Скільки людей на Тернопільщині могли перехворіти на коронавірус без симптомів: що кажуть лікарі

Скільки людей на Тернопільщині могли перехворіти на коронавірус без симптомів: що кажуть лікарі
  • У Тернополі вже проводять ІФА-тести на визначення антитіл до коронавірусу в крові.
  • Хто може пройти дослідження та скільки людей могли перехворіти на коронавірус без симптомів, дізнавався журналіст «20 хвилин».

Про те, що в Україні почнуть масово тестувати людей на коронавірус, у Міністерстві охорони здоров’я говорили останніх кілька місяців. Однак почали визначати антитіла до інфекції лише в кінці травня.

Скільки людей хворіло без симптомів на Тернопільщині

Як пояснює лікар-епідеміолог Тернопільського обласного лабораторного центру, реальної картини захворюваності в Україні ще ніхто не має. Є офіційна статистика, яку створювали на основі результатів проведення ПЛР-тестування, однак вона не може показати, скільки людей реально захворіли і перехворіли. Труднощів додає і те, що більшість- з симптомами у легкій формі або ж без них взагалі, тому ніхто не виключає, що є люди, які хворіли на COVID-19, однак навіть не підозрювали про це.

- 80% всіх хворих хворіють - у легких, безсимптомних або стертих формах, - каже Володимир Паничев. – Людина може навіть не здогадуватися, що вона є хворою. Саме такі випадки є найбільш небезпечними, адже людина не підозрює про хворобу, контактує з іншими людьми і розповсюджує інфекцію. Якщо ми говоримо про офіційно зареєстрованих, то, звичайно, є статистика. Однак чи відповідають ці дані дійсності, сказати важко, адже є люди з прихованою, легкою формою хвороби. Так у всьому світі.

Відео дня

Саме тому не варто ігнорувати правила, наголошують лікарі. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ – одягніть маску та уникайте людних місць.

Ясності до реальної картини захворюваності може додати масове тестування методом імуноферментного аналізу (ІФА). Його вже проводили у обласному лабораторному центрі.

- Масове тестування має допомогти нам зрозуміти, яка реальна ситуація з захворюваністю і як потрібно працювати медикам, - каже лікар-епідеміолог.

Як пояснює Володимир Паничев, станом на п’ятницю, 5 червня, лабораторний центр дослідив 385 біоматеріалів. 14 з них мають імуноглобулін класу G. Як пояснює лікар, це означає, що ці люди перехворіли на коронавірус.

Загалом, за даними МОЗ, станом на 5 червня, в Україні загалом перевірили 33 826 зразків методом ІФА.

Хто може пройти тестування?

Хоча в міністерстві чимало говорили, що тестування буде масовим, поки що перевіряють лише окремі групи людей. Є чіткі списки та переліки людей, які мають проходити тести методом ІФА.

- Наразі ми досліджуємо біоматеріали тих людей, які є в зоні ризику, - пояснює Володимир Паничев. – Це- лікарі, представники правоохоронних органів та всі ті, хто контактує з людьми в силу своїх обов'язків.

Опитування

Чи хотіли б ви пройти тест на наявність антитіл до коронавірусу?

Усі охочі не можуть пройти тест ІФА. Однак якщо ви відчуваєте симптоми хвороби – варто одразу звернутися до свого сімейного лікаря. Саме він визначає, чи варто вам проходити тест на коронавірус. Якщо лікар вважатиме, що вам потрібно зробити тест – у вас відберуть біоматеріал та відправлять на перевірку у лабораторний центр. Тоді його перевірятимуть не методом ІФА, а методом ПЛР, як визначено в медичних протоколах.

Як пояснює Володимир Паничев, при визначенні антитіл до коронавірусу методом ІФА, у пацієнта беруть кров у лікувальному закладі і доставляють до лабораторного центру, де вже виконують дослідження.

Скільки тримається імунітет після хвороби

Як пояснюють у лабораторному центрі, таке тестування необхідно проводити, щоб розуміти реальну картину захворюваності. Також головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, коли саме проводитимуть ІФА тести. Їх виконуватимуть тим пацієнтам, які перехворіли на коронавірус, були контактними особами, або результат ПЛР-тесту показав негативний результат.

- Якщо виявляються пацієнти з ознаками коронавірусної хвороби, а також всі пацієнти з пневмоніями, в них насамперед забирається матеріал для проведення ПЛР, каже Віктор Ляшко. - Якщо ПЛР показує негативний результат, забирається кров для проведення ІФА

ІФА-тести визначають, чи хворіла людина на COVID-19. Однак якщо тест показав позитивний результат – це не означає, що людина хвора, оскільки під час дослідження визначають наявність імуноглобуліну класу G, який є у тих, хто вже перехворів.

Однак скільки часу людина матиме імунітет до хвороби – залежить від ряду факторів. До того ж, антитіла не зберігаються в організмі протягом тривалого часу, оскільки це потребує значних затрат білків в організмі, – пояснює Володимир Паничев.

- Стійкість імунітету до різних інфекції – це тонке питання, - каже лікар. – Є декілька класів імуноглобулінів - А, М, G. Найдовше зберігаються імуноглобуліни класу G. Але важливо те, що у людини є так звана імунологічна пам’ять. Якщо організм зустрічався з патогеном і організмом напрацьовані антитіла, то не обов’язково, щоб ці антитіла постійно були в нашому організмі. Завдяки цій властивості ми можемо дуже швидко відновлювати потрібні антитіла при повторній зустрічі з патогеном. Суть не в тому, щоб організм постійно виробляв антитіла, а щоб він знав як це робити при потребі. Адже нам постійно доводиться зустрічатися з великою кількістю патогенних мікроорганізмів. Наш організм не може витрачати ресурси на напрацювання антитіл без потреби. Антитіла – це білки і ми не можемо собі дозволити витрачати стільки білків.

До того ж, як пояснюють медики, на стійкість імунітету впливає ряд факторів. Однак якщо людина перехворіла, і антитіл не лишилося в крові, – організм, завдяки «імунологічній пам'яті» здатен швидко напрацювати потрібні антитіла. Тоді організм може одразу здолати патоген і людина не захворіє, або ж хвороба буде протікати у легкій формі – каже епідеміолог.

У МОЗ також наголошують, що масове тестування за допомогою ІФА методу дає важливі статистичні дані про те, скільки українців вже перехворіло та чи виробився у нас імунітет до хвороби. Саме тому тестування проводять і тим, хто перехворів на інфекцію і кому проводили ПЛР-тестування.

А що ви думаєте про масове тестування? Чи потрібно його проводити? Пишіть у коментарях!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:03 У Чортківській лікарні відкрили оновлене педіатричне відділення photo_camera 16:00 «На одну сироту у світі менше»: Олексій Філюк взяв опіку над 14-річним хлопцем 15:39 Редакція «20 хвилин» долучилася до мережі «Вікно Відновлення». Відбудовуємо країну разом! photo_camera 15:20 Усе для ванної кімнати: огляд магазинів сантехніки Тернополя (партнерський проєкт) Від читача 14:06 Ціни на аналізи в лабораторіях Тернополя. Огляд ринку 15:00 Військовослужбовцю Тернопільського військкомату, якого затримали на корупції, обрали запобіжний захід 14:05 Жителя Чортківщини підозрюють в організації схеми переправлення чоловіків через кордон 13:15 Знімають асфальт та кладуть нову бруківку: на вулиці Торговиці знижують висоту бордюрів play_circle_filled photo_camera 12:46 На «Алясці» чоловік пошкодив чотири автомобілі, припарковані у дворах — поліція play_circle_filled 11:25 Масована атака росії: удару зазнали об'єкти критичної інфраструктури України 11:01 На Тернопільщині через негоду перебої з електропостачанням є у 39 населених пунктах 10:25 У Мінекономіки назвали причини переходу на літній час 09:35 Помер військовослужбовець із Кременецької громади 09:00 29 березня без світла буде одна вулиця в Тернополі 08:00 У Тернополі відновлюють футбольні матчі з вболівальниками 22:20 Поліція розшукує 15-річного хлопця з Чорткова Олександра Мороза 22:00 Дитячу травматологію змінив на артбригаду: історія молодого лікаря-науковця 21:00 У Тернополі прощатимуться із військовослужбовцем Іваном Грицком 20:00 Перетворили пустир на модульне містечко: як переселенці стали стимулом для відбудови Малашівців play_circle_filled 19:00 «На щиті» повернувся додому сапер із Теребовлянської громади
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up