Відкритий лист для Трампа і п’ять питань Путіну – що встигли зробити тернополяни у Хельсінкі

Відкритий лист для Трампа і п’ять питань Путіну – що встигли зробити тернополяни у Хельсінкі

"Ми не могли не висловити свою позицію до політики Путіна, - кажуть активісти. - І ще раз нагадати світові про анексований Крим, тисячі смертей, буцегарні, де зараз наші українці. Про дітей, які залишились сиротами, про скалічені долі"…

Лист Трампу передали тернополяни, які зараз перебувають у Хельсінкі, де відбувається історична зустріч президентів Трапма та Путіна. Серед українців, які вчора, 16 липня, брали участь в акціях на підтримку Олега Сенцова та всіх політв’язнів, що перебувають у застінках буцегарень Росії, а також розповідали світові про криваву війну в Україні, - і відома тернополянка Лілія Мусіхіна разом з однодумцями з «Вільних людей».

Як проходили акції, що із запланованого вдалось зробити, чи відомо світові, що в нас триває війна і як світ сприймає її, а також чи вдалось задати 5 питань Путіну, Лілія Мусіхіна розповіла ексклюзивно «20 хвилин» телефоном з Хельсінкі.

  • Ми були переконані, що просто не маємо права пропустити зустріч Путіна-Трампа, що в нас є шанс достукатись до світу і всім розповісти, що в Україні п’ятий рік триває війна, - пояснила причину поїздки Лілія Мусіхіна. – Ми не могли не висловити свою позицію до політики Путіна. І ще раз нагадати світові про анексований Крим, тисячі смертей, буцегарні, де зараз наші українці. Про дітей, які залишились сиротами, про скалічені долі…

Відео дня

17 липня у Хельсінкі тернополяни провели кілька акцій, які фактично протягом дня проходили на вулицях міста нон-стоп. Основним посланням було донесення до загалу відкритого листа Трампу, якого записали кількома мовами. Передали його ЗМІ, читали на вулицях, роздавали людям друковані варіанти і навіть вислали на адресу Білого дому.

  • Під час спільної прес-конференції Путіна-Трампа ми були біля медіа-центру, - розповіла Лілія Мусіхіна. – І зрозуміли, що Трамп і Путін згоди не дійшли, говорили різними мовами ніби дві людини з різних планет. Шкода, що в останній момент скасували мені акредитацію, бо було бажання запитати в Путіна чимало… Від 2014 року він - мій особистий ворог.

Для читачів «20 хвилин» Лілія Мусіхіна озвучила питання, які планувала задати російському президенту.

  1. Чи не заважає йому жити кров на руках моїх друзів?
  2. Чи не хотів би він, щоб його донька пожила в Авдіївці?
  3. Як можна жити і спати спокійно, коли ти знаєш, що щохвилини несеш смерть?
  4. Всі великі політики говорять про права людини, що все робиться для людей. Кому стає краще жити від того, що Путін творить? І коли ти постійно вбиваєш, прийде час коли уб’ють тебе.
  5.  Чи не боїться він Гааги, бо вона за ним просто плаче…
  • Сподіваюсь, нас почули, - каже Лілія Мусіхіна. – Під час акцій до нас приєднувались різні люди. Коли цікавились, звідки ми і чули, що з України, зупинялись. Ми розповідали, що в нас п’ятий рік йде війна. І ми тут, щоб вплинути на ситуацію. Люди брали листівки,  підтримували.

Підходили до тернополян і росіяни та їхні журналісти. І якщо світова спільнота більше співпереживала та щиро цікавилась подіями в Україні, ті зазвичай поводились агресивно та зверхньо. А з представниками російських мас-медіа розмови зазвичай закінчувались їхнім: «Это ваше дело…».

  • Нашим фото проілюстрували великий матеріал про події у Хельсінкі, який вийшов у «Вашингтон-пост», - розповіла Лілія Мусіхіна. – На деякий час до наших акцій приєдналась сестра Олега Сенцова. Думаю, нам багато вдалось.

На жаль, про Україну знають здебільшого з трьох позицій. Це – Україна-Чорнобиль, Україна-Майдан. Зараз – Україна-війна. Хочеться нарешті, щоб про нас світ говорив в позитивному ключі. Що ми перемогли. Що наша країна потихеньку змінюється, що у нас відбуваються реальні реформи. Щоб згадували наші досягнення. Дуже не хочеться, щоб наші діти не боролись і виборювали, як це довелось робити нам, каже Лілія Мусіхіна.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:00 «На щиті» у село Язловець повернувся Герой Віктор Дрожак 08:30 Наслідки негоди на Тернопільщині: без світла залишаються 66 населених пунктів 08:00 «Палата героїв» і реабілітація: як змінюється Кременецька лікарня, щоб надавати допомогу захисникам photo_camera 23:43 Зірвало дах і падають дерева: сильний вітер на Тернопільщині накоїв лиха Від читача 17:55 Топ вакансій на екваторі року від служби зайнятості Тернопільщини 22:00 Загинув заради майбутнього: дружина захисника просить присвоїти звання Героя України Олегу Костюку 21:03 Як з'явилась дитяча залізниця у гідропарку: дивіться відео! play_circle_filled 20:00 Новий регіональний потяг з 11 липня курсуватиме через Тернопіль 19:30 Руслан Крутий став новим керівником Гусятинської поліції 19:00 Благоустрій майже на 400 мільйонів: на що передбачили кошти у Тернополі 18:10 У Дії з’явився розділ «Ветеран Pro» — цифрові послуги для військових і родин загиблих 17:20 Ветерани звинувачують секретаря міськради у вимаганні коштів, той заперечує 16:50 У центрі міста відремонтували тротуари: дивіться, який вигляд вони мають тепер! photo_camera 16:10 У Монастириськах прощаються з Героєм Анатолієм Синявою, якого майже рік вважали зниклим безвісти 15:43 За тисячі євро до Румунії або Молдови: на Тернопільщині викрили групу, яка переправляла чоловіків за кордон photo_camera 15:10 Штормове попередження на Тернопільщині: 7—8 липня грози, град та шквали 14:35 «Пакунок школяра»: батьки першокласників отримають 5 тисяч гривень на збори дитини в школу 14:00 На Тернопільщині під час ДТП перекинувся автомобіль — є постраждалий 13:30 Освітні пільги для військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їхніх родин 13:00 ДТП у Ягільниці: водій Daewoo помер дорогою до лікарні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up