Інформація про продаж будинку культури «Ватра», площею 4109 квадратних метрів, «висить» на сайтах з продажу нерухомості. В тернополян виникло чимало запитань накшталт «кому продають державне майно».
То ж ми детальніше розповімо тернополянам про причини продажу, а також проінформувати тих хто не знав, що «Ватра" вже десятилляття не державне підприємство.
Ото ж ціна продажу БК «Ватра», який знаходиться на Микулинецькій, 950 тисяч доларів. Тобто ціна одного метра - близько 230 доларів. Це, якщо порівнювати з цінами на ринку нерухомості не багато. Приміщення, здавалося б мали «відірвати» з руками. Але.
- Інформаційна хвиля в інтернеті щодо продажу трохи здивувала, - каже керівник ТОВ «Ватра-Укр» Орест Драган. - Ми цей об’єкт продаємо вже декілька років. Одна з причин - податок на нерухомість, який запровадили в державі. Тобто кожен метр приміщення додатково «з”їдає» більше 13 гривень. Це десятки тисяч гривень, які змушені плати щомісяця. Власних планів, які б зробили будівлю прибутковою, нема. Тому можливо знайдеться покупець, який викупить об’єкт та переформатує його. Ціна, насправді, не висока. Ми свідомо на це пішли. Такої площі приміщення важко продати. Приміром в одному з районних центрів ми також продаємо великий об’єкт то ціну з 800 тисяч знизили до 250 тисяч. І покупця досі нема.
Таке приміщення було б оптимальним для інвестор з закордону. З цим погоджуюься і на «Ватрі». Проте з цим проблемка.
- Інвестори, нажаль, бояться України, - говорить пан Орест. - Нестабільність та корупція змушує їх йти в інші країни...
Щодо продажу частини приміщень «державного підприємства» то корпорація «Ватра» дійсно колись була ДП. Але це колись. Засноване державне підприємство 1957 року і називалось тоді «Електроарматура». Від 1971 – виробниче об'єднання (ВО), від 1988 – науково-виробниче об'єднання (НВО), від 1996 – відкрите акціонерне товариство. Тоді “Ватра” й припинила бути державною. Від 2006 і до нині– ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА».
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
тойво