Тернополяни просять вшанувати загиблих Героїв у День прапора

Тернополяни просять вшанувати загиблих Героїв у День прапора

Тернополяни зберуться 23 серпня, у День Державного прапора біля Стели Пам'яті «Загиблих за волю України», щоб вшанувати пам'ять загиблих Героїв.

У соцмережах тернополянка Raisa Kolyada  опублікувала анонс акції в пам'ять про загиблих героїв. 

— Завтра п'ятниця чекаю всіх свідомих тернополян на 9.00 біля Стели Пам'яті «Загиблих за волю України», щоб вшанувати пам'ять загиблих Героїв , які віддали свої життя, за можливість жити під синьо-жовтим прапором, — написала авторка допису.

На зображенні може бути: текст

Відео дня

При наявності просять брати прапори.

— Я не хочу вкотре пояснювати на скільки це важливо. Зміни починаються з себе, — пише Раїса Коляда.

Історія про хвилину мовчання

Хвилину мовчання, як прояв шани і скорботи, ще століття тому запропонував австралійський журналіст після закінчення Першої світової війни.

До 2022 року в Міністерстві оборони України була традиція – щодня бити у дзвін і називати кожне прізвище загиблого. Та з початком повномасштабного вторгнення цей ритуал призупинили і хвилина мовчання є щодня о 09.00.

День захисників і захисниць України – нерозривний із церковним святом Покрови. Тепер це 1 жовтня. Козаки шанували захист Божої матері.

Для християн хвилина мовчання – це та ж сама тиха молитва, так в Україні завжди вшановували померлих. У вільній для віросповідань Україні у будь-якій релігії є свої традиції пошани героїв. Але ця загальнонаціональна хвилина мовчання була спільною для всіх людей.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у Тернополі провели «Хвилину пам’яті» за загиблими Героями. «Їхнє життя зупинилося, щоб наше могло продовжуватися» — під таким гаслом у Тернополі провели тиху акцію «Хвилина пам’яті».

День Державного прапора України

23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий стяг. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю.

Синьо-жовте поєднання утвердилося як українські національні кольори під час європейської «Весни народів» у 19 столітті. Але загалом ця символіка з нами зі значно давніших часів.
Поєднання блакитного тла та жовтого малюнку зустрічається в символіці українських населених пунктів, починаючи з часів Русі. Козаки використовували синє тло та малювали жовті хрести, небесні світила та зброю на полкових і сотенних знаменах.

Читайте також:

Давайте 500 мільйонів, а не 190: волонтери закликають владу збільшити фінансування на ЗСУ

«Воюю — заради команди», — історія бойового медика реактивної артбатареї

Виховують рішучість і витримку: як військові 105-ї бригади ТрО проходять психологічну смугу перешкод

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up