з польових таборів, де проживають військовослужбовці.
  • У 35-річного тернополянина залишились батьки, дружина, двоє восьмирічних доньок та сестра.
  • Що сталося у таборі та чи надавали медичну допомогу – коментує командування військової частини.

Раптова смерть Миколи Ірзайкіна стала горем для родини та друзів, а ще викликала велику дискусію серед тернополян. Головне питання: як військово-лікарська комісія визнала його здоровим і що сталося у навчальному центрі?

Нагадаємо, від рідних та представників Тернопільського обласного територіального центру та соціальної підготовки журналісти «20 хвилин» дізналися, з другого по дев’яте лютого Микола Ірзайкін перебував на Житомирщині, а саме на території навчального центру військової частини А2900.  

Медичну допомогу отримував 

Другого лютого військовослужбовець Микола Ірзайкін прибув для проходження базової загальновійськової підготовки та був зарахованих до списків військової частини А2900. А ось вже восьмого лютого тернополянин звернувся зі скаргами до чергового фельдшера.

 Про це у зверненні до редакції «20 хвилин» повідомила начальниця служби зв'язків із громадськістю військової частини А2900, майор Анна Гаврилюк.

— Восьмого лютого орієнтовно о 14.00 під час проведення занять з вогневої підготовки солдат Микола Ірзайкін звернувся до старшого бойового медика зі скаргами на слабкість, озноб, підвищення температури тіла. Його оглянули, надали жарознижуючі препарати та в супроводі трьох військовослужбовців направили в лазарет польового табору. Після занять фельдшер здійснив повторний огляд, — повідомляє майор Анна Гаврилюк.

За інформацією військової частини, дев’ятого лютого пана Миколу мали направити на госпіталізацію, але зранку у нього погіршився стан здоров’я. О 04.50 у нього підвищилася температура, був кашель, хрип. Також він втратив свідомість.

— З 04.50 до 06.00 черговий фельдшер продовжив надавати медичну допомогу та проводити реанімаційні заходи. Орієнтовно о 06.00 констатували смерть солдата Ірзайкіна, — каже пані Гаврилюк. — Відповідно до лікарського свідоцтва від Обласного бюро судово-медичної експертизи причина смерті – гостра легенево-серцева недостатність, пневмонія, неуточнена.

Захворів під час навчання

У ході службового розслідування з’ясували, захворів Микола Ірзайкін під час проживання та проходження навчання у польових умовах.

— Під час воєнного стану військовослужбовцям забороняють проживати в приміщеннях на території військової частини. Тому особовий склад розміщують в польових умовах з двох обʼєктивних причин. По-перше, збереження життя військовослужбовців через загрозу ракетних ударів. По-друге, створення умов, наближених до районів виконання бойового завдання, — каже Анна Гаврилюк.

У зверненні від військової частини до редакції «20 хвилин» наголосили, що Микола Ірзайкін мав погане самопочуття за чотири дні до смерті, але до чергового медика не звертався, адже був переконаний, що це звичайна застуда.

Акцентують увагу і на тому, що тернополянин Микола Ірзайкін не був на фронті. Він помер на території польового табору під час проходження базової загальновійськової підготовки в одному з навчальних центрів Збройних Сил України.

Як нам жити без Миколи….

Нагадаємо, до мобілізації Микола Ірзайкін волонтерив у благодійному проєкті «Жовтий фартух», де разом з іншими небайдужими безплатно годували людей. Також він працював на підприємстві «Шредер».

Під час навчання тернополянин постійно підтримував зв’язок зі своїми рідними. Зі слів батька померлого, навіть у військовій частині Микола турбувався про хвору маму. Він просив її триматися, побороти недугу та дочекатися сина з війни.

Рідні і досі не можуть зрозуміти, як за тиждень здорового, активного чоловіка могли повернути в труні. Під час спілкування з журналістами «20 хвилин» одноголосно наголошували, Микола назавжди залишиться в їхніх серцях як добра, справедлива, чесна та відкрита людина. Всім його дуже не вистачає.

На пам’ять у батьківському телефоні назавжди залишиться остання спільна світлина, яку зробили перед поїздкою Миколи до навчального центру на Житомирщину.

Поховали тернополянина 13 лютого на кладовищі, що на Довжанці.

Читайте також:

Помер на дев'ятий день після мобілізації. У ТЦК прокоментували смерть тернополянина

Скаржився на погані умови: що розповіли рідні чоловіка, який помер через 8 днів після мобілізації

Подякуй журналісту гривнею icon Подякуй журналістці гривнею
...
Поліна Дайнега - авторка цього матеріалу. Ви можете подякувати їй та надихнути на нові корисні матеріали
Закинути на Банку

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (10)
  • Читач32
    Піздато повоював)
  • 08011966
    Знайомий, який воює розповідав, що наші доблесні лікарі відправляють ,,сердечників'', а в них приступи, бігти не можуть, і покинути не годен, а кулі свистять і через це гинуть самі воїни😢
  • 08011966
    Сестра писала, що його кинули на лінію фронту і ні в якому навчальному таборі він не був.
  • Христина
    Вони говорять маєш ліки тим і лікуйся

keyboard_arrow_up