Партнер рубрики Події

У Тернополі відкрили Денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою

У Тернополі відкрили Денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою

У Тернополі відбулось офіційне відкриття Денного центру соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою для постраждалих від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Про це повідомляє Тернопільська міська рада.

Участь у відкритті центру взяли представник Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Хайме Надаль та міський голова Тернополя Сергій Надал.

Денний центр – це доступний та безпечний простір, де в комфортних умовах постраждалі від домашнього насилля можуть отримати комплексну безоплатну допомогу, а саме:

Відео дня
  • консультування психолога та соціального працівника;
  • первинну правову допомогу;
  • інформування про послуги інших організацій та установ, що здійснюють заходи у сфері  запобігання та протидії насильству;
  • послугу соціального супроводу, яка направлена на подолання або мінімізацію наслідків домашнього та/або насильства за ознакою статі.

За потреби, людину можуть розмістити у кризовій кімнаті – тимчасовому притулку для постраждалих, в якому можна перебувати до 10 діб.

«В Тернополі реалізовується черговий проект, який покликаний комплексно допомагати з протидії домашнього насильства. У денному центрі будуть надаватися соціальні, психологічні, юридичні та інші необхідні послуги мешканцям нашої громади. Фонд ООН у галузі народонаселення став надійним партнером: від навчання спеціалістів різних галузей, забезпечення діяльності мобільних бригад та технічної підтримки, яка є дуже потрібною і відчутною  особливо в умовах війни, - розповідає Сергій Надал — Ми щиро вдячні Фонду ООН та всім партнерам, які реалізовують проєкт «Міста і громади вільні від домашнього насильства» в нашій громаді». Робота оновленого центру розпочнеться вже від сьогодні».

Від початку роботи і станом на липень, працівники Денного центру надали понад 1000 консультацій, а також 41 людина отримала послугу кризового втручання з розміщенням у кризовій кімнаті.

Як відзначає Хайме Надаль, забезпечення безкоштовного та безперешкодного доступу до безпечних, якісних та спеціалізованих послуг для постраждалих від гендерно зумовленого насильства є однією з ключових цілей Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, особливо під час війни, коли рівень насильства зростає. Відремонтований денний центр – це ще один ресурс, який став доступним для всіх, хто його потребує, у Тернополі.

Нагадаємо, кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства відкрили у Тернополі в 2021 році.

Довідка
Тернопіль з 2021 року є містом-учасником проєкту UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства». Це проєкт, спрямований на посилення спроможності та ролі міст і громад у наданні допомоги постраждалим від домашнього насильства та запобігання таким випадкам. Детальніше про нього можна дізнатися тут.
Крім того, у місті працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства. Вони складаються з психолога(-ині), соціального працівника(-иці) та водія(-йки). Команда надає психологічну підтримку постраждалим, розповідає про права і можливості, за потреби скеровує до інших служб, супроводжує на шляху розірвання кола насильства. Контакти мобільних бригад можна дізнатися тут.

 

Читайте також:

У Тернополі відкрили кризову кімнату для постраждалих від насильства (ФОТО. ВІДЕО)

У Тернополі чоловік погрожував дружині та хотів викинутися з балкона багатоповерхівки

Соцслужби на Тернопільщині «виховували» батьків, де діти стали свідками конфліктів дорослих

На Тернопільщині судитимуть 11 домашніх тиранів

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up