Традиції святкування Геловвіну та що про це думає священник Олексій Філюк

Традиції святкування Геловвіну та що про це думає священник Олексій Філюк
  • Хелловін, або Ніч напередодні Дня всіх святих відзначають щороку в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.  Найгучніше відзначається у США, Канаді, Ірландії та Великій Британії. Не будучи державним святом, за популярністю Хелловін поступається лише Різдву.
  • Проте в Україні люди по різному ставляться до свята. Що про це думає знаний священник-блогер Олексій Філюк, розповідаємо вкінці публікації. 

У США Хелловін вважається національним святом, повідомляє УНІАН. Згідно з традиціями, саме в ніч з 31 жовтня на 1 листопада злі духи проникали на землю. Для того, щоб захиститися від них, було вирішено вбиратися у страшні костюми.

Де святкують Хелловін

У США Хелловін вважається національним святом. Практично всі магазини змагаються в ефектності тематичних прикрас своїх вітрин, а мешканці приватних будинків в оформленні свого двору. При цьому карнавальні костюми, маски і декор буквально розлітаються.

У Німеччині головні дії на Хелловін зосереджуються у замку Франкенштейна. Натовпи зомбі, відьом і казкової нечисті влаштовують собі карнавал, заповнюючи всю територію замку і прилеглої округи. Кожен квадратний метр наповнений жахом і атмосферою потойбічного світу.

Відео дня

У Франції 31 жовтня Діснейленд з казкового і світлого місця перетворюється в справжню обитель зла. Крім параду зомбі тут влаштовуються справжні баталії, в яких визначається найефектніший тематичний костюм.
 

Історія Хелловіна

Стародавні кельти, що жили на території сучасної Великобританії, ділили рік на дві частини - світлу і темну (літо і зиму). І коли темна частина змінювала світлу (в кінці жовтня), у кельтів починалися гучні гуляння – Самайн.

Після прийняття християнства в IX столітті 1 листопада почали відзначати День всіх святих. Дата збіглася з язичницьким Самайном. В англійській мові цей день називається "All Hallow's Eve" і якщо скоротити, значить Halloween.

У США Хелловін привезли емігранти з Великобританії в кінці ХХ століття.

Традиції Хелловіна

Сьогодні від древнього язичницького свята залишився набір цікавих традицій. У цю ніч прийнято одягатися в костюми нечистої сили і влаштовувати маскаради. Невід'ємний символ Хелловіна - гарбузова голова.

Неодмінний атрибут Хелловіна - обряд «Trik or trak» («Капость або подарунок»). У цю ніч діти стукають у будинки з криками: «Treat or trick!» - «Пригощай або пошкодуєш!».

Кельти вірили, що в ніч на Новий рік відкривається межа між світами мертвих і живих, і тіні померлих у минулому році відвідують землю. Щоб не стати здобиччю мертвої тіні, люди гасили вогнища в будинках і вбиралися якомога страшніше - у звірині шкури і голови, сподіваючись розполохати привидів, які переповзли відкритий кордон. Духам виставляли пригощання на вулицю, щоб вони задовольнилися цим і не ломилися в будинок. В цю ніч робилися пророцтва, приносилися в жертву тварини, а потім кожен брав у свій будинок язичок священного полум'я, щоб запалити зимове вогнище.
 

Що Думає отець Олексій Філюк

Про Геловвін отець Олексій говорить на своїй сторінці у Facebook, де часто розмірковує у відео-роликах на теми забобонів та інших християнських питань. 

— То не наше, не християнське свято. У Римо-католицькій-церкві є День усіх святих. А Гелоуувін — то є гріх і квадроберство — то гріх і непотріб. Гелоувіни — то не наше, не українське. А ми маємо відзначати своє, — каже він. — Якщо навіть заставляють у школі — не робіть того, бо це є не від доброго. 

Читайте також: 

Які хрестики не можна носити та які ікони мають бути в домі: о.Олексій Філюк відповідає на ваші питання 

Чому сняться померлі і чи потрібно вдягати чорне у траур: о. Олексій Філюк відповідає на питання про смерть

Чи можна вітати з 40-річчям, грати карти та вночі ходити на цвинтар, розповідає отець Філюк  

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (34)
  • Peter

    Скучно тепер в новинах нема за що писати тільки бред один і той самий.
  • Ігор Олегович

    В нас на роботі подібний персонаж був. Єлектровіником називали!))
  • Ce Win

    кожен продає свій опіум як тільки може щоб стригти паству - так і тут
  • 10 Igor

    Це свято сатанинське,нічого немає спільного з християнством. А ми християнська держава.

    Костя reply 10 Igor

    Я атеїст, мені по барабану християнські тумби юмби.

    InBlood reply Костя

    У нас не толерантне суспільство, хоч який аспект візьми: релігія, політика, секс, музика тощо. Але навіть якщо ти у меншості (конкретно в релігійному питанні), то це не привід хизуватись своїми поглядами, висміюючи вірян своїми зневажливими епітетами. Тому роблю висновок, що ти бидло та можливо москаль. Якби ти був проукраїнським українцем, то мав би знати від батьків чи старшого покоління, яким було життя в совку і як людям доводилось приховувати свою релігійність, щоб потім не мати проблем із правлячим режимом. Нашим недалеким (в плані протяжності хронологічної лінії) предкам вдалось вийти із складу ссср та тим самим остаточно його розвалити, щоб ми мали краще життя та могли обирати у що вірити, та чи вірити взагалі. Тому наступного разу, коли ти проявиш зневажливе ставлення до інакомислячих, я дуже надіюсь, що карма віддячить тобі у вигляді добрячого удару по наглій пиці, від небайдужих громадян.

    Vitaliy reply InBlood

    Нетолерантність це погано, але надмірна толерантність веде до неспроможності суспільства притомно реагувати на загрози і долати перешкоди на шляху до виживання.

    Релігія завжди була головним джерелом зла і найпотужнішою силою цементування невігластва, тому будь-які слова на її підтримку не мають права на життя.

    Релігія ніколи не були терпимою. Лише тепер, коли вона нарешті не має влади спалювати людей на вогні, віруни претендують на статус жертви.

    InBlood reply Vitaliy

    Не відношусь ні до віруючих, ні до сексуальних меншин, але поважаю їхнє право на існування в тому вигляді, в якому вони не створюють загрози для інших осіб. Джерелом зла була не сама по собі релігія, а люди із надмірною владою, котрі використовували релігійну тему як зброю та виправдання подальших не гуманних дій. Люди всю свою історію вірили то в одні, то в інші вищі сили. Враховуючи що ми маємо розум і усвідомлюємо неминучість смерті (на відміну від тварин), то більшості людей більш комфортно жити з думкою про те, що смерть - це не кінець, а потойбічне життя можливо навіть краще за реальне. Також це має елемент стримування громадян від проявів жорстокості, якщо їм з дитинства втовкмачували божі заповіді, котрі можуть впливати на формування паттернів подальшої поведінки людини. Критичне мислення та раціоналізм завжди були в меншості, тому розумним людям сумно жити в такому соціумі, де замість власних думок співгромадяни зазвичай "мислять" чужим розумом, розумом тих, хто маніпулює громадськістю шляхом використання будь-яких інструментів, таких як навчальний процес, релігія, ЗМІ, розважальний медіа контент тощо. Людям доволі складно "прокинутись" та переосмислити власне буття, бо ж "мене не так вчили/не так виховали", а несвідомий вплив медіа наглядно проілюстрований на просторах рашки, де населення абсолютно відірване від реальності.

    Костя reply InBlood

    Дуже по християнськи, дякую. Тільки я чомусь не бажаю зла представникам інших вірувань і відкритий до критики.

    І дуже зручно обзивати москалями всіх, кого захочеться, щоб закрити так рота)

    This is HIM reply InBlood

    Поки що бидло виглядаєш ти. Людина атеїст це її право, а хто тобі дав право обзивати людей бидлом і москалем. Тебе ж не називають ОПешною шлюхою, хоча ти таким являєшся

keyboard_arrow_up