У Тернополі відбувся перший Open Data Hackathon

У Тернополі відбувся перший Open Data Hackathon

Перший Open Data Hackathon відбувся цими вихідними у Тернополі. На захід зібралися студенти ІТ-спеціальностей місцевих університетів, які спільно працювали над новими ідеями корисних для тернополян мобільних додатків та онлайн-сервісів.

За основу учасники хакатону брали відкриті дані, які публікує Тернопільська міська рада. А їх, станом на сьогодні, є понад 130, повідомляє прес-служба міської ради.

«Тернопільська міська рада вже впроваджує нові сервіси на основі відкритих даних – це сіті-бот Назар та Інтерактивна карта ремонтів Тернополя, - зазначив міський голова Сергій Надал. – Цей хакатон покликаний представити ідеї нових онлайн-сервісів на основі відкритих даних, які будуть зручні та корисні для тернополян. Кращі ідеї ми спільно з вами будемо реалізовувати у Тернополі».

Читайте також Сіті-бот "Назар" незабаром повідомлятиме тернополянам про відключення та ремонти
 

Організатори хакатону: ГО «Центр громадського моніторингу та аналітики» та Тернопільська міська рада у співпраці з MagneticOne Municipal Technologies.

До слова, Тернопільська міська рада цього року долучилася до Міжнародної хартії відкритих даних - міжнародної ініціативи, що сприяє реалізації принципів, стандартів і найкращих практик відкритих даних у всьому світі. А за найкращі стандарти публікації відкритих даних серед інших міст України Тернопіль став переможцем національного конкурсу OpenDataCityAward 2019.

Довідка

Відкриті дані — це концепція, за якою певні дані мають бути вільними для використання та розповсюдження будь-якою особою з будь-якою метою.

Часто термін використовується для позначення концепції «Відкриті державні дані», що є інструментом оцінки та контролю роботи влади та держави та є одним з наріжних каменів електронного уряду. В Україні для позначення відкритих державних даних використовується формулювання «публічна інформація у формі відкритих даних».

Читайте також У хакатоні "Тернопіль без проблем" переміг екологічний проект

Інвестувати в себе треба постійно, каже засновник IT-академії
У Тернополі працюватиме портал відкритих даних
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:00 У Гусятині відкрили простір реабілітації 17:00 100 років виповнилося Теклі Коцур із Великого Ходачкова 16:18 Спортсмен з Тернополя завоював для України перше «золото» Паралімпіади-2026 16:00 У Тернополі відкрили простір спецпідрозділу ГУР «Артан» Від читача 12:07 63 дозволи на працевлаштування іноземців видано Службою зайнятості на Тернопільщині у 2025 році 15:06 У міській лікарні №2 в Тернополі оновлять приміщення та під’їзд до поліклініки 14:05 «Шукаю не лише свого Романа, а всіх лютівців»: історія поліцейської, яка об'єднує сім'ї зниклих бійців photo_camera 13:02 Перекинулися в кювет: в ДТП потрапили комунальники з Тернополя. Один з них — на лаві підсудних 12:01 У Кременці горіла квартира, а на Теребовлянщині — приватний будинок 11:15 Жінка купувала паливні талони за «старими цінами» і втратила гроші 10:35 Як приготувати пісні пиріжки: два прості рецепти 09:30 Внаслідок російського ракетного удару зруйновано 5-поверхівку у Харкові: серед загиблих є діти play_circle_filled photo_camera 09:00 Тернопільщина втратила Захисників Сергія Мосензова та Олега Стасишина 22:01 Від 25 000 і більше на місяць: скільки тернополянам потрібно для комфортного життя (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled 21:00 У Тернополі відкрили виставку до 212-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка photo_camera 20:03 «98-річна бабуся замерзала три дні у квартирі, бо внука мобілізували». Куди дивилися соцслужби та поліція? 19:00 У Тернополі відкрили меморіальні дошки двом загиблим захисникам
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up