Заміри повітря на вміст шкідливих речовин на вулицях міста працівники міської санепідемстанції проводять раз у квартал. Востаннє таку перевірку робили 11 вересня на перехресті Гоголя-Руська-Хмельницького. У годину-пік вміст завислих речовин тут становив 0,52 мг/м3. Норма не має перевищувати 0,5 мг/м3.
- Порівняно з минулим роком, забруднення вулиць суттєво не зросло, хоч і значно збільшилась кількість несанкціонованих зупинок громадського транспорту. А ще невчасно прибирають вулиці, - каже лікар відділення комунальної гігієни міської санепідемстанції Галина Баран. - Також на забруднення повітря впливає невчасне прибирання вулиць, проїзд вантажівок і приміського транспорту через місто.
Надмірна кількість викидів шкідливих речовин у повітря у перехожих і жителів довколишніх будинків викликає шкірні захворювання і бронхолегеневу пневмонію. Окрім цього, велика кількість шуму спричиняє у людей психічні розлади.
Забруднення зон відпочинку у місті наразі норм не перевищує.
- Зараз у нашому місті один із найкращих показників в Україні за озелененням, адже на одну людину припадає 23,8 кв. м озелененої території, - каже начальник управління ЖКГ та екології Олег Соколовський. – Звісно ж, є багато проблем, проте ми над цим працюємо. Щоб зменшити кількість викидів шкідливих речовин у повітря, потрібно розвантажити дороги міста. Особливо в годину-пік вони не справляються з такою кількістю автомобілів. Крім того, вже є розроблена львівським інститутом схема для розвантаження нашого міста. Але наразі її не впроваджують.
Також пан Соколовський зазначив, що в місті незабаром зпрацює міні-завод по переробці шин, який вирішить проблему реалізації використаних шин.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер