Партнер рубрики Події

Світло будуть вимикати по-новому (ГРАФІК НА 8 ЧЕРВНЯ)

Світло будуть вимикати по-новому (ГРАФІК НА 8 ЧЕРВНЯ)

8 червня в Україні діятиме новий порядок відключень електроенергії. Це дозволить збільшити кількість годин, коли є світло.

Про нові графіки у тестовому режимі розповідає  РБК-Україна з посиланням на першого заступника міністра енергетики України Юрія Власенка під час Години запитань до уряду у Верховній раді.

— Починаючи з суботи буде введений новий порядок в тестовому режимі застосовування графіків погодинних відключень, який буде давати уже доведений ліміт, наскільки треба буде розвантажити в певній області певним операторам системи розподілу, — заявив Власенко.

Він пояснив, що від завтра оператори самостійно забезпечуватимуть введення черг відключень для того, щоб забезпечити вищезгаданий ліміт.

Відео дня

Зокрема Власенко відзначив, що такий підхід повинен зменшити кількість черг відключень, що дозволить збільшити кількість годин зі світлом.

Що зміниться в Тернополі 

— Виходячи із доведених НЕК «Укренерго» лімітів, 08 червня з 00:00 до 05:00 год та з 16:00 до 24:00 год на Тернопільщині буде застосований скорегований ГПВ, — повідомили в АТ Тернопільобленерго

Енергетики тимчасово скорегували черговість вимкнення черг споживачів, щоб вимкнення були рівномірними. Енергетики звертаються до споживачів, звернути увагу на тимчасову зміну черговості вимкнення черг.

Години відсутності електропостачання та черговість відключення електроенергії в Тернопільській області будуть наступні:

 • 00:00-03:00 2 черга
 • 03:00-05:00 4 черга
 • 16:00-18:00 6 черга
 • 18:00-21:00 1 черга
 • 21:00-24:00 3 черга

Як пояснюють редакції «20 хвилин» в Обленерго, номер черги — це і є ваша група. А щодо того, чому в списку нема 5 групи, у прессслужбі пояснили, що її включать у графік у наступні дні. 

У разі перевищення граничних лімітів, енергетики будуть додатково вимикати черги у відповідності до ГПВ, тобто за старим графіком, розробленим на тиждень.

Тому, енергетики звертаються до споживачів перевірити свою адресу в Додатку до ГПВ, щоб бути готовим до вимкнення електроенергії.

Для уникнення додаткових вимкнень енергетики просять споживачів використовувати електроенергію раціонально!

Нижче шукайте до якої групи належить ваша вулиця.

 

Примітка:

 •  Даний графік розроблено АТ «Тернопільобленерго» з метою стабілізації забезпечення електропостачання споживачів Тернопільської області та застосовується для дотримання доведених НЕК Укренерго лімітів споживання електричної енергії для Тернопільської області з метою збалансування енергосистеми України.
 • У разі гострої необхідноті, АТ «Тернопільобленерго» буде застосовувати вимкнення електропостачання споживачів Тернопільської області і в поза зазначені години вказані у цьому графіку. Також, у разі відсутності потреби, у зазначені години вимкнення електропостачання споживачів не будуть застосовуватися.
 • Під час повітряної тривоги, працівники компанії не можуть перебувати на енергооб’єктах, це теж може збільшити перерву в електропостачанні.
 • Даний графік, зважаючи на технологію процесу з розподілу електричної енергії в межах Тернопільської області, а також на географічне розташування електричних мереж та їхніх електричних з’єднань між собою, не забезпечує рівномірного та циклічного вимкнення всіх споживачів.
 • Якщо вулиця повторюється в обох групах це означає, що відключення буде стосуватись різних будинків однієї вулиці.
 • Вимкнення, згідно даного графіку не застосовуватиметься до об’єктів критичної інфраструктури .

Можна скористатися додатком

У Тернопільській міській раді зазначають, що графіки відключень електрики також доступні у додатку «е-Тернопіль». Для того, щоб скористатись графіками, необхідно завантажити додаток «е-Тернопіль» (для iOS та для Android). На головній сторінці обрати розділ «Мапи», з  переліку вибрати «Де світло», а далі – «Графіки». Після цього необхідно ввести адресу, за якою бажаєте дізнатись графік відключення світла.

— Графіки будуть застосовувати у випадку дефіциту електроенергії. Тобто у разі відсутності потреби у зазначені години вимкнення електропостачання споживачів не будуть застосовуватися, —  зазначають у міській раді.

Закликають економити

Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання. 

 • Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00). 
 • Промислових споживачів просимо максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми. 

Раніше журналісти «20 хвилин» розповідали про прилади, які споживають найбільше електроенергії у вашому домі. 

Як заощаджувати

Для того щоб економити гроші на витратах за електроенергію – можна перейти на багатозонний облік та рахувати витрати струму за різними тарифами протягом доби.

Наразі багатозонним обліком електроенергії користуються понад 31 000 жителів Тернопільщини, з них двозонним – 30 964. Вони економлять на щомісячних витратах за комунальні послуги. Адже при двозонному обліку нічний тариф на 50% менший порівняно з денним. При тризонному обліку нічна енергія може бути 2,5 рази дешевшою за денну.

– Такий лічильник рахує не лише обсяг використаної електроенергії, а й час споживання. Наприклад, для двозонного тарифу вартість електроенергії, спожитої у певний проміжок часу, множиться на спеціальний понижуючий коефіцієнт. Таким чином, людей стимулюють споживати електроенергію саме в цей час, – розповідає заступник комерційного директора «Тернопільобленерго» Андрій Курило.

Для тих, хто обирає двозонний тариф, то використана електроенергія рахуватиметься так:

 • з 23-ї години до сьомої години ранку – 0,5 тарифу;
 • з сьомої години ранку до 23-ї години – повний тариф.

Для тих, хто обирає тризонний тариф, то у цьому випадку система трохи інша:

 • 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з восьмої до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
 • повний тариф у напівпіковий період (з сьомої до восьмої години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
 • 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до сьомої години).

Як саме перейти на багатозонний тариф та що для цього потрібно – читайте у нашому матеріалі за посиланням.

Читайте також:

В Україні 3 червня діятимуть цілодобові віялові відключення світла

«Генератори, свічки вже маємо»: тернополяни розповіли, як готуються до можливих блекаутів

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (10)
 • Mobiss Ternopil

  Запрошуємо до нашого магазину🤗
  У нас є комплекти резервного живлення електроенергії🔌🔋
 • Марія Вівчарик

  Лапша людям,підніли ціну світла ,тепер можна не відключати- тупий народ мовчить а з ним роблять що хочуть!!!люди скільки ви ще будете спати,поки вас не знищать внутрішні вороги????

  Boris Pavlovskyi reply Марія Вівчарик

  Нам би спочатку зовнішнього побороти, а далі дамо раду із внутрішніми…

  Читач48 reply Boris Pavlovskyi

  Казочка для дибілів, неможливо перемогти коли при владі зрадники
 • Читач16

  В яку групу входить вулиця Чорновола?!
 • Таня Козян

  Заходьте в посилання там є

keyboard_arrow_up