Роман Небесьо із Теребовлянського району оббиває пороги різних інстанцій, щоб йому дали дозвіл на приватизацію його будинку.
Але сусіди не хочуть підписувати йому дозвіл, бо, як каже пан Роман, хочуть забрати частину його ділянки собі.
Ми запитали адвоката чи можна приватизувати землю без дозволу сусідів.
Роман Небесьо - житель села Дарахів, Теребовлянського району. Чоловік звернувся у редакцію “20 хвилин” із скаргою на беззаконня, каже, що йому вже понад п’ять років не вдається приватизувати земельну ділянку.
- Колись в цьому будинку жила моя мама і вона за хатою не загородила нашу ділянку, - розповідає чоловік. - А коли я захотів приватизувати земельну ділянку, то тепер сусід каже, що це його земля і хоче забрати собі.
Чоловік розповідає, що сусіди не погоджуються підписати йому дозвіл на приватизацію. Каже, що він пробував із ними поговорити мирно, але сусіди відповідали лише в агресивній формі.
- Я маю всі документи і на хату, і на землю, але ж сусіди заодно із сільською радою займаються бандитизмом, - каже пан Роман. - Я подавав до суду, виграв Верховний суд, але зараз мені назначили повторно суд в Теребовлянському районному суді.
- Цей конфлікт триває вже купу років, - каже секретар сільської ради Дарахова пані Люда. - Він постійно приходить до нас, пише заяви і де він тільки вже не був.
У сільській раді пояснили, що для того аби приватизувати цю ділянку йому потрібні погодження сусідів та також сільської ради.
- Межі ще може погодити депутат, але якщо немає суперечки, - каже пані Люда. - Але ми в свою чергу не можемо прийняти жодних мір, до поки справа знаходиться в Теребовлянському районному суді.
Голова сільської ради Марія Сивульська, каже, що вона радила пану Роману вже припини оббивати пороги інстанцій, поки не буде рішення суду.
- Йому сусіди не хочуть підписати дозвіл, - каже голова сільської ради. - Зараз ці сусіди подали в суд і програли його. Але тепер оскаржують рішення суду.
У сільській раді кажуть, поки вони нікому нічим не допоможуть, бо питання розглядає суд.
Журналісти намагались зв’язатись із сусідами чоловіка. Контакти до них нам надали у сільській раді, але вони не підіймають слухавку. Їхній адвокат відмовилась коментувати ситуацію. А також надавати контакти до сусідів пана Небесьо, зазначивши, що вони, скоріш за все не захочуть нічого говорити.
Як пояснює адвокат пан Валерій (прим. ред. не захотів вказувати прізвище), який надавав правову допомогу Роману Небесьо, справа дуже повільно виходить за межі досудового розгляду, бо сторони заявляють різні клопотання.
- Первинна справа розглядалась у Теребовлянському районному суді. Справу пан Роман програв, але він оскаржив рішення. І це рішення було скасоване спочатку в апеляційному суді, а потім у Верховному. І Верховний суд направив справу на новий розгляд в районному суді.
Також по судовій справі було призначено земельно-технічну експертизу, яка була проведена і виявилась не точною та добре не дослідила норми забудови, зазначає Роман Небесьо.
Коментар
Василь Когут, юрист
- Якщо сусіди вам не підписують заяву про приватизацію земельної ділянки, то потрібно попросити сільську раду створити комісію, яка обслідує межі земельної ділянки і дасть рішення. До комісії має входити землевпорядник, депутат, голова сільської ради. Але поки справа вирішується у суді, то ніхто ніякі рішення крім суду дати не може. Землекористувач має надати всі докази в суд і власне має провестись судово-земельна експертиза.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 28 від 9 липня 2025
Читати номер
Чесно кажучи мало зрозуміло хто тут правий і до чого сусіди. Але знаю що рішення Верховного суду навряд чи може так просто скасовуватись