Сороколіта знову судять (ОНОВЛЕНО)

Сороколіта знову судять (ОНОВЛЕНО)
Тернополянину Віталію Сороколіту за його ж проханням, знову загрожує 10 років тюрми. Заяву про фабрикування кримінальної справи та злочини керівництва обласної прокуратури, які подав чоловік, розглядає молодший прокурор. У ситуацію вже й нардепи втручаються

 

Тернопільський апеляційний суд повністю задовольнив апеляцію тернопільського підприємця Віталія Сороколіта. У ній чоловік опротестовував рішення Гусятинського суду, яким його звільнили від кримінальної відповідальності. Тобто тернополянин добився, аби його знову зробили підсудним та “повісили” кримінал.
“Має бути ”не винен”
- Мене три роки “гвалтували”. Мене принижували, мене, як злочинця, на очах у сина заковували в наручники, - каже Віталій Сороколіт. - Потім звільнили від відповідальності і думають, що все закінчилось. Ні, я цього так не залишу! Має бути вирок або “винен” або “не винен”. Моєї вини вони не доведуть, бо справа сфабрикована. Я ж свою безневинність зможу відстояти, а це означатиме, що справу відкрили неправомірно. Тоді ж почнеться розслідування дій осіб, причетних до обвинувачення.
Нагадаємо, Віталій Сороколіт створив інформаційну систему управління й підписав з іноземною фірмою 10-річну ліцензійну угоду на її використання. Суму угоди оформили одним платежем. Чоловік задекларував зароблене та заплатив податки. Та податкова вирішила, що він сплатив не все, і звинуватила його в ухилянні. Податківці змусили чоловіка заплатити в бюджет ще грошей. В адмінсуді бізнесмен довів, що нічого не порушував, і суд зобов’язав податкову повернути сплачені гроші. Прокуратура ж у березні 2008 р. порушила проти пана Сороколіта кримінальну справу. Суд її розглядав до 21 лютого цього року. На останньому засіданні суд звільнив чоловіка від кримінальної відповідальності. Саме це рішення й оскаржив колишній підсудний.
“Мені вдасться довести”
На засіданні апеляційного суду, якевідбувалось за колегії з трьох служителів Феміди, був і журналіст “20 хвилин”. Цього разу надали дозвіл на фото та відеозйомку, щоправда лише під час зачитування постанови. на слуханнях у Гусятинському суді ми дозволу отримати не могли. Цього разу прокурор усправі Федір Нужда теж намагався заперечити.
- Заперечую! Це звичайна кримінальна справа і не має аж такого суспільного інтересу, щоб проводити зйомку, - зазначив цей прокурор, начальник відділу нагляду за дотриманням законів органами податкової міліції при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства облпрокуратури
Саме він “вів” справу Сороколіта в Гусятинському суді.
Тривало засідання не довго. Судді вислухали аргументи й доводи обох сторін, та пішли в нарадчу кімнату. З рішенням не забарились.
- Колегія суддів вважає, що постанову Гусятинського суду слід скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд для усунення наявних порушень, - оголосила головуюча на засіданні суддя.
“Гріхи”, на які вказав пан Сороколіт, та з якими погодились судді - порушення процесуального порядку судового розгляду. Зокрема, суддя Гусятинського суду Людмила Козяр відмовилась враховувати бажання підсудного щодо позбавлення від кримінальної відповідальності, хоч підсудний мав право і хотів це зробити ще до оголошення. Також суд безпідставно застосував до підсудного пункти закону, за якими його звільнив. Неналежним чином на суді дали і юридичну оцінку доводам у кримінальні справі.
Ще одне порушення - суд не визначив, хто повинен відшкодувати досудові витрати, а, зважаючи на декілька експретиз та досліджень, це тисячі і навіть десятки тисяч гривень.

Зауважені апеляційним судом порушення - лише “верхівка айсберга”, зауважує уже підсудний Віталій Сороколіт. Насправді, як переконує чоловік суд за роки розгляду допустив стільки свідомих нехтувань законами, що мова йде уже про кримінальну відповідальність. Те ж саме чоловік каже і про прокуратуру, яка на його переконання сфабрикувала справу, а подекуди навмисне порушила закон, щоб відправити невинного у в’язницю.
- Я впевнений, що усі ці порушення законів, до яких мають стосунок чи не найвищі чини прокуратури і навіть, судячи з маси порушень, сама суддя, мені вдастся довести, - каже пан Віталій. - Навіть не довести, бо я це уже довів, а добитись покарання. А це як, видно в нашій державі, зробити дуже важко.
“Це взагалі абсурд”
Ще під час судових розглядів чловік подав до суду заяву про злочин. У ній на двох десятках аркушів він чітко розписав усі фабрикування, злочинні схеми, імена і прізвища осіб та обставини, за яких відбувались злочинні дії. Тобто пан Сороколіт провів своє розслідування, виокремив та навіть довів наявність злочину. Проте з суду заява “помандрувала” в Генеральну прокуратуру, а звідти - в Тернопільську обласну. В облпрокуратурі справу доручили розслідувати молодшому прокурору. До речі, поки документ, де чоловік, як вважає, розписав частину злочинів, пересилали з інстанції в інстанцію, пан Сороколіт долучив до заяви, ще понад 200 аркушів з детальним описом, як сам каже, усіх злочинних дій всіх причетних до фабрикування справи.
- Це ж узагалі абсурд. Молодший прокурор, розглядає справу, в якій серед обвинувачених - троє осіб, одні з вищих чинів обласної прокуратури, - каже пан Сороколіт. – Звичайно, що я отримав відповідь, де у порушенні кримінальної справи відмовлено. Проте, коли почав цікавитись деталями, був шокований. Слідчий керувався сфабрикованими протоколами, які не мають ані підписів, ані не є в матеріалах кримінальної справи. Без розгляду окремих фактів якихось понятих познаходили і заднім числом протоколи позаповнювали. Одним словом, розглядали не реальні факти і вказані мною порушення, а сфабриковані.
Тому чоловік написав заяву про злочин ще й на дії молодшого прокурора та добивається того, щоб Генеральній прокуратурі передали справжні і повні матеріали кримінальної справи, а не вибрані, відфільтровані і навіть злочинно, як каже підсудний, змінені обставини та документи.

Остання інформація! Відбулось судове засідання щодо скасування постанови про відмову в порушенні кримінальної справи. Її, нагадаємо, виніс прокурор обласної прокуратури після розслідування заяви про злочин на майже 300 аркушах, поданої Віталієм Сороколітом. Журналістів (представники тернопільських та всеукраїнських ЗМІ) зі слухання суддя "вигнав". Свою заборону перебувати в залі обгрунтував тим, що слухання - закрите. Закрите тому, що за словами судді: "Може зашкодити таємниці досудового слідства". Варто зауважити, що досудове слідство по справі, закінчилось ще декілька років тому. І мова зараз йде про суд та постанову прокурора. Тобто суддя, як ствердужє пан Сороноліт, просто знехтував законом й безпідставно "вигнав" журналістів. Цим до речі, свідомо чи несвідомо, підіграв прокурору, зауважив підприємець. Проте, це не усі цікаві факти з зали судового засідання. Як розповів пан Сороколіт (слова може підтвердити аудіозаписом - ред.), прокурор попросив перенести слухання, адже матеріали по справі (заяву про злочин, різні додатки, результати перевірок, висновки - ред.) надіслані в генеральну прокуратуру.

 - Я сказав в залі суду, що це не правда. Матеріали в тернопільській прокуратуру. Я їх сам бачив і мені навіть, декілька днів тому, пропонували їх забрати, - каже пан Сороколіт. - Тому я попросив перерву, щоб поїхати і привезти їх. Суддя відмовив. До речі, серед того, що в генеральну прокуратуру надіслали немає і долі наданих мною доказів. Надіслали лише витяги, які не містять порушень. Це окрема розмова і я таки добюсь, щоб генеральна прокуратура, отримала усі дані.

Аргументи тернополянина на суддю не вплинули. Він оголосив перерву в розгляді аж до 9 червня.

 - Таким рішенням, він просто дав можливість працівникам прокуратури гарно замаскувати та прикрити свої незаконні дії та фальшування, - констатував Віталій Сороколіт.

На об'єктивний розгляд Генрокуратури пан Сороколіт сподівається ще й тому, що нардеп Юрій Кармазін, як і обіцяв, зробив депутатський запит у Генпрокуратуру. Чи дало це хоч якийсь ефект, стане відомо згодом. Коли ж відбудеться чергове судове засідання - наразі не відомо.
- Насправді речі, які творять установи, структури і люди, які б мали нас захищати і допомагати, - жахають. Вони навіть об’єднуються, але не задля того, щоб знайти правду, а для того, що б “задавити” невинного. Зі мною їм не пощастило. Щодо злочинів, які вони зараз маскують і роблять усе щоб їх “стерти” - то насправді лише ускладнюють своє становище, бо є усі документи та свідки. Це все можна довести, що я й зроблю.
Ми обов'язково опублікуємо продовження цієї справи.

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube. 

Коментарі (62)
 • Anonymous

  Не думаю що за кордоном дурні сидять! 1С програму вони не взяли .Так що мовчіть "шавки" якщо не маєте своїх мозгів!! А людина ввезла гроші в Україну та ще й податки цим "бикам" зап латила!!! Не взяла з "общака" як наші іпрезиденти і олігархи....
 • Anonymous

  вод это добавил, а свое не могу, какой-то глюк,

  Anonymous reply Anonymous

  Ничё потом добавишь, их починят ....
 • Anonymous

  Не могу добавить сообщение, просто ничего не происходит, чё за быдлизм на газете ??
 • Anonymous

  ....
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
23:50 Корону "Міс Тернопіль-2021" отримала Марта Резніченко. Кого ще нагородили? (ФОТО) play_circle_filled photo_camera stars 22:20 Дефіле у купальниках на конкурсі "Міс Тернопіль-2021" (ВІДЕО ДНЯ) play_circle_filled photo_camera stars 20:02 На велосипеді-тандемі через всю Європу. Пара із Франції мандрує світом і завітала у Тернопіль photo_camera stars 19:11 Міс Тернопіль-2021: хто отримає звання найкрасивішої? Репортаж (НАЖИВО) photo_camera stars Від читача 15:06 Більше 6 тисяч жителів Тернопільщини цьогоріч змогли працевлаштуватися за сприяння служби зайнятості 18:05 Де у Тернополі не буде світла 15 червня (СПИСОК) 17:35 В Україні введуть міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером. Як ви до цього ставитеся? 17:03 Все почалось з гулянок та вечірок, а скінчилось потребою в амфетаміні: сповідь колишньої наркозалежної (ВІДЕО) play_circle_filled stars 16:35 Дівоча збірна Тернопільщини з першого місця вийшла у плей-оф Чемпіонату України photo_camera 16:01 На Корольова з вікна 7 поверху випав хлопчик. Що з дитиною? photo_camera 15:31 Особливому храму поблизу Тернополя виповнилося 160 років (ФОТО) photo_camera 15:01 На Заході України через дощі можливі підтоплення. Наскільки може піднятися вода в районі Заліщиків 14:28 На Оболоня авто наїхало на 13-річну дівчинку 14:02 Сцени зі справжнім серцем і танці у відвертих нарядах. Тернополяни на килимках дивилися незвичну виставу play_circle_filled photo_camera 13:33 Хотіла погладити: у парку Нацвідродження 9-річну дівчинку покусав прив'язаний собака 13:03 Які приміщення на Тернопільщині і за скільки можна взяти в оренду на аукціонах? Аналізуємо stars 12:29 На Тернопільщині скоротили кількість лікарень, які приймають хворих на COVID-19 11:44 Тіло другого юного рибалки Петра знайшли водолази на дні річки 11:20 Їхав 130 км/год, авто перекинулося кілька разів: судили водія з Тернопільщини, через якого постраждали люди 11:02 Як на Малашівському полігоні зі сміття роблять електроенергію. Репортаж «20 хвилин» (ФОТО) play_circle_filled photo_camera stars
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up