Інвестувати в себе треба постійно, каже засновник IT-академії

Інвестувати в себе треба постійно, каже засновник IT-академії
Вчитися та розвиватися потрібно завжди. Інвестування у себе має бути однією з ваших цінностей, радить Роман Мельник

Звичайно в талантів більше шансів. Але як показує життєвий досвід, працьовитіші і наполегливіші досягають більшого успіху, ніж талановиті.

Постійно розвиватися та інвестувати в себе закликає засновник і СЕО ІТ-академії Роман Мельник. Він нещодавно провів тренінг у Тернополі у рамках  Всеукраїнського дня кар’єри. Пан Мельник розповів, як Україні заробляти за допомогою знань, інтернету, практичного досвіду, а не хитрощами та зв’язками.

Тільки велике бажання змінити своє життя, працьовитість та наполегливість принесуть результати, вважає Роман Мельник. Він розповів історію успіху юнака, який на перший погляд здавався безнадійним.

- Колись до нас на навчання прийшов хлопець, якого вигнали зі школи у сьомому чи восьмому класі через математику, - розповідає Роман Мельник. - Вечірню школу він не закінчив, працював вантажником на базарі певний час. Його кар’єра була на тому рівні, куди кожен з нас не хотів би потрапляти. І він прийшов спершу в один навчальний заклад і в нього там нічого не вийшло, потім прийшов до нас вчитися і на співбесіді виявилося, що в нього дійсно проблеми – він не знав нічого. Людина була, можна сказати, нульова, але у нього було сильне бажання змінити своє життя. І як не дивно він став одним з кращих студентів. За три роки своєї роботи він доріс до тімліда (team lead – IT-спеціаліст, який керує своєю командою розробників). Зараз у нього зарплата – 5-6 тисяч доларів у місяць. А ми його не хотіли брати. Тому що в ті роки ми проводили співбесіди  і відсіювали людей. Давали їм задачі, якщо людина не справлялася з ними, ми їх не брали. Конкурс був дуже великий, ми набирали невеличкі групи 7-8 чоловік. Але з людьми, які на наш погляд, мали задатки.

Відео дня

Але було декілька хлопців та дівчат, яких на перший погляд було навчити важко, продовжує Роман Мельник.

- Та вони вмовили нас і переломали всі наші концепції, - каже він. - І ми відмовилися від таких підходів. Ми все звели до того, що буде викладач, який є практикуючим програмістом чи вебдизайнером. Проводили співбесіди і кожен говорив свою суб’єктивну думку і методом голосування ми вирішували беремось за цю людину чи ні. Тай зараз це так відбувається. Це все я веду до того, що стереотипи нам не дозволяють організовувати свої дії і багато людей навіть не дивляться на те, вважають: це не важливо, це не для мене. А життя показує, що навіть не талановиті досягають успіху.  Адже більшість компаній кажуть: нам потрібні тільки талановиті, ми шукаємо таланти. Це все зовсім не так. Тоді що, середньо статистична людина має ставити на собі хрест, бо компанії шукають лише талановитих? Насправді все дуже просто: вони шукають талановитих, але беруть тих, хто робить роботу. Звичайно в талантів більше шансів. Але як показує життєвий досвід, працьовитіші і наполегливіші досягають більшого успіху, ніж талановиті.

Взагалі в стилі життя айтішників – це постійно вчитися, наголошує Роман Мельник.

  - Незважаючи на те, що вони багато працюють, заробляють бакси, їздять по пару раз на відпочинок з сімє’ю, але вони постійно вчаться, - каже він. - Це така індустрія, що якщо ти не розвиваєшся,  ти випадаєш з неї і опиняєшся за бортом. І якби так було у нас у всіх інших сферах, теж саме було б і з ними, - і з сільським господарством, і з банками. Інвестувати в себе треба постійно. І це має бути однією із ваших цінностей. Для мене цінностями є здоров’я, близькі, відпочинок, професійна самореалізація, постійне навчання. І як на мене, людина, яка  це розуміє, вони трохи міняється і не женеться за супердорогими машинами та високими огорожами. А трохи живе  по-іншому, знаходить щастя у іншому, при тому маючи можливість реалізовувати свої ідеї. Для мене особисто щастям є реалізовувати свої ідеї і академія мені в цьому допомагає. Ми запускаємо стартапи – вдаються не вдаються, але коли ти цим живеш , за цим спостерігаєш,  береш в цьому участь – це чудово!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: що відомо про статки нового прокурора Тернопільщини 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera Від читача 11:35 Сучасний кінологічний центр на Київщині: турбота про безпеку, а не «розкіш за бюджетні кошти» 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан 11:41 Як бізнес Тернопільщини може зменшити витрати на енергоресурси? (Прес-служба компанії Yasno) 11:22 У Бариші чоловік самовільно чистив потічок та отримав кримінальну справу 10:50 Героя дочекалися вдома: у Залозецькій громаді зустріли Віталія Заморського, який повернувся з полону play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up