Півсотні гривень вистачить, аби створити декілька декоративно-оформлених коробок для зберігання одягу, предметів чи інших речей. Їхній дизайн та вигляд ексклюзивні, крім того, вони в рази дешевші від магазинних аналогів, які, як з'ясувалось, популярні серед покупців.
Такі красиві, корисні та практичні речі продають як в магазинах, так і в Інтернеті. Чимало пропозицій й в соціальних мережах.
- В одному із супермаркетів була акція - продавали ящички для речей, - каже Тетяна Свигуш. - Серед них були й задекоровані та творчо оформлені. Вони були дорожчі, але саме їх розібрали за день. Я забрала три останні. Вони однакові, і це добре. У мене в квартирі багато простору і мало меблів, яких я не люблю. В ящички ж можна складати будь-які речі. У мене, наприклад, там книги, тож можна їх просто ставити на підвіконня чи на підлогу.
Проте купувати такі ящички не обов'язково. Можна й самому зробити, якщо знати основні прийоми. Така творчість і гроші зекономить, і настрій покращить. А головне – можна створити такий дизайн, що ідеально вписується до вашого інтер'єру. Якщо ж поєднати з іншими техніками, приміром декупажем для вазонних горщиків, то можна самостійно створити неповторний та творчий вигляд помешкання.
Етапи роботи. Спочатку потрібно визначитись з розміром, призначенням та дизайном (підібрати подарунковий папір, колір бамбукової серветки — прим. авт.) вашої коробочки. Після цього з картону потрібно вирізати заготовку для майбутньої коробки. Вимірюємо необхідну вам ширину, довжину й глибину та відповідно до вимірів робимо креслення й вирізаємо по контурах.
Далі з подарункового паперу необхідно вирізати таку ж заготовку, як і з картону. Згодом ним оздобите коробку зсередини (для економії часу та матеріалів зсередини можна не обклеювати — прим. авт.).
З допомогою клею ПВА кріпимо папір до дна коробки. Після цього обережно згинаємо картон таким чином, щоб скласти коробку. Аби було легше здійснювати цей етап роботи і щоб картон не зламався, по лініях згину можна зробити насічки.
Після цього потрібно склеїти стінки коробки та по кутах зафіксувати малярським скотчем. Далі наша заготовка повинна підсохнути. Для цього вистачить 30 хв.
Наступний етап - декорування стінок коробочки із внутрішньої сторони подарунковим папером. Аби не було складочок та повітряних пухирців, папір потрібно добре розправляти під час приклеювання.
З подарункового паперу по розмірах нашого виробу треба вирізати заготовки та обклеїти ними коробку ззовні. Після цього ще півгодини просихання.
Останній етап — приклеювання бамбукової серветки, яка слугуватиме кришкою. Це можна зробити з допомогою двостороннього скотчу. На лицевій стороні коробки кріпимо застібку-липучку. Те саме робимо й на краєчку кришки. Кріпити можна двостороннім скотчем або ж пришити, це надійніше. Наша коробка для речей готова.
Для роботи необхідно: листок щільного картону, бамбукова серветка, подарунковий папір, застібка-липучка. Також знадобляться: скотч малярський та скотч двосторонній, клей ПВА, ножиці, олівець та лінійка
З картону, накресливши ширину, довжину та глибину, вирізаємо по контурах заготовку для майбутньої коробки. З подарункового паперу вирізаємо таку ж заготовку, як і з картону. Це буде оздоблення середини коробки. Використовуючи клей ПВА, приклеюємо папір до дна коробки зсередини
Згинаємо картон таким чином, щоб скласти коробку. Щоб це було легше, по лініях згину можна зробити насічки. Склеюємо стінки коробки та по кутах фіксуємо малярським скотчем. Декоруємо стінки із внутрішньої сторони подарунковим папером
Вирізаємо заготовки з подарункового паперу та обклеюємо коробку ззовні
Клеїмо бамбукову серветку, яка слугуватиме кришкою. Це можна зробити з допомогою двостороннього скотчу. На лицевій стороні коробки кріпимо застібку-липучку. Те саме робимо й на краєчку кришки
Христина РУДЬ
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 28 від 9 липня 2025
Читати номер