Вперше туристів пустили до підземель Катедри, які ще й досі розкопують. Також підятися можна було на вежу та навіть подзвонити у дзвін.
- Під Катедрою збереглась частина підземель. Ми часто знаходимо тут людські рештки, бо тут була крипта, - каже голова ГО "Сіті проджект" Андрій Кір. - Підземелля продовжуються за периметр храму, і ними пронизана вся стара частина нашого міста. Частина була замурована та засипана. Ми плануємо їх розкопувати і популяризувати серед туристів.
Екскурсія була безкоштовною. Проте, відвідувачі мали змогу зробити благодійні внески, які використають на дослідження підземель.
- Якщо самі ж тернополяни не знають про своє місто, то вони не можуть донести цю інформацію до туристів, - каже директор туристично-інформаційного центру Тарас Ковальчук. - Ажіотаж тернопільські підземелля викликали не тільки серед містян, а в усій Україні. Ми готуємо серію екскурсій підземеллями на травневі свята та на фестиваль "Файне місто", на яке ми очікуємо близько 12 тис. відвідувачів.
Після того як відкрили вхід до підземелля просто в підлозі храму, тернополяни, які прийшли помолитись до Катедри, з зацікавленістю розпитувались про екскурсію. Деякі пенсіонерки навіть наважились спуститись під землю.
- Мені дуже сподобалась екскурсія, - каже тернополянка Катерина Мудрик. - Я часто буваю в Катедрі, але навіть не підозрювала, що під нею та на ній так цікаво. На вежу підніматися було важко через вузький прохід, але краєвид того вартий. Вже не дочекаюсь, коли тут зроблять оглядовий майданчик.Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер