Для школярів виділили вісім тролейбусів. Перевезення відбуватимуться за діючими маршрутами -№ 1, 3, 5, 7, 8, 10, 11.
Орієнтовні розклади руху транспорту в управління освіти і науки для ознайомлення керівників загальноосвітніх закладів та вдалої організації освітнього процесу. Тож можливо, початок занять буде коригуватися, відповідно до того, як будуть приїжджати тролейбуси.
В управлінні освіти Тернопільської міської ради повідомили, що загалом доїзду потребують приблизно 3 000 дітей. Здебільшого це ті, хто навчаються в школах центральної частини міста.
У міськраді кажуть, що до супроводу планують залучати педагогічних працівників, але це - згодом. До того часу батькам учнів молодших класів буде дозволиои супровід дітей.
Окрім тих вчителів, які згодом будуть у супроводі, інші педагоги користуватись тролейбусами не зможуть.
Учні повинні мати «Соціальну карту тернополянина», тоді в комунальному транспорті вони зможуть їздити безкоштовно. Супроводжуючі проїзд оплачують.
Станом на 31 серпня, не передбачено курсування "шкільних" тролейбусів, які відвозитимуть дітей після уроків, адже працює громадський транспорт, уточнюють у міській раді.
Також окремих рейсів не введуть для дітей, які хочуть доїхати до гуртків та секцій.
В управлінні освіти і науки Тернопільської міської ради прокоментували, що проблем із доїздом дітей додому виникнути не повинно.
- Навчання у дітей завершується у різний час, відповідно, поки транспорту для розвезення не передбачено, - каже начальниця управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк. - Спецрейси - на "час пік", тому діти зможуть вільно дістатись додому і не створять додаткового навантаження на транспорт міста.
Варто зазначити, що в тролейбусах, які будуть возити дітей у школи, діятимуть всі ті обмеження, що і в громадському транспорті за карантинним зонуванням. Тобто, наприклад у помаранчевій зоні - пасажири - лише на половину сидячих місць.
Чи у багатьох дітей є потреба доїзду, ми запитали і в директорів тернопільських шкіл, які розташовані в центрі міста.
- Ці додаткові рейси необхідні як дітям, так і вчителям. Сьогодні я від 20 до 35 хвилин простояв на зупинці і поїхав на роботу на таксі, - коментує директор школи №13 Руслан Вавричук. - Це реально проблема. Тому що в автобуси можна заходити у кількості 10 людей, і на проміжних зупинках люди просто не можуть зайти. А тепер уявіть, що ще треба додати дітей. У нашу школу доїжджають діти з Білої, Березовиці, з вулиці Сахарова, Карпенка, Лепкого. У закладіі зараз загалом 274 дітей, які потербують доїзду.
У школу №6 діти їдуть чи не з усього міста і з кількох сіл громади.
- До нас діти доїжджають з усього Тернополя, з центрів громади, - каже директор школи Олександр Остапчук. - Потреба в додаткових маршрутах є, враховуючи ситуацію, яку ми бачимо зараз. Але як воно буде - вирішувати владі.
Директор школи №10 Андрій Газилишин був ініціатором пропозиції з наданням транспорту і для вчителів.
- Із денної школи доїжджають близько 60-70 дітей, - говорить Андрій Газилишин. - Додатковий транспорт потрібен, і ми подали інформацію в управління про те, з яких районів усі мають доїхати. Думаю, це можна пропрацювати і налагодити. Я вважаю, що варто виділили окремий транспорт - наприклад два тролейбуси, які їдуть по своєму маршруті. По ходу забирають дітей. Єдиною проблемою тут може бути час початку уроків. Також важливо продумати питання довозу вчителів і питання супроводу дітей батьками.
Після публікації матеріалу на нашому сайті під назвою: "Шкільні маршрути в Тернополі: з 1 вересня дітей у Центр возитимуть спеціальні автобуси" батьки цікавляться якими маршрутами курсуватимуть автобуси та із яких шкіл учні зможуть ними користуватить. Загалом у соцмережах публікація отримала сотні коментарів.
- Якщо це правда, то це єдине правильне рішення за весь карантин. Правда як це організувати в реалії? Початок занять в різний час робота в дві зміни? - запитує Тетяна Ковальчук.
Але є і тернополяни, які вважають таке рішення безпідставним.
- У центральні школи дітей зазвичай возять батьки на власних авто)) Цей автобус курсуватиме напівпустий. Більше автобусів потрібно на звичайні маршрути, адже займати можна лише сидячі місця, і люди не можуть добратися на роботу вчасно, - пише Оксана Теслюк.
Як вважаєте, чи допоможуть такі рейси покращити ситуацію із наповленням маршруток, адже зараз через карантин дозволено проїзд у кількості людей, яка відповідає кількості сидячих місць? Чи потрібно для дітей створювати спеціальні рейси? Відповідь пишіть у коментарях.
Орієнтовний графік відправлень тролейбусів, що здійснюють шкільні рейси (можливі уточнення):
Тролейбус №1/3:
08:02 Ринок – 08:20 вул. Слівенська – 08:30 вул. О. Довженка – 8:48 Центр – 09:02 Ринок
Тролейбус №2/2:
08:04 вул. Протасевича – 8:22 Центр - 08:42 вул. Тролейбусна
Тролейбус №5/1:
8:07 вул. Київська – 8:17 вул. Лесі Українки – 8:21 вул. Слівенська – 8:31 Центр – 8:45 вул. Миру – 8:55 Центр – 9:19 вул. Київська
Тролейбус №7/1:
08:32 вул. Лесі Українки – 08:35 вул. Слівенська – 08:53 (ЦДМІ ім. Довженка)
Тролейбус №7/2:
08:37 Фарм. фабрика – 08:50 Парк Національного відродження
Тролейбус №8/1:
07:48 Газопровід – 08:35 вул. Морозенка;
Тролейбус №10/3:
08:04 вул. Київська – 08:27 Центр – 08:52 вул. Київська – 09:12 готель «Тернопіль»
Тролейбус №11/4:
07:57 вул. Лучаківського – 08:03 вул. Тролейбусна – 08:18 Центр – 08:48 вул. Київська.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер