Тернопільський інженер Сашко Слободян (23 р.) зробив тату на руці чотири роки тому. Воно мала бути тимчасовим, однак, з незрозумілих причин, не зникло з часом.
— Одного разу блукав Інтернетом і натрапив на символ, який мене зацікавив, це було зображення літери “s”, – пригадує хлопець. – Саме тоді я вирішив зробити собі таку “наколку”. Потім почав цікавитись, де можна зробити тату у Тернополі і скільки це коштує. Знайомі підказали хорошого майстра.
Сашко каже, що вирішивши зробити татуювання, чудово розумів, що воно може йому набриднути. Тому задумав зробити тимчасовий малюнок. Хлопець роздрукував знайдений символ і приніс його до майстра. Той запропонував ще додати деякі нюанси до малюнка. Результатом хлопець залишився дуже задоволений. Майстер пообіцяв, що через два роки тату зникне.
Хлопець каже, що процедура татуювання не дуже болісна, таке враження, що хтось голкою дряпає шкіру — не більше.
— Після процедури майстер засипав мені місце, на яке наносив малюнок, спеціальним порошком, – розповідає хлопець. — Шкіра була трохи червона. Через два тижні все повністю загоїлося.
Татуювання тоді не було дуже дорогим, коштувало близько 100 гривень. Друзям і родичам хлопця воно сподобалось. Дехто навіть по-доброму заздрив, каже інженер.
— Інколи моє татуювання навіть ставало приводом для знайомства, — пригадує Сашко Слободян. — До мене просто підходили дівчата і питали про “наколку”, таким чином зав’язувалась розмова.
З часу, коли Слободяну на руку нанесли літеру “s”, минуло чотири роки. Але, попри обіцянки майстра, тату не зникло.
— Втім, я не шкодую, що зробив це татуювання, – сміється Сашко.
Тернопільський байкер Сергій Беляєв (20 р.) зробив татуювання для того, аби знищити стереотипи. Зараз на його плечі видніється великий усміхнений вовк.
— У байкерів татуювання переважно дуже похмурі та агресивні, – розповідає Сергій. – Мої колеги мають на тілі малюнки тигрів, мотоциклів, якихось демонічних істот, черепів. Це вже вкоренилося як правило. А я хотів підкреслити, що байкери — це також позитивні люди, і така агресія в малюнках зовсім не обов’язкова. Моє тату мало бути повністю протилежне.
Хлопець розповів, що не знав конкретно, який малюнок обрати, коли прийшов до майстра. Хотів, щоб одночасно його тату ідентифікувало його як байкера і не виглядало агресивно. Почав гортати журнал і побачив усміхненого вовка. Зображення настільки сподобалось, що Сергій вирішив зробити саме такий малюнок.
— Вовк — це дуже цікава тварина, — ділиться Сергій. — З одного боку — це самітник, а з іншого – частина зграї. А мій вовк взагалі унікальний, він дуже позитивний, бо посміхається.
Хлопець каже, що процедура татуювання була трохи болісною.
— Голка “блукала” моєю шкірою то глибше, то по самій поверхні, — згадує байкер. — Від того, на скільки глибоко майстер запихає голку, залежить товщина лінії, її чіткість.
Сергій почав робити своє татуювання рік тому, але навіть зараз малюнок ще не завершений. Тату потребувало тривалої роботи, каже хлопець. Спочатку наносили центральні лінії, потім від них домальовували все нові і нові. Таким чином робота тривала кілька днів по кілька годин. Сергій зауважує, що малюнок ще й досі не завершений через брак часу. Але коли з’явиться можливість, то хлопець хоче, щоб йому домалювали ще фон гір і стежку, яка в’ється у лісі.
Татуювання у Тернополі роблять у салонах, а також “на дому”. Зараз значно більше охочих зробити собі “наколку”, ніж кілька років тому, розповідають майстри з татуювання.
– Найчастіше тернополяни роблять тату у стилі трайбл, – розповідає майстер татуювання і татуажу салону краси “Раяна” Світлана Гладич. – Це звичайні чорні малюнки з розтушуванням і тінями. За кордоном можна зустріти диваків, в яких все тіло розмальоване. У Тернополі ж такого немає. Чоловіки і хлопці роблять “наколки” на плечі чи передпліччі, жінки та дівчата — на куприку, животі, гомілці.
Світлана Гладич радить тим, хто обирає місце для тату, подумати, що саме ця частина тіла найбільше привертатиме увагу. Якщо в людини обвислий живіт, то наносити на цю ділянку малюнок недоречно. Тату підкреслюють як недоліки, так і позитивні риси. Вдалий малюнок може акцентувати увагу на тонкій талії, гарній шиї, мужніх руках.
За словами Світлани, тату, окрім того, що прикрашають тіло, мають певне значення. Наприклад, змія означає мудрість, дельфін – вірність, троянда – чистоту думок.
— Визначаючись із малюнком, слід добре подумати, бо “наколка” лишиться на все життя, – радить Світлана. — Виведення тату – процедура складна і вартісна, тому розраховувати на те, що потім малюнка можна позбутись, не варто.
Чорне татуювання коштує трохи дешевше, ніж кольорове. Малюнок розміром 20 квадратних сантиметрів тернополянам нанесуть за 280–300 грн. Тату “на дому”, а не в спеціалізованому салоні, може коштувати удвічі дешевше.
Коментар Володимир САМПАРА, настоятель церкви святого Миколая (УГКЦ) — Насправді, татуювання — це не просто малюнки на тілі, “наколка” – це тавро. Татуювання ніколи не несло в собі чогось світлого і чистого. Зображення тварин: драконів, змій і тигрів, найчастіше були уособленням давніх поганських богів і злих духів. Зараз вони мають той самий зміст, але люди про це не знають. Це може бути дуже небезпечним, тому що тавро відкриває двері злим духам. Нещодавно я бачив яскравий цьому приклад. Привели хлопчика, який був одержимий дияволом. У нього на шиї був набитий малюнок дракона. Думаю, причина появи одержимості була саме в татуюванні. Хлопець вивів зі шкіри малюнок, довго відчитував молитви. Але ще навіть зараз його одержимість не зникла повністю.
Зоряна Скрипець
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер