В будинку порушені правила пожежної безпеки? Звертайтеся в обслуговуюче підприємство

В будинку порушені правила пожежної безпеки? Звертайтеся в обслуговуюче підприємство

Якщо мешканці будинку помітили порушення правил пожежної безпеки, то слід звертатися в ЖЕК чи ОСББ. Якщо вони нічого не роблять, тоді звертайтеся в управління ЖКГ. 

- Нещодавно пожежники перевіряли 16-ту поверхівку на "Дружбі". А коли проводяться планові перевірки в інших будинках? - пишуть читачі на сайті "20 хвилин". - Куди звертатися, куди повідомляти про порушення пожежної безпеки в будинках?

Позапланову перевірку 16-поверхового будинку на вул. Просвіти, 12 пожежники влаштували 5 березня. Знайшли кілька порушень, які ЖЕК має усунути протягом місяця. Або платитиме штраф. Як кажуть в управлінні ДСНС в Тернопільській області, перевірка інших багатоповерхівок наразі не планується. А, якщо мешканці будинків помітили порушення пожежних правил безпеки (ПППБ), то сліз звертатися до балансоутримувача.

- Відповідальний за пожежну безпеку багатоквартирних житлових будинків є балансоутримувач , тобто ЖЕК, ОСББ та їм подібні, - коментують в управлінні. - За кожну квартиру, житло відповідає лише власник. Позапланові перевірки можуть здійснюватися за заявою, скаргою громадян лише з дозволу Міністерства внутрішніх справ. А якщо балансоутримувач перебуває на єдиному податку, то перевірки не здійснюються, за винятком окремих доручень чи розпоряджень Кабінету Міністрів. Якщо громадяни помітили страшні порушення ПППБ, то вони можуть звертатися , спочатку в ЖЕК. Тобто до балансоутримувача. Якщо це не дало результату, тоді в управління ЖКГ. 

Там мають створити комісію до якої увійдуть представники ДСНС, які фіксують порушення. А місцеві органи самоврядування вирішують що з цим робити.

Контактна інформація управління ЖКГ: вул. Коперника,1, тел/факс. 52-58-48,  e-mail: [email protected].

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анонім
    На мою думку пожежники мають самі перевіряти стан будинку щодо пожежної безпеки оскільки не всі мешканці читають ДБН , і норми пожежної безпеки . Мало хто знає ,що в будунку має бути евакуаційне освітлення ,яке включається з настанням сутінок .Мало хто знає , що на будинку має функціонувати блискавкозахист . В підвалах має бути справна електропроводка ,проходи мають бути вичещені від сміття ,і таких правил дуже багато . ЖЕК чесно кажучи на ці заходи дивиться тільки коли щось стається . Щитки горять бо туда ніхто не заглядає і не робить профілактичні роботи ,а в пожежних нормах там чітко написано як має відбуватися експлуатація електрообладнання і що забороняється . Що толку звертатися в ЖЕК ,якщо їм кажеш ,що має бути евакуаційне освітлення ,а у відповідь "так воно буде електрики багато тягнути" ну як така відповідь .
  • David Starr
    Жартуєте? Нашим людям все похер, заради інтересу проведіть опитування, скільки мають вдома справні вогнегасники.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:36 У Тернопільському драмтеатрі готують прем'єру комедії «Бракований рай» play_circle_filled photo_camera 16:49 Знову оголосили попередження через сильні вітри на Тернопільщині 16:14 Світло молитви в темряві війни: у Тернополі згадуватимуть полеглих Героїв 15:35 У Кременці палав житловий будинок Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 15:00 Завершують 15-метровий мурал на стіні будівлі поліції в Тернополі 14:25 В Україні може з'явитись новий вид соціальної допомоги 13:45 Попирхнувся під час їжі й пережив зупинку кровообігу: медики Тернопільщини врятували пацієнта 13:10 Медичні відходи та неутилізовані ліки виявили в Заліщиках: шукають, хто відповідатиме 12:36 Тернополяни зможуть подати петиції через «е-Тернопіль» та Портал мешканця 12:01 Понад 266 мільйонів заборгували жителі Тернопільщини за комуналку 11:22 В аварії на Шептицького постраждала жінка (оновлено) play_circle_filled 10:47 Фото дня: перші два нові тролейбуси уже привезли в Тернопіль photo_camera 10:12 Затримали тернополянина, який отримав дев'ять тисяч доларів за «зняття з розшуку» двох братів 09:35 Через негоду дерево впало на житловий будинок в Козівській громаді photo_camera 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Романа Дробика і Богдана Рижука 08:00 На Тернопільщині відбудеться XXV Міжнародний фестиваль «Дзвони Лемківщини» 22:00 Підгрушна у Тернополі презентувала олімпійські медалі та свої рекордні вишивки photo_camera 21:00 Чемпіонка Європи з Тернополя присідає з вагою учетверо більшою за власну play_circle_filled 20:06 Обмалював могилу лайливими словами, бо покійна за життя нібито з нього насміхалася. Що сказав суд?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up