Сьогодні, 1 липня: День архітектури України

Сьогодні, 1 липня: День архітектури України
Вишніве́цький пала́ц — архітектурна пам'ятка 18 століття загальнодержавного значення у смт Вишнівець Збаразького району Тернопільської області. Архітектор: Якуб Бланже Депре, Владислав Городецький

Тільки за офіційними даними, в Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва.

Наприклад, якщо вам доведеться побувати в столиці, то зверніть увагу на Андріївську церкву, християнський православний храм, побудований в 1754 році в стилі бароко в честь апостола Андрія Первозванного. Він був побудований за проектом архітектора Бартоломео Растреллі на Андріївській горі. Будинок з шоколаду (неофіційна назва особняка С. С. Могильовцева), Будинок з химерами, Будинок удови, що плаче по вул. Лютеранська 23, Маріїнський палац, Собор Святого Пантелеймона і Південний міст - найвищий міст України.

Загальні тенденціі європейської архітектури завжди знаходили тут благодатний ґрунт. У період з 16 по 17 століття архітектурні течії країни активно відобразили ренесанс, а к кінцю 18 століття в архітектурі України вже можна було побачити класицизм.

Найбільшу кількість пам’ятників архітектури можна знайти у Львові. Зокрема, в місті збережено близько двох з половиною тисяч пам’яток історії та архітектури. У 1998 році місто було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.

Відео дня

Архітектурне багатство країни помітно в будь-який її точці: Храм-маяк Святителя Миколи Мірлікійського в селі Малоріченське - найвищий храм у Криму, середньовічний замок в Кам’янці-Подільському, оперний театр в Одесі, Святогірська Лавра і ресторан "Поплавок" в Дніпропетровську. Не варто забувати, що країна знаходиться в самому серці Європи.

В указі Президента України № 456/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня, - у Всесвітній день архітектури».

Всесвітній день архітектури заснований Міжнародним союзом архітекторів, що виник у 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було піднімати з розвалин міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури. З 1996 року Всесвітній День архітектора приурочений до Міжнародного дня житла, який відзначається в перший понеділок жовтня. Це рішення ухвалив Міжнародний союз архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН в Барселоні.

Знаменні події

У 2014 році Верховна Рада України заснувала орден Героїв Небесної Сотні.

У 2013 році Хорватія приєдналася до Європейського Союзу.

У 1997 році Гонконг був переданий під управління КНР.

У 1982 році в Радянському Союзі запущено «Космос-1383» - перший пошуково-рятувальний супутник, створений спільними зусиллями СРСР, Франції і США і призначений для приймання сигналів про допомогу від кораблів та літаків.

У 1976 році Василь Омелянович Романюк - майбутній Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир - відмовився від радянського громадянства.

У 1961 році в Торонто (Канада) відкрито пам'ятник Тарасу Шевченку.

У 1946 році проведено перше повоєнне випробування атомної бомби на атолі Бікіні.

У 1936 році в Нью-Йорку вперше вийшов роман Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром».

У 1911 році польський біохімік Казимир Функ вперше використав слово «вітамін».

У 1867 році в результаті об'єднання кількох британських колоній проголошено створення домініону Канада.

У 1863 році почалася Битва при Геттісберге, в якій війська Півночі завдали поразки Півдня (США).

У 1859 році в Протоколах лондонського Ліннєєвського товариства вперше опубліковано короткий виклад теорії природного відбору Чарльза Дарвіна.

У 1858 році Чарльз Дарвін у Лондоні вперше представив свою теорію еволюції.

У 1823 році створена федерація Сполучені Провінції Центральної Америки (включала Гватемалу, Гондурас, Сальвадор, Коста-Ріку та Нікарагуа).

У 1751 році надрукований перший том «Енциклопедії, або Тлумачного словника наук, мистецтв і ремесел», виданий Дені Дідро і Жаном Лерон Д'Аламбер. За 30 років вийшло 35 томів енциклопедії. Участь в складанні енциклопедії взяли найвидатніші представники століття Просвіти. Крім видавців у роботі брали участь - Вольтер, Руссо, Монтеск'є, Гельвецій та інші.

У 1569 році Велике князівство Литовське і Польське королівство підписали Люблінську унію про створення федеративної польсько-литовської держави — Речі Посполитої.

1097 року хрестоносці під час першого хрестового походу розбили військо турків-сельджуків в Дорілейскій долині.

Народилися

У 1967 році Памела Андерсон, американська актриса, фотомодель, продюсер, автор книг, секс-символ.

У 1961 році Діана, принцеса Уельська.

У 1676 році Готфрід Вільгельм Лейбніц, німецький мовознавець, математик, фізик і філософ, засновник Бранденбурзького наукового товариства (пізніше - Берлінська АН).

Читайте також ТОП найдорожчих будинків у Тернопільському районі: як виглядають та скільки вартують?

Тернополянин збудував енергоефективний будинок-півкулю за 10 тисяч доларів
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up