Торгівля з ОРДЛО: як заробляють на війні та на крові

Торгівля з ОРДЛО: як заробляють на війні та на крові

На кінець 2016 року СБУ видала майже 100 000 дозволів на оптові поставки товарів різноманітних категорій як з України у так звані “ЛДНР”, так і звідти до нас. В ОРДЛО постачають зокрема запали, дроти, порох, детонатори, метал, запчастини до автомобілів, локомотивів, станків та безлічі інших товарів, які напряму підвищують обороноздатність ворога. Як заробляють на війні та на крові – у розслідуванні програми “Самопоміч. Країна”.

Для боротьби з бізнесом на крові ветерани АТО та активісти заблокували рух вантажних потягів поблизу Бахмута Донецької області та населених пунктів Гірське-Золоте на Луганщині. Підтримують ветеранів і народні депутати України. “Війна стала прибутковим бізнесом. І вона не закінчиться, поки не припинимо фінансування”, - переконаний народний депутат України фракції “Об’єднання “Самопоміч” Тарас Пастух.
 
Зокрема, на станції Світланове Луганської області – останній перед лінією розможування, депутат разом з колегеми отримав документи, у яких зазначено перелік вантажів, які прямують з ОРДЛО в Україну та назад. “Це будівельні матеріали, ліс, метал, хімікати. Це те, що згідно з документами”, - каже Тарас Пастух.
 
Не завжди в ешелонах те, що на папері, а перевірити це майже нереально - на зміну, яка складається з восьми прикордонників, припадає 10-12 ешелонів, по 40-60 вагонів у кожному. Це значить, що один прикордонник за добу має перевірити 70-90 (!) вагонів. І на всіх є лише один "спецзасіб" – це собака.

Мільярдні оборудки з ОРДЛО прикривають потребою України у вугіллі, альтернативу якому українцям обіцяють впродовж трьох років війни. У той же час, згідно з висновками СБУ, лише в грудні 2016 року майже половина – 47% всіх виплат за вугілля йдуть в бюджет терористів. Саме за ці кошти фактично утримують бойовиків.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У Тернополі влітку працюватимуть два луна-парки 21:30 Галицький камерний оркестр виступить із благодійним концертом у Тернополі 21:04 Молилася і монахів просила молитися. Як мати на Тернопільщині три роки чекала сина з полону 20:30 У парку «Здоров’я» облаштовують інклюзивний дитячий майданчик Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 20:04 «Витискали очі, коли затримували й пхали в авто». Як коментують конфлікт із ТЦК у Тернополі play_circle_filled 19:01 Після скарг на порушення прав громадян в Тернопільському ТЦК спецпрокуратура відкрила кримінальне провадження 18:00 У ПриватБанку понад 6 годин не працюватимуть ні карти, ні банкомати 17:30 Черешня майже по 300, а персики по 120: огляд цін на літні фрукти в супермаркетах Тернополя photo_camera 16:44 Затримання 37-річного підполковника ТЦК з Підволочиська: чим багатий і що про нього відомо 15:48 Бесага залишив крісло головного архітектора Тернополя. Він не раз потрапляв в епіцентр скандалів 15:17 У Тернополі викрили лікарів та завідувачку відділення на схемі з оформлення інвалідності 14:22 У Тернопільському ТЦК утримували людей з інвалідністю та психічними розладами 14:00 Уряд запускає нову програму для відновлення постраждалих від обстрілів підприємств у межах «5-7-9» 13:45 Тернопільська «Посмішка» здобула нагороди міжнародного фестивалю в Італії 13:00 247 аварій за місяць: у поліції Тернопільщини назвали три основні причини ДТП 12:30 Тернополянка сплатила фальшивий штраф за порушення паркування і втратила 53 тисячі гривень з картки 11:36 Фіктивна інвалідність за 17 тис доларів: затримали лікаря-інтерна та двох спільників photo_camera 11:15 Виділення коштів на очищення Горішньо-Івачівського водосховища розглянуть на сесії міськради 10:30 15-річний водій електроскутера потрапив у лікарню після ДТП у Почаєві
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up