Суд відмовив родині у встановленні індивідуального пам'ятника на Пантеоні Героїв

Суд відмовив родині у встановленні індивідуального пам'ятника на Пантеоні Героїв
  • Родина загиблого захисника Віталія Стадника майже рік бореться за встановлення індивідуального пам’ятника на могилі сина. Не зупиняє їх демонтаж плит, сварки з рідними інших загиблих та десятки судових засідань. 
  • Суд не задовольнив вже другий поспіль позов. Що буде далі?

Конфлікт через облаштування «Пантеону Героїв» тягнеться від жовтня 2023 року. Саме тоді батьки загиблого Віталія Стадника почали проводити перші роботи щодо облаштування могили сина за індивідуальним проєктом. Попри всі непогодження спеціалізованого комунального підприємства «Ритуальна служба», родина Стадників встановила на могилі сина Віталія гранітні плити, аби надалі втілити власну ідею. 

Від власних джерел журналісти «20 хвилин» дізналися, що могилу планували оформлювати гранітом, а поверх встановити у масштабі один до одного статую загиблого захисника. Чоловік мав бути у формі, зі зброєю та квітами.

24 жовтня 2023 року комунальники демонтували гранітні плити, що родина розцінила, як наругу над могилою. 

Відео дня

Детальніше читайте тут:  Гранітні плити демонтували, а родина обіцяє подавати до суду: подробиці скандалу на «Пантеоні Героїв»

Програли другий суд 

З грудня 2024 року розпочалися судові засідання. Родині Стадників вдалося тимчасово арештувати могилу сина, аби «Ритуальна служба» самовільно не проводила жодних будівельних робіт. 

Кожне засідання відвідували рідні інших загиблих захисників, які виступали свідками у цій справі. Позивачі на судові засідання не приходили. Їхні інтереси представляла адвокатка Оксана Притула. Під час судових засідань пані Оксана наголошувала, що її клієнти претензій до інших рідних загиблих не мають. А лише прохають дозволити їм встановити надгробну конструкцію індивідуального проєкту. 

16 жовтня у Тернопільському міськрайонному суді відбулося чергове засідання. Суддя Ольга Герчаківська заслухала всі сторони й оголосила рішення. Вона повідомила, що суд вирішив відмовити у задоволенні позивних вимог Олега Стадника до спеціалізованого комунального підприємства «Ритуальна служба» Тернопільської міської ради про визнання дій незаконними. Родина Стадників може подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня проголошення рішення. Про це журналістам «20 хвилин» повідомили у Тернопільському міськрайонному суді, а також підтвердили свідки, які були присутні під час засідання. 

Що кажуть рідні? 

Тернополянка Жанна Балдюк, мати захисника Артура-Артема Харіва, який загинув 20 січня 2023 року на Луганському напрямку, відвідує всі засідання щодо «Пантеон Героїв Тернополя». Жінка каже, судовий процес триває майже рік, а все через те, що одна родина не може змиритися із загальноприйнятими правилами.

– Марія та Олег Стадники жодного разу не прийшли до Тернопільського міськрайонного суду, коли у залі були присутні рідні інших загиблих захисників. Вони урвали час 15 серпня, дали свідчення, а ми у цей час були на кладовищі, де всі разом молитвою вшановували пам’ять Героїв. Вони дали неправдиві свідчення і нам довелося їх оскаржувати на наступних засіданнях. Якби не постійна брехня від Стадників, то ми вже давно закінчили цю судову тяганину, – розповідає Жанна Балдюк. – Стадники кажуть, що їхній син особливий, а інші – ніхто. Всі рівні, особливих на кладовищі немає. Якщо їм не подобається одна концепція – нехай перезаховувати на іншій ділянці й ставлять там свій пам’ятник. Наразі я задоволена рішенням судді Ольги Герчаківської. Але розумію, що ще триватиме апеляція, бо ні пані Олег, ні пані Марія так просто не заспокояться. 

Загальну концепцію Пантеону Героїв підтримує і Галина Хорощак. У лютому 2023 року на фронті загинув її чоловік. Сергій Хорощак був стрільцем третього відділення стрілецького взводу військової частини А7170. Життя за незалежність України він віддав на Харківському напрямку. Чоловікові назавжди 42. 

– Я від початку виступала проти індивідуального пам’ятника, оскільки місце поховання загиблих захисників має відрізнятися від інших могил. Хочете індивідуальний пам’ятник, то добре, але не на цій ділянці. Ми хочемо, щоб місце поховання наших Героїв згодом було історичним, щоб люди приходили для вшанування пам’яті, щоб знали про наших синів, чоловіків, батьків. Це важливо не лише для родин, а й для всієї України, бо ці хлопці віддали своє життя за наше майбутнє, – наголошує пані Галина. 

Чекаємо повний текст рішення

Журналісти «20 хвилин» у телефонному режимі зв’язалися з Марією Стадник, аби почути позицію родини та чи планують подавати апеляційну скаргу.

– У нас були дві вимоги: користування земельною ділянкою зі встановленням індивідуального пам’ятника та зобов’язати СКП «Ритуальна служба» повідомити нам місце, ряд, сектор поховання сина. За законодавством, ми маємо право отримати таку інформацію, а нам її не надали. Ми тільки знаємо, що наш син похований у секторі почесних поховань. Вже традиційно чекаємо повний текст рішення, щоб ознайомитися з усіма деталями, щоб ознайомитися з аргументами судді, – каже Марія Стадник. 

Наше медіа продовжує стежити за цією ситуацією. Про всі зміни повідомлятимемо на сайті та у соціальних мережах.

Читайте також:

Заливають фундамент для стели та встановлюють пам'ятники: який вигляд має Пантеон Героїв у Тернополі

Пантеону бути? Суд Тернополя ухвалив рішення щодо скандалу навколо могил загиблих захисників

Могилу арештували, а справу передали до Верховного Суду: нові подробиці скандалу з пантеоном

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Читач32

    Воюйте далі🤣
  • Юрій Самуляк

    Перед Богом всі рівні
  • Valeriy K

    Читач15



    Ти взагалі без мізків?
  • Читач15

    Батьки сина народили, виховали , дали відповідну освіту.Право батьків встановити пам'ятник сину такий, який вони хочуть. Син борг віддав державі своїм життям.  А дальше державі,  в особі  всіх інших, не має бути до цього діла, якщо батьки цього не хочуть. Не треба нічого нав'язувати батькам Кожен повинен відповідати за себе і не потрібно звинувачувати  батьків  в їхньому бажанні.

keyboard_arrow_up