Спершу обранці тернополян віддали на підтримку відповідного проекту 30 голосів при необхідних 31. Утім, такий результат тернопільських депутатів не задовольнив, після 15-хвилинних дебатів вони повернулися до питання.
- "За" - 33 голоси. Проект підтримали, - констатував міський голова Роман Заставний.
Нагадаємо, що літак МІГ-15, який наразі височіє на постаменті на просп. Бандери, планують передати у Державний музей авіації у Києві.
- Він не має історичної цінності. Це - символ тоталітаризму, - оголосив своїм колегам депутат Григорій Бурбеза. - На ньому намальовані червоні зірки і серп із молотом - символи ідеології, яку уже засудили в Європі.
Так само підтримали ідею забрати літак і депутати Богдан Дригуш, Михайло Головко, Петро Тимочко та Микола Смаровайло.
- Уже існує рішення міськради про демонтаж, але його не виконали, - нагадує пан Смаровайло.
До речі, під час дебатів депутати неодноразово повторювали, що сесія 5 лютого - "остання нагода зняти літак". Мовляв, після виборів можливості для цього може і не бути. Але і в міськраді підтримують демонтаж не всі.
- Ми не маємо права робити такого, не порадившись із громадою, - намагався переконати колег депутат, військовий Сергій Корнійчук. - Його ставили наші батьки, які робили місто прекрасним, відбудовували його після війни.
Пан Корнійчук, за його словами, вважає, що питання на зразок прийнятого роз'єднують людей.
- Якщо кожен день будуть розбирати - хто правий, а хто - ні, то з цього нічого доброго не вийде, - каже військовий.
Він пояснює, що потрібно знати і шанувати всю історію України. Натомість прихильник демонтажу Григорій Бурбеза вказує, що літак - насправді пам'ятник авіації, яка розбомбила Тернопіль у 1944 р. Також прихильники демонтажу вказують, що МІГ-15 не воював у Другій світовій війні.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер