Шпіц Денні уже рік працює у Тернополі дитячим каністерапевтом. Він допомагає покращувати здоров'я дітям Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації. Нещодавно Денні став батьком - на світ з'явились два маленьких помаранських шпіца.
- Свій щирий дружній привіт вам передає каністерапевт Денні, - повідомляють на сторінці Тернопільського обласного центру комплексної реабілітації. - Він неабияк сумує й чекає зустрічі з дітьми і молоддю, бо скучив за їхньою увагою та спільними іграми, а заодно радо хотів би продовжувати застосовувати свої лікувальні собачі здібності.
Нещодавно Денні став батьком - на світ з'явились два маленьких помаранських шпіца, тому давайте привітаємо його!
У Центрі повідомляють, що більше року тому Денні протестували в програмі спеціального українсько-канадського проєкту "Друг героя", де був уповноважений честі стати професійним каністерапевтом.
Вже незабаром він повернеться до своєї улюбленої шляхетної справи у нашому Центрі, а поки він живе щасливим собачим життям: вільно гуляє на свіжому повітрі, грається з дітьми та тренує свої терапевтичні вміння, йдеться у дописі.
Довідка
Каністерапія (назва походить з Чеської Республіки) — метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей які цього потребують, через спеціально керованих і навчених собак (лат. canis — собака).
Зв'язок з собакою є ефективним відволіканням для людей, які страждають від психічних розладів, депресії або тих, хто просто відчуває себе самотнім. Наприклад, у будинках для людей похилого віку або в дитячих будинках, де собака для дітей є другом і істотою, про яку вони повинні піклуватися.
Для людей з психічною та фізичною інвалідністю терапія з собаками є частиною реабілітації, оскільки допомагає тренувати (навантажувати) деякі частини тіла. Дуже важливим і успішним методом є позиціювання.
У дітей каністерапія найбільш часто використовується в логопедії, реабілітації слуху, а також для дітей з порушенням інтелектуального розвитку. Для осіб з аутизмом собака може довго працювати як посередник між їхнім світом і оточенням.
Каністерапія також використовується як допоміжний психотерапевтичний метод для вирішення різних ситуацій, коли інші методи не є ефективними або непридатними. Каністерапія знає наступні форми: активності, терапія, навчання і втручання в кризу.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер