У Тернополі археологи знайшли оборонну стіну ХVI століття

У Тернополі археологи знайшли оборонну стіну ХVI століття
  • Під час розкопок біля Старого замку, які тривають уже більше тижня, археологи знайшли оборонну стіну міста. 
  • Відкриття зробили біля фонтану "Сльози Гронського" у середу, 2 серпня. Показали свою знахідку археологи 3 серпня.  

- Це перший результат наших розкопок, - каже директор охоронної археологічної служби України «Подільська археологія» Богдан Строцень. - Але з тими відкриттями, які на нас чекають, це, мабуть, буде найменший результат. Ми знаємо, що ми хочемо знайти і впевнені, що ми це знайдемо. І ці знахідки докорінно змінять багато фактів про історію Тернополя. 

Детальніше про знахідку археологів дивіться на відео. 

 Як пояснив заступник міського голови Леонід Бицюра, на призамковій території планують зробити комплексну реконструкцію. 

Читайте також: П'ятий день археологи шукають бастіон біля Тернопільського замку

- Ми ще хочемо попрацювати над тим, щоб відкрити історію Тернополя. Бо є суперечливий момент - наше місто отримало Магдебурзьке право через 8 років після заснування, - каже Леонід Бицюра. - Це нереально. Це право давало не лише права, а й зобовʼязання. Це мав бути укрпілений бастіон, сформований механізм міського поселення з правилами, можливостями, ресурсами. Тому ми говоримо про те, що нашому місту більше, ніж вказує офіційна дата.

До слова, біля усіх розритих місьць у рамках археологічних розкопок уже за кілька днів встановлять попереджувальні таблички з описом на українській та англійській мовах. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Anonymous
    Повністю погоджуюсь з бицюриною логікою,якщо б вона витікала з того що рлзбужовою міста та мурів,звймались такі бицюри. Дійсно,для них 8 років це як пів дня. Але бицюрчику,якби над тобою поставили польського Пана Тарновського,та ще й з нагаєчкою,ти б сам здивувався своїй шаоеній продуктивності щодо праці))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:03 Була міська їдальня та кафе «Зустріч»: яка історія цього закладу. Дивіться відео! play_circle_filled photo_camera 21:00 Вистави, концерти, культурні події: куди можна піти у Тернополі в найближчий тиждень 20:03 СЗЧ під час війни: тюрма, «дисбат» чи є альтернатива ув’язненню? 19:01 Від 25 000 і більше на місяць: скільки тернополянам потрібно для комфортного життя (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled Від читача 18:08 Новостворений батальйон безпілотних систем «Крук»🚀 18:10 Європа профінансує великий дорожній проєкт на Тернопільщині: ремонтуватимуть міст біля Теребовлі 17:30 Підозрюваний у смертельній аварії з рятувальниками — уже в СІЗО. Чи виявили у крові наркотики? 17:05 Дощі та до 11° тепла: чим дивуватиме погода на Тернопільщині у найближчі дні 16:35 Дрифтував на кільці біля «Маяка»: патрульні розшукали порушника 16:10 Людські рештки виявили в закинутій будівлі на території Білецького лісу 15:43 Нелегальні рідини для вейпів продавали по всій Україні: поліція про викриття групи на Тернопільщині photo_camera 15:10 Чиновницю з Гримайлова підозрюють у закупівлі заборонених для шкіл товарів: збитки — понад 200 тисяч 14:33 У Золотниках в будинку, який горів, виявили тіло чоловіка 14:00 Аварія в Острівці: водій був п'яним 13:30 Видали ілюстровану історію Старого парку Тернополя 13:00 В аварії у селі Ігровиця постраждав водій автопотягу 12:30 Нетверезий підліток у Смиківцях угнав автомобіль у шефа. Що на це сказав суд 12:00 На Кременеччині зіткнулися три автівки 11:30 У Тернополі відбувся зимовий чемпіоніат Всеукраїнської ветеранської ліги петанку 11:05 2-4 березня на дорогах Тернопільщини прогнозують ожеледицю
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up