"Це перша кінокартина такого масштабу": як Тернопільщина стала майданчиком для зйомок фільму

"Це перша кінокартина такого масштабу":  як Тернопільщина стала майданчиком для зйомок фільму
  • Український фільм «Червоний. Без лінії фронту» має вийти на екрани уже цього року. Частину сцен зняли на Тернопільщині за участі тернопільських акторів та звичайних людей, які безкоштовно брали участь у зйомці в масовці. Дехто навіть отримав ключові ролі у фільмі.
  • Як знімали фільм та чому Тернопільщина сподобалась знімальній групі – читайте у матеріалі.  

До зйомки повнометражного фільму долучилась Тернопільська кінокомісія. Значну частину стрічки відзняли на Тернопільщині, де збереглись будинки та вулиці такими, як у довоєнні часи.  

- Це перший проєкт такого масштабу, який відбувався за роки незалежної України, - каже голова Тернопільської кінокомісії Леонід Бицюра. – Зйомки фільму тривали 2 роки. Для Тернопільської кінокомісії це перший досвід у вирішенні організаційних питань, пошуку фінансування кіновиробництва. Жителі Тернопільщини мали змогу знятися у фільмі і долучитися до організації зйомки.

Відео дня

До слова, Леонід Бицюра зазначив, що цього року на екрани вийде три повнометражні фільми, де Тернопільська кінокомісія виступила партнером. Перший з цих фільмів є «Червоний. Без лінії фронту».

- Знімальний процес уже завершено, і ми переходимо до монтажу, - розповідає генеральний продюсер фільму Володимир Філіпов. – Ми вже визначили дату початку прокатного періоду. 20 серпня, на День Незалежності, ми зможемо побачити прем’єру фільму.

Режисер-постановник фільму Тарас Ткаченко каже, що Тернопільска область стала найкращим місцем, де можливо показати ті часи.

- В нас вийшла хороша історія в першу чергу завдяки тому, що на Тернопільщині збереглися ці старі місця, - каже Тарас Ткаченко. – Уявити цю зйомку у Львові неможливо. Ви не зможете зняти у Львові Львів, бо його там вже немає. У Тернополі старі місця збереглися, і це - справжній скарб. Я сподіваюсь, що після виходу фільму на Тернопільщині продовжать знімати інші кінокартини.

Як розповідає режисер, люди безкоштовно брали участь у зйомках у масовці, а дехто отримував навіть повноцінні ролі.

- У фільмі ви побачите багато місцевих, - каже режисер. - Буквально перший кадр фільму почнеться з обличчя бережанця. Хтось мав одну репліку, а хтось отримав повноцінну роль під час зйомки. Місцеві актори та любителі не просто промайнуть в фільмі. Багато з них гратимуть ключову роль.

Так одну з ключових ролей – польського комісара, зіграв тернополянин, фотохудожник та фотожурналіст Михайло Урбанський. Як розповів режисер та сам актор – роль йому дісталась за збігом обставин, однак впорався він з нею не гірше, ніж професійний актор.

- Я люблю кіно з народження, і я вдячний, що мені дали спробувати себе, - каже Михайло Урбанський. – Мій шлях у цьому кіно розпочався з моєї професії фотографа. Я був у Бережанах та Кременці, щоб висвітлити події про зйомки фільму. В мене запитали, хто знає польську мову і я, недовго думаючи, сказав, що сам знаю. Я вмію читати, писати та розмовляти так, як чисті поляки. Так вийшло, що я спершу попросився в масовку. Я підійшов до помічника режисера і попросив зіграти невелику роль. Потім я почув, що немає актора на роль поліцейського. Мені дали форму, щоб спробувати себе. Мене побачив режисер, так я і отримав роль.

Знімальна група розповідає, що фільм повинен отримати кілька продовжень щоб охопити одразу кілька періодів в історії України. Фільм який скоро з’явиться на екранах оповідає по довоєнний період. Також, якщо все вдасться, планують зйомки фільму про період війни, а останній фільм має охопити період здобуття незалежності України.

Як ви ставитесь до українських фільмів? Що думаєте про цю кінокартину? ЧИ підете до кіно на прем’єру? Діліться думками у коментарях!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Патріот
    О,бачу польськи вивіски. Це фільм як совєти анексували польські території?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Який документ українцям варто зберігати роками, щоб не мати проблем зі світлом 21:00 Лікар-нейрохірург безплатно консультуватиме в Чортківській лікарні 20:03 У парках Тернополя перевіряють атракціони: скільки коштів мають витратити photo_camera 19:03 Наслідки негоди на Тернопільщині: що буде з урожаєм і як людям допомагають у громадах Від читача 16:37 Підтримка молоді Збаражчини у виборі кар’єри: профорієнтаційний захід у Вишнівецькому ліцеї 18:00 З ознаками сп'яніння та без посвідчення водій вантажівки врізався в припарковану легківку photo_camera 17:17 Тролейбус №5 тимчасово змінить маршрут руху 16:45 «Підприємець» з Тернополя отримав підозру за привласнені два мільйони гривень інвесторів зі США 16:15 Допомагають з працевлаштуванням та документами: які послуги надають у Ветеранському просторі photo_camera 15:35 Наші вдома! Україна повернула 205 воїнів з ворожого полону. З них четверо — з Тернопільщини photo_camera 15:04 «Королі піхоти»: 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила оновлює вакансії 14:30 У Теребовлі ремонтують під’їзні шляхи до новозбудованого мосту через Гнізну photo_camera 13:42 Керівник КП «Тернопільтеплокомуненерго» заплатить штраф, бо не надав інформацію про премії 13:22 Польські перевізники знову можуть влаштувати протест на кордоні з Україною 12:52 На перехресті вулиць Дружби — Миру обмежили рух транспорту 12:20 Біля парку ім. Тараса Шевченка встановили Дзвін пам’яті: дивіться, який вигляд він має photo_camera 11:40 Аварія на Лановеччині: зіткнулися пікап та вантажівка, є потерпілі 11:20 Поки господар був у дворі, з хати винесли гроші: у крадіжці підозрюють односельчанку 10:50 «Театр мод» Галицького коледжу вразив переможною етноколекцією на Всеукраїнському конкурсі 10:10 Зміни у визначенні критично важливих підприємств: хто отримає бронювання
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up