В Україні скасовують літній час: документ

В Україні скасовують літній час: документ

У ніч на 27 жовтня в Україні скасують літній час, а годинники треба буде перевести на одну годину назад. Країна повернеться на свій поясний час, який неформально називають "зимовим часом".
 

Документ про скасування літнього часу оприлюднив на своїй сторінці у facebook замміністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства - Торговий представник України Тарас Качка.

У документі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства йдеться наступне:

- Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року №509 "Про порядок обчислення часу на території України" на території України 27 жовтня 2019 року о 4 (четвертій) годині за київським часом скасовується літній час з переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину назад, йдеться в документі.

Відео дня

 

Повідомлення чиновника викликало чимало негативних коментарів під його дописом, адже як видно з фото документа, на ньому немає ні дати, ні номера.

Крім того, чиновник жодним словом не зазначає, що переведення годинників відбудеться востаннє.

Офіційної інформації про зміну часу на Урядовому порталі наразі немає.

Як полегшити перехід на зимовий час

Раніше попередня очільниця МОЗ Уляна Супрун написала кілька порад стосовно адаптації до переведення годинника на своїй сторінці у facebook.

- Попри те, що ми зможемо спати на годину довше, зміна режиму може створити додатковий стрес для організму, -йдеться у дописі. - Перехід на зимовий час в кінці жовтня має на меті застати якомога більше денного світла в період, коли ночі стають довшими, а дні коротшими. Водночас сонячне світло є одним з основних факторів, що керує циркадними ритмами людини.

Оскільки стійкість циркадних ритмів є важливим для ряду біологічних процесів людини, дослідники виявили, що це може мати певні негативні наслідки для здоров’я. До прикладу, викликати порушення сну, серцево-судинної функції та впливати на емоційний стан. Зокрема в період переходу навіть зростає ймовірність трагічних випадків.

Особливо уважними варто бути людям, які мають серцево-судинні хвороби. Деякі дослідження вказують, що після зміни часу збільшується ймовірність настання серцевого нападу. Хоч з додатковою годиною сну ризики все-таки менші.

Ось кілька порад як краще впоратись зі зміною часу:

📌Виходьте на прогулянку. Світло, особливо денне, допомагає призвичаїтись до змін. Водночас в холодний період року перебування на вулиці вдень допомагає простимулювати мозок і змушують його утворювати серотонін.

📌Не плануйте в цей період часу важливі справи, зокрема краще утриматись від інтенсивних фізичних навантажень.

📌Намагайтесь повноцінно харчуватись, щоби організм не відчував браку в поживних речовинах.

📌Плануйте свій час так, щоби повноцінно спати — не менше 7-8 годин.

📌Якщо відчуваєте труднощі після зміни часу — проконсультуйтесь зі своїм лікарем.

Для більшості людей, які не мають серйозних проблем зі здоров’ям, такий перехід не нестиме серйозної загрози. Втім все одно варто стежити за своїм організмом та не планувати додаткового навантаження, щоби дати час спокійно пережити зміни. Найбільш відчутною ця зміна є якраз в перші дні після переведення часу.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (10)
  • саша
    нарешті
  • David Starr
    Давно пора.
    Marija Gumenna reply David Starr
    Те що пора, то так. Але треба змінювати режим робочого часу. він в нас лишився ще з часів СРСР. Ми вже на початку дев’яностих вернулися на годину назад. А тепер лишаємося в тім часовім поясі. , що є фактично правильним, для нас. А режим робочого часу, залишився тим самим...
  • Іван Гойнацький
    Один ранок.
  • Наташа Буняк-Лемешко
    Ми так жили все життя, поки хтось не придумав літній час. Мені так комфортніше.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
19:30 Заморозки до -3°C та туман: штормове попередження оголосили на Тернопільщині на 12 травня 19:03 Частинка Італії у Тернополі: яка історія Венеціанського дворика. Дивіться відео! play_circle_filled 18:00 Троянди для палацу: спільнота квітникарів подарувала понад 150 кущів для Вишнівця 17:00 Як зрозуміти, що дитина готова йти у перший клас та підготувати її: поради психолога Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 16:00 На Тернопільщині київські спелеологи виявили нову печеру 15:00 У День матері поїзди Укрзалізниці курсують під іменами матерів захисників України 14:03 На Театральному майдані благодійний концерт до Дня матері: збирають гроші на аптечки для захисників photo_camera 13:03 Миру, любові та повернення синів: тернополяни вітають з Днем матері photo_camera 12:00 Залиште ці гроші для себе: як економити на енергоспоживанні 11:00 Тернополяни вітають матусь зі святом: підбірка з соцмереж play_circle_filled photo_camera 10:00 В Україні запрацювали зміни до діючих валютних обмежень 09:00 Війна забрала життя 34-річного Героя з Гермаківки на Тернопільщині Івана Тимківа 21:03 На Ставі біля Острівця закоханих оселилася родина лебедів: дивіться відео photo_camera 19:51 На Замковій горіла квартира: є загиблий
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up