- Пам’ятаю, що у дитинстві ходила з бабусею до сусідки. Вони разом дивились серіал про Арсена Люпена, - розповідає тернополянка Марія. - І сусідка говорила, що якщо в неї буде онук, то обов’язково назве його Арсеном.
Нині у сусідки, за словами Марії, уже є свій Арсен Васильович. І хоч тепер це ім’я майже нікого не викликає подиву, спершу сусіди, почувши його, посміхалися.
- Кажуть, як корабель назвеш, так він і попливе, - продовжує жінка. – Щось подібне і з ім’ям. Онук моєї сусідки має вдачу, схожу на її улюбленого героя. Добре, що їй не припав до душі серіал про Тарзана. З таким би ім’ям йому, мабуть, важко було б. До вибору імені слід підходити відповідально. Адже з ним дитині доведеться жити!
У тому, що не слід давати занадто волі польоту фантазії під час вибору імені, переконані ще чимало тернополян. Адже, незвичне чи навіть чудернацьке ім’я може добряче попсувати життя. Знайдуться людини, які “перехрестять” позаочі ваше чадо, наприклад, з Анджеліки на Генджульку, Тіграна на Тірана і подібне.
Як же найчастіше називають дітей у Тернополі та чи трапляються незвичні чи навіть дивакуваті імена, ми поцікавились у міському відділі Державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби (ДРАЦС — прим. ред.). За їхньою інформацією, тернополяни при виборі імені притримуються сімейних та християнських традицій.
- Так, популярною традицією є називати дитину іменем того святого, у чий день вона народилась, - каже начальник відділу Державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції Ольга Говорченко. - Відтак у листопаді найпоширенішими іменами для хлопчиків були Роман та Михайло відповідно до церковного календаря. У грудні — Андрій, Микола. А для дівчаток, відповідно, Катерина та Анна.
Загалом же дітей протягом 2013 року нарікали іменами, популярними уже кілька років поспіль. Так, хлопчикам давали імена Арсен, Артем, Вадим, Владислав, Максим, Олександр. А дівчаток - Анастасія, Марія, Софія.
- Також в році, що минув, були популярними чоловічі імена Богдан, Даниїл, Денис, Ілля, Марк, Матвій, Макар, Тимофій, Назар, Юрій, - каже Ольга Говорченко. – А дівчаток - Аліна, Ангеліна, Вероніка, Вікторія, Евеліна, Дарина, Діана, Єва, Єлизавета, Злата, Марта, Тереза, Христина, Юлія, Яна.
До рідковживаних імен з початку 2013-го, за інформацією пані Ольги, потрапили такі імена для хлопчиків, як Адам, Єгор, Захарій, Давід, Лука, Маркіян, Мартин, Наум, Нестор, Остап, Сава, Семен, Платон, Тимур, Юстим, Яків, Ярема. А для дівчаток - Аліка, Влада, Еліза, Елла, Елеонора, Емілія, Камілла, Квітослава, Кіра, Ксенія, Жасмін, Ліана, Лія, Луїза, Мілана, Ніколь, Неоніла, Таміла, Теона і Юстина.
- Немає особливої популярності звичка називати дітей подвійними іменами. Проте зрідка реєстрували і подвійні імена, - додає пані Говорченко. - Так, із початку 2013 року в Тернополі зареєстрували дітей з іменами – Аделіна-Вікторія, Анна-Марія, Анна-Іман, Вероніка-Іванна, Зоряна-Олександра, Артур-Сергій, Віктор-Устим, Матвій-Максим, Микола-Матвій, Ренат-Іван.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер