Під стіни свого вузу з плакатами вийшли студенти технічного університету 4 лютого о 7.30.
Студенти протестували проти підвищення плати за гуртожиток - платню для студентів державної форми навчання підняли майже вдвічі.
Раніше за проживання у гуртожитку студенти платили близько 1000 грн за навчальний рік. Зараз же ціна піднялася до 1800-1900 грн.
Студенти тримали саморобні транспаранти, виготовлені з простирадел. На транспарантах написи: “Де взяти гроші для доплати?” та “Які умови - така і платня!”.
- Платню за гуртожиток підвищили заднім числом! - обурюється студент університету Володимир. Назвати своє прізвище хлопець відмовився, щоб, за його словами, не мати проблем із навчанням. - Кілька днів тому нам повідомили, що, згідно з постановою, прийнятою 27 вересня, ми з жовтня минулого року маємо платити вдвічі більше. Нам це не подобається. Ми будемо протестувати!
Молоді люди зібралися під вузом вранці, ще затемна, однак на навчання того дня так і не пішли.
- Ми були б згідні платити нову платню, якби в гуртожитку були нормальні умови, - додає учасник акції Андрій Кузь. - Ціну за ліжко в кімнаті для нас підняли на 70-80 грн. Раніше за місяць платили близько 100 грн, а тепер це буде 180-190. А коридори та кімнати - у жахливому стані. У стінах діри, стелі - чорні. За що ми маємо платити такі гроші?
До студентів вийшов проректор університету Степан Демчук. Йому дали гучномовець і проректор спробував говорити з молодими людьми. Однак уже після перших його слів студенти почали скандувати “Ганьба!”, не давши продовжити мову.
- Ціну піднімаємо не з власної волі, - розповідає пан Демчук. - Раніше для студентів державної форми навчання ми виділяли державні кошти, щоб зменшити ціну проживання у гуртожитку. Але нещодавно у нас була перевірка КРУ. Вони нарахували нам 78 тисяч гривень недоотримання прибутку, оскільки така компенсація плати за гуртожиток не була передбачена законом.
Наказ про підвищення платні, за словами проректора, не підписували заднім числом. Він пояснює, що студентів про цей наказ не повідомляли, оскільки шукали інших шляхів вирішення проблеми.
- Ми зверталися в управління освіти, намагалися якось вийти з ситуації, - продовжує пан Демчук. - Але нам це не вдалося. На зборах студентів у четвер, 3 лютого, я пояснив їм цю ситуацію. І керівники студентського самоврядування підписали документ, що не будуть проводити акції потесту. Але ось бачите - прийшли.
До речі, лист із повідомленням про те, що студрада не організовуватиме акцій протесту, навіть розіслали журналістам тернопільських ЗМІ напередодні акції. Утім, акція протесту таки відбулася. І хлопці - представники студентської ради, які підписали документ, теж були на мітингу. Однак запевнили, що в його організації участі не брали.
- Студенти вийшли самі, ми ж не можемо ними керувати, - розповів член студради Віталій Вовк. - Знайшлися інші організатори мітингу. А те, що ми підписали, ми виконали. Прийшли сюди в якості звичайних студентів.
Після пікету свого вузу студенти вирушили колоною до міської ради, аби пікетувати контрольно-ревізійне управління, після перевірки якого студентам підвищили платню. Проблему студентів наразі так і не вирішили. Вони запевняють, що протестуватимуть знову.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 21 від 24 травня 2023
Читати номер
Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous