Скільки часу дійсні результати ВЛК та чи можна їх оскаржувати: пояснення

Скільки часу дійсні результати ВЛК та чи можна їх оскаржувати: пояснення

Проходження ВЛК є другим кроком для оновлення інформації про конкретного громадянина.

Рішення військово-лікарських комісій дійсні протягом 1 року, а громадяни, які мали статус «обмежено придатний» повинні пройти повторний медичний огляд до 4 лютого 2025 року. Про це під час брифінгу розповів Олег Фаріон — начальник медичної служби Тернопільського обласного ТЦК та СП, лейтенант медичної служби.

Він пояснив, що постанова ВЛК має певний термін дії. Тобто, в облікових цілях — 5 років, під час призову на військову службу в особливий період — 1 рік. Варто зазначити, якщо військовозобов'язаний користується правом на відстрочку і має медичний огляд до 5 років, тоді повторно проводити не варто. Інші випадки, якщо військовозобов’язаний самостійно хоче повторно пройти ВЛК у зв’язку зі зміною стану здоров’я, тоді такий медичний огляд буде проведено позачергово.

Немає опису світлини.

Відео дня

Яких лікарів потрібно пройти на ВЛК

Під час дії особливого періоду, військовозобов’язаний оглядається терапевтом, хірургом, отоларингологом, офтальмологом, невропатологом і психіатром. Особам старше 40 років в обов’язковому порядку проводять запис ЕКГ.

Основними документами, які визначають створення, організацію та проведення заходів з військово-лікарської експертизи є Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» та Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України затверджене наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402 зі змінами.

На зображенні може бути: 1 особа та телевізор

Також під час брифінгу Олег Фаріон пояснив, що робити в разі непогодження з рішенням ВЛК.

— Придатність до військової служби це такий стан здоров’я та фізичного розвитку, що дозволяє виконувати обов’язки військової служби, тому придатний на сьогодні абсолютно не тотожний з діагнозом «здоровий». Проте, до 60 днів ви можете оскаржити постанови районного (міського) ТЦК та СП в обласній ВЛК обласного ТЦК та СП. Постанови обласної ВЛК можуть бути оскаржені в штатній ВЛК регіону».

Мобілізація в Україні

Раніше «20 хвилин» розповідали, що чоловіки-громадяни України віком від 18 до 60 років можуть отримати відстрочку від мобілізації через «бронь» на роботі, а також: за станом здоров’я, за сімейними обставинами, у зв’язку з професійною діяльністю, у зв’язку з навчанням тощо.

Однак відстрочка не звільняє чоловіка від військової служби, а лише відкладає виконання військового обов’язку на певний термін. При цьому особи, які мають відстрочку, залишаються перебувати на військовому обліку.

Читайте також:

Знову в ТЦК? Як тернополянам продовжити дію відстрочки

Електронний та паперовий військово-обліковий документ мають однакову юридичну силу: роз'яснення Міноборони

В Україні спростили бронювання для перевізників: що змінилось

Як працюватиме бронювання від мобілізації у «Дії»

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (10)
  • Хэнкус
    Адміни позорисько видаляють коменти, що, на режим працюєте?Так рано чи пізно і до вас доберуться
  • Dr Martin
    Один рік дійсне ВЛК
  • Tim
    ВЛК треба біля їхніх домівок їбаш..ти
  • Рома
    Тоді Бог усім їм суддя...

keyboard_arrow_up