"Ветувати мовний закон, бо він принижує велику кількість населення України": петиція

"Ветувати мовний закон, бо він принижує велику кількість населення України": петиція
Фото: Радіо Свобода
  • "Мовний" закон 5670-д Верховна рада ухвалила 25 квітня. "За" проголосувало 278 депутатів. 
  • Через два дні після рішення, 27 квітня, на сайті президента з'явилася петиція з проханнями до президента України ветувати закон. 

- Просимо президента України ветувати закон 5670-д прийнятий Верховною Радою 25.04.2019 оскільки він несе загрозу розколоти нашу державу, - йдеться у петиції які зареєстрував Олексій Іванок. - Просимо президента України винести даний законопроект на національний референдум оскільки цей закон являється принизливим для великої кількості українців несе в собі загрозу розколу та смути у нашій державі.

Петицію уже підтримало 808 людей. Щоб її розглянули вона має набрати 25 000 голосів. До кінця голосування залишилося 88 днів. 

Чи підтримуєте ви таку петицію? Як гадаєте, якщо петиція набере необхідну кількість голосів, президент накладе вето на закон?

Нагадаємо, згідно із Законом "Про забезпечення функціонування української мови як державної" українською мають говорити всі громадяни України та ті, хто хоче стати громадянином України. Серед посадовців українською вільно мають розмовляти президент, голова парламенту та його заступники, прем’єр-міністр та віце-прем’єри, голови міністерств та усіх державних установ, депутати, держслужбовці, посадові особи органів місцевої влади, судді та адвокати, викладачі та медпрацівники.

Говорити українською мають скрізь: у публічному просторі, державному та комунальних секторах, у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів та послуг. У театральних виставах та при дубляжі кінофільмів також використовуватимуть українську.  На телебаченні, в інтернеті та друкованих ЗМІ.

Тим, хто не знає української її слід вивчити. А особам, які належать до корінних народів, нацменшин, іноземцям та особам без громадянства мають створити належні умови для вивчення державної мови. 

До слова, контролювати дотримання норм документу будуть. Штрафами. Пропонується штрафувати чиновників, депутатів, інших посадових осіб, якщо вони не користуються на роботі державною мовою. Але запровадження цієї відповідальності вирішили відкласти на три роки.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:00 На фасаді будинку у Тернополі буде стінопис із зображенням захисника Валерія Дорохова 11:16 У парку Здоров’я видалять аварійну березу 10:50 Графік відключення світла в Тернополі та області на 10 грудня (оновлене) 10:46 Уряд затвердив низку заходів щодо стабільного постачання електроенергії в осінньо-зимовий період Від читача 11:20 «Благодійний збір» від лікаря, який про це навіть не чув – дивіться подкаст про цю та інші шахрайські схеми у новому випуску подкасту «Кіберздоров’я» 10:15 У Тернополі виявили кермувальників електросамокатів, які перебували під наркотиками 09:30 Змінили підчергу графіка відключень світла за деякими адресами у Тернополі 09:00 Війна забрала життя Героїв Віталія Ярого, Олега Божка та Леоніда Брика 08:00 Здай кров на Різдво: У Тернопільському центрі крові просять поповнити резерви 22:00 Улюблений викладач студентів… Підтримайте петицію про присвоєння звання Героя Володимиру Брославському photo_camera 21:03 Редакція «20 хвилин» отримала професійні аптечки для роботи в умовах небезпеки photo_camera 19:40 ДНК підтвердила загибель 35-річної Тетяни Попик. Її виявили разом із донькою Софійкою 19:00 Світлофор на Протасевича-Лесі Українки не витримує тривалих відключень світла — водії б’ють на сполох 18:00 У Дії може з'явитись можливість скаржитись на неправильно припарковані автомобілі 17:20 «Ми знову заручники»: другу добу мешканці 15 Квітня — без тепла і світла. Що відомо? 16:50 Дощ та туман прогнозують на Тернопільщині у найближчі дні 16:10 Жителів Тернопільщини запрошують пройти навчання у центрі підготовки до національного спротиву 15:15 Не вмикайте все одразу: енергетики попереджають про ризики аварій 14:34 Президент Зеленський запросив Папу Римського відвідати Україну 14:03 На бульварі Шевченка розширили Алею пам’яті про загиблих Героїв photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up