Відійшов у вічність протоієрей ПЦУ з Тернопільщини

Відійшов у вічність протоієрей ПЦУ з Тернопільщини

На 88-му році Спочив у Бозі клірик Тернопільської єпархії, Збаразький благочинний, настоятель храму святого архістратига Михаїла с. Базаринці митрофорний протоієрей Роман Сливка.

Сумну новину повідомив відомий священник-блогер з Тернопільщини Олексій Філюк.

— Ще нещодавно ми бачились…. а сьогодні (4 березня — прим. авт.) надійшла сумна звістка…від земного буття відійшов у вічні оселі мій духовний батько священник Роман Сливка. Усе своє життя він присвятив служінню Богові, Україні та вихованню декількох поколінь священнослужителів, які дякують Йому та моляться за Його безсмертну душу… Вічна памʼять та співчуття родині… — йдеться у повідомленні.

Відео дня

У соцмережі священники висловлюють співчуття рідним спочилого.

Панахида за митрофорним протоієреєм Романом Сливкою відбудеться у вівторок, 5 березня, у храмі святого архістратига Михаїла с. Базаринці Тернопільского району (вул. Котляревського, 2). Початок о 19:00.

Про це повідомили в Теронпільській єпархії ПЦУ.

6 березня, Божественна літургія та чин похорону в храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Збаража. Початок о 9:00.

Що відомо про о. Романа Сливку

Роман Михайлович Сливка народився 15 червня 1936 року в Хоросткові Гусятинського району Тернопільської області. Середню школу закінчив у Читі, Забайкалля, РФ. 1959 року вступив у Ставропольську духовну семінарію. Після закінчення першого курсу його перевели в Одеську духовну семінарію, яку закінчив у 1963 році. Після закінчення семінарії вступив у Ленінградську духовну академію, закінчив яку 1967 року зі ступенем кандидата богослів’я. 

З 1967 по 1970 рік навчався в аспірантурі Московської духовної академії і виконував функцію референта в Іноземному відділі Московської патріархії. На прохання митрополита Львівського і Тернопільського Миколая був направлений у згадану єпархію.

У 1971 році одружився з Ганною Василівною Юристою, уродженкою с. Увисла Гусятинського району. Того ж року був рукоположений на диякона, а потім у сан священника РПЦ митрополитом Львівським і Тернопільським Миколаєм і призначений на парафію в село Яблунів Гусятинського району.

1973 року був призначений Збаразьким благочинним, де працював до половини 1985 року. З другої половини цього року митрополитом Львівським і Тернопільським Никодимом був призначений Борщівським благочинним, де працював до жовтня 1986 року, а потім знову був призначеним Збаразьким благочинним. На цій посаді перебував до останніх днів життя.

Пастирська праця протоієрея Романа Сливки відзначені низкою богослужбових нагород.

Отець Роман виховав двох дітей. Син Роман пішов батьківською стежкою, нині він служить у храмі Успіння Богородиці в Збаражі.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що не стало письменника з Тернопільщини Богдана Андрусяка. Йому було 68 років.

 

Читайте також:

Помер письменник з Тернопільщини Богдан Андрусяк

Помер радіожурналіст Богдан Бекесевич

Помер директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
 • Олег Давыденко

  тепер він взнає справжню,БОЖУ правду!!!
 • Volodimira Zajac

  Сповайте з Богом у царстві небеснім
 • Наталя Гупало

  Хто би що не робив не писав і не думав над нами всіма єдиний БОГ ПРаведний і вічний. Він кожного приведе на суд. Він живе вічно і судить праведно а ми по його міркам живемо 2.5 год це  70 років.
 • Maria Patrilo

  Amiñ
  Wicña
  Pamat

keyboard_arrow_up